Staromodna babeczka

2020-11-19
2020-11-19
2020-01-04
Kinga Zielińska
okruchy życia romans boys love manga

Nawet nie wiem co mam napisać. To była cudowna historia i ze wszystkich jakie czytałam chyba trafia na pierwsze miejsce w moich ulubionych mangach. Seria Nieznajomego Na Plaży jest równie cudowna, ale właśnie dostała ogromnego konkurenta.
Ładna, urocza, mądra i dojrzała historia z całkowicie realnymi postaciami. Tytuł odzwierciedla wnętrze fabularnie jak i graficznie. Samo wydanie jest po prostu przepiękne. Okładka ma zaskakująco przyjemną fakturę, a sam komiks tłumaczenie! Tłumaczenie jest naturalne, śmieszne tak gdzie trzeba, bez żadnych udziwnień czego całkowicie mi brakuje na polskim rynku w mangach. Dziękuję wydawnictwu Dango za wydawanie tak cudownych rzeczy i po prostu dobrą robotę dzięki, której czytanie jest przyjemnością.

Śliczna kreska, urocza historia, dający się lubić bohaterowie i świetnie pokazane uczucie niepewności. Manga mimo iż przez pierwsze kilka stron wydawała mi się nudna jak flaki z olejem okazała się wciągającą i satysfakcjonującą opowieścią.

-Widzisz tamtą dwójkę przy stole? Tak tych panów w garniturach.

•Ten który wygląda na speszonego to Nozue podobno przechodzi kryzys wieku średniego i nie czerpie żadnej radości z życia.

•A ten który zakrywa usta dłonią to Togawa. Krążą pogłoski, że wpadł na pomysł terapii przeciwstarzeniowej dla Nozue. Dlatego teraz spędzają ze sobą dużo czasu.

-Na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią, ale Nozue jest 10 lat starszy od Togawy. W dodatku jest jego przełożonym.

[Recenzja]
Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii o tej mandze miałam naprawdę wysokie oczekiwania, które o dziwo zostały spełnione - a nawet dostałam znacznie więcej 👏🏻

🧁 Fakt akcja toczy się swoim tępem. W dodatku nie dostaniemy nagłych zwrotów akcji, ale właśnie to sprawia, że staromodna babeczka jest wyjątkowa, bo pokazuje zwykłe życie codzienne.

🧁 Różnica wieku między bohaterami została fajnie pokazana.
W końcu inaczej postrzegali pewne rzeczy przez dochodziło do drobnych nieporozumień.

🧁 Chyba nikogo nie zdziwi jak napisze, że ta manga ocieka cukrem! Głowni bohaterowie są mega uroczy.
Może i mają już swoje lata, ale pomimo tego mają w sobie coś z nastolatków.

🧁 W dodatku kreska zrobiła na mnie ogromne wrażenie! W końcu autorx:
~podkreśla detale życia codziennego
~mamy ciekawe rozmieszczenie paneli np. nawiązanie do siatki na instagramie
~autorx bawi się perspektywą - przez to czułam się jakbym obserwowała bohaterów z ukrycia, albo była razem z nimi na naleśnikach z lodami!

🧁 Pomimo tego, że to jednotomówka to wszystko zostało ładnie domknięte.

⠀ „Ż𝓪𝓵 𝓳𝓮𝓼𝓽 𝓹𝓸𝓴𝓪𝓻𝓶𝓮𝓶 𝔀 𝓭𝓻𝓸𝓭𝔃𝓮 𝓴𝓾 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ 𝓼𝔃𝓬𝔃ęś𝓬𝓲𝓾 𝓲 𝓹𝓪𝓵𝓲𝔀𝓮𝓶 ż𝔂𝓬𝓲𝓪”

-Widzisz tamtą dwójkę przy stole? Tak tych panów w garniturach.

-Na pierwszy rzut oka...

Świetna manga o dorosłych facetach... czekam na część II <3

Świetna manga o dorosłych facetach... czekam na część II <3

Bardzo sympatyczny romans M&M. 39 letniego Nozue dopada kryzys wieku średniego. Samotny pracownik korporacji zaczyna tracić wiarę w sens życia. Jego kolega z pracy, o dziesięć lat młodszy Togawa, wpada na pomysł „terapii przeciwstarzeniowej” – wizyt w restauracjach i cukierniach, wspólnych wypadów w różne miejsca. Stopniowo pomiędzy dwójką kolegów zaczyna rodzić się coś więcej, tylko czy związek z taką różnicą wieku, i to dwóch facetów, ma sens i szanse? Jak napisałam na początku, to bardzo sympatyczny tytuł, ale przeznaczony tylko dla dorosłych – nie ze względu na jedną, rozmazaną scenę seksu, ale ze względu na powolne tempo i dobór bohaterów oraz ich problemy. Po prostu podejrzewam, że młodsi czytelnicy zanudzą się na śmierć. Warto też zwrócić uwagę na bardzo staranną, bogatą kreskę – mimo naturalistycznych projektów postaci (jak na mangę oczywiście) Togawa jest niewątpliwym przystojniakiem, a jego przełożony wygląda na starszego i lekko nieogarniętego. Podobała mi się również okładka – staranna, pogodna i z fantastycznego, chropowatego papieru, który wprost cudownie trzyma się w ręce.

Jak dla mnie cudowna manga! Chociaż wydaje mi się, że dla trochę dojrzalszego odbiorcy i nie chodzi mi tu o scenę seksu. Akcja jest powolna, ale bardzo przyjemna. Na początku nastawienie jednego z bohaterów było troszkę irytujące, ale później okazało się, że wynika ono ze strachu przed nieznanym i tak naprawdę przed starością. Zakończenie jest satysfakcjonujące, chociaż bardzo chętnie przeczytam o dalszych losach bohaterów.

Dość niestandardowa opowieść przez co całkiem ciekawa :) Fajnie zarysowane osobowości i charaktery postaci.

Historia warta poznania. Nie ma w niej dużo akcji, czy jakiś nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń, ale miło spędziłam przy niej czas.

Dzisiaj ją przeczytałam, naprawdę polecam. Togawa pomógł Nozue wyrwać się z życia w pętli. Na bonusie dzieją się ciekawe rzeczy. Zakochałam się w Nozue. Świetna grafika, jakbym nie przeczytała opisu to uznałabym Nozue za młodszego. Jest bardzo słodki a Togawa to taki typowy dominator, samiec alfa, wysportowany.

Pierwsze co doświadczyłam w związku z tą mangą to ta cudowna struktura okładki. Przejechałam po niej dłonią, w ogóle się tego nie spodziewając i momentalnie się zakochałam.

Sama fabuła jest urzekająca. Bałam się, czy nie będzie trochę nudnawa, przepełniona suchymi tekstami, które będzie się chciało pominąć, ale nie! Wszystko jest słodkie, urocze i przyjemne. Czytanie ten mangi jest jak czytanie książki, popijając herbatkę, siedząc przy oknie, za którym pada śnieg. Wszystko jest płynne, pełne logicznych przemyśleń i z satysfakcjonującym happy endem. Polecam serdecznie.

• Manga
  • Mangi
  • Dango

Dodaj cytat z książki Staromodna babeczka