The book of joy. Lasting happiness in a changing world

Okładka książki The book of joy. Lasting happiness in a changing world Douglas Carlton Abrams, Dalajlama XIV, Desmond Tutu
Okładka książki The book of joy. Lasting happiness in a changing world
Douglas Carlton AbramsDalajlama XIV Wydawnictwo: Cornerstone poradniki
poradniki
Cornerstone
2016-09-22
2016-09-22
life self-help philosophy joy compassion buddhism buddyzm katolicyzm radość szczęście współczucie filozofia medytacja

Książka wydaje się proponować hasło: z Bogiem czy bez – najważniejsza jest radość. Kilka cytatów z książki daje większe światło w temacie tej kosmopolitańskiej : ) radości.
· „Żadne mroczne fatum nie decyduje o naszej przyszłości” -Czy to nazwiemy: mroczne fatum, czy: jestem panem własnego życia, czy: szatan – nie ma różnicy – o życiu niechrześcijan takie fatum decyduje i jest ich panem.
· „Jedynym źródłem trwałego szczęścia jest umysł i serce człowieka.” -Hmm, jedynym źródłem szczęścia i jedynym ratunkiem dla każdego człowieka powinien być Chrystus. Najwybitniejszy umysł i najcieplejsze serce nie są w stanie wyciągnąć człowieka z miejsca wiecznej kary, na którą każdy zasłużył.
· „Ghandi powiedział: „Jestem wyznawcą hinduizmu, jak też jestem chrześcijaninem, muzułmaninem, buddystą, żydem.” -Zapomniał dodać: sikhem, astrolatriatem, scjentologiem, czcicielem voodoo, wyznawcą boskiego Diego?
cała recenzja:

To jest taka łatwizna, którą ratuje praktyczny wymiar książki, że zastanawiasz się - a może warto spróbować, może to rzeczywiście nie jest trudne?

Pewne myśli zawarte w tej książce nie były mi obce, ale po przeczytaniu jej mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że czuję się jakbym wcześniej miał na głowie worek i nie widział tego wszystkiego co się z nami dzieje. Gdybym stosował się chociaż w 20% do rad zawartych w tej książce prawdopodobnie byłbym jednym ze wspanialszych ludzi, jakich moja rodzina i przyjaciele mają wokół siebie.

Polecam każdemu, kto chciałby, żeby wokół niego było więcej słońca i dobroci. Kto chciałby stać się słońcem i dobrocią. Wartość tej wiedzy jest nieoceniona.

Spotyka się dwóch laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, dwóch wielkich przywódców duchowych, którzy przez kilka dni rozmawiają na poważne tematy wplatając w nią humor. W przystępny sposób starają się przekazać jak wyposażyć się w umiejętność radowania się w trudnych sytuacjach i kiedy świat plata nam stale niefajne figle.

Pomimo, że książka zawiera wypowiedzi osobistości, którzy związani są z religią buddyjską i chrześcijańską (anglikanizm),to lektura jest godna polecenia. Do przeczytania jej może sięgnąć każdy, nawet osoba areligijna czy ateista.
To książka ponadczasowa i zawierająca wartościowy przekaz. Nie razi w oczy, nie obraża a niesie dobrą i pozytywną energię.

Pomimo, że książka zawiera wypowiedzi osobistości,...

Nieustannie powracam do tej pozycji!

Książka o tym jak odnaleźć własne szczęście....

Nieustannie powracam do tej pozycji!

Książka o tym jak odnaleźć własne szczęście....

Rozważania dwóch wybitnych przywódców duchowych na temat radości - czym jest, jak ją zdobyć i trzymać. Poważne kwestie okraszone przesympatycznym uśmiechem i humorem. No i przede wszystkim - konkretne porady na to jak polepszyć jakość swojego życia i uczynić je bardziej radosnym. Książka bardzo pokrzepiająca, podczas jej czytania robi się cieplutko na serduszku, aż chciałoby się przytulać wszystkich ludzi wokół :)

Ciężka, nie dotrwałam do końca. Nie porwała mnie kompletnie...Może muszę do niej jeszcze dorosnąć

Czyta się bardzo przyjemnie. W pewnych momentach chwyta za serce. Na pewno wielu ludziom lektura tej książki każe zastanowić się nad swoim życiem, poczynaniami, oczekiwaniami.

To powinna być lektura szkolna od IV kl. szkoły podstawowej. Świetna pozycja dla młodzieży.

,,Radość to jedyna droga do trwałego szczęścia"🎗
--------------------------------
,,Wielka księga radości" to wspaniały zapis. Autorami są Dalajlama i Arcybiskup Desmond Tutu, którzy darzą się niesamowitą miłością i przyjaźnią. Inspirują i zarażają mądrym optymizmem, odnosząc się do istoty radości🌞
🌿Dwaj wielcy przywódcy duchowi i laureaci Pokojowej Nagrody Nobla.
🌿Obydwoje radosnymi ludźmi mimo wielu przeciwności losu.
🌿Dalajlama uchodźca który nie może wjechać do własnego
kraju, cierpi z całym narodem tybetańskim.
🌿Arcybiskup został wiodącym przywódcą krucjaty sprawiedliwości i pojednania narodowego w swojej ojczyźnie.
Obydwie te postacie nawołują nas, czytelników, do naturalnej dla nas duchowności.
Jest ona przede wszystkim miłością.
Miłością do ludzi, otaczającego nas świata oraz do najróżniejszych wydarzeń, jakie przeżywamy każdego dnia. Rozwija w nas rownież jakże rzadką umiejetność, jaką jest docenienie samej istoty życia. W tym wszystkim uczy pokory i skromności.

Myślę, że jest to absolutnie fantastyczna lektura dla wszystkich, którym potrzeba trochę motywacji i ciepła❤️

Ukochany cytat, który przybliży wam całą aurę książki:

,,Każdego dnia po przebudzeniu pomyśl: <Mam szczęście, że żyję. Jestem człowiekiem i moje życie jest bezcenne.>”

,,Radość to jedyna droga do trwałego szczęścia"🎗
--------------------------------
🌿Dwaj wielcy przywódcy duchowi i laureaci Pokojowej Nagrody...

• Poradniki
  • Rozwój osobisty