Sekretne życie bąków i beków

Okładka książki Sekretne życie bąków i beków Mariona Tolosa Sisteré
Okładka książki Sekretne życie bąków i beków
Mariona Tolosa Sisteré Wydawnictwo: Debit Seria: Sekretne życie literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Sekretne życie
La vida secreta de los pedos y los eructos
Debit
2022-01-26
2022-01-26
24 min.
Karolina Jaszecka
dla dzieci literatura dziecięca

Po tej lekturze jakiekolwiek bąki czy beki nie będą miały przed Wami żadnych tajemnic. Przepiękne ilustracje, świetnie wyjaśnione zagadnienia i całkiem ciekawy test na spostrzegawczość.

Przeczytałam z bratem, zachęcona pozytywnymi komentarzami na stronie empiku. Przezabawna książeczka z pięknymi ilustracjami, wyjaśniająca najmłodszym, skąd się biorą rzadko przez dorosłych wyjaśniane… beknięcia i gazy. :- ) Pokazuje dlaczego odbija nam się po gazowanych napojach i skąd bierze się nieprzyjemny zapach bąków. Świetnie wyjaśnione jest tu działanie układu trawiennego oraz co wspomaga jego działanie. Książeczka jest bardzo zabawna i przekazuje wiele nieoczywistych informacji (o których nawet dorośli nie zawsze wiedzą),gwarantuje wiele frajdy dla malucha, zwłaszcza że dzieci lubią dopytywać o fizjologię :D, dorosły też może ubawić się podczas czytania.

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o jednej z ciekawszych pozycji dla dzieci w naszej biblioteczce. Chodzi tutaj o “Sekretne życie bąków i beków” od Wydawnictwa Debit. Autorką tej książki jest Mariona Tolosa Sistere.

Dlaczego jedna z ciekawszych? Ponieważ jest napisana w bardzo nietuzinkowy sposób, a ilustracje także nie należą do poważnych, co jest oczywiście ogromnym plusem! Obrazki narysowano w zabawny i bardzo prosty sposób, przez co dzieciom łatwiej jest się z nimi utożsamiać i zrozumieć, a bijący z nich humor znajdziemy na każdej stronie.

Książka opowiada o fascynującym życiu bąków i beków, skąd się biorą, dlaczego się pojawiają i po jakim jedzeniu czy sposobie jedzenia możemy najczęściej się z nimi spotkać. Książka przepełniona jest ciekawostkami, humorystycznymi wtrąceniami i mnóstwem bardzo przydatnych rzeczy! Tekstu nie ma wiele, przez co młodszym dzieciom prościej będzie przy niej wysiedzieć i świetnie się przy tym bawić, nie przejmująć się natłokiem informacji. Poznamy także skład naszych głównych bohaterów, dokładną drogę jaką muszą przebyć, aby wydostać się na zewnątrz, a środek zaszczyci nas dokładnym katalogiem bąków i beków.

Ale to nie wszystko, bo zajrzymy także do świata zwierząt, gdzie poznamy całą prawdę o puszczanych przez nich bąkach. Są także bąki, które przeszły do historii, kulturalne porady, mały quiz i lekcja języków obcych. Naprawdę, fascynująca pozycja!

Czytając tę książkę uśmiałam się z córką do łez. Jest tak dosłowna, prawdziwa i bezpośrednia, że się w niej zakochałam! Maluchy w pewnym wieku przechodzą etap fascynacji podobnymi sprawami, dlatego cieszę się, że ta pozycja na stałe zagości w naszej domowej biblioteczce. Jest naprawdę świetna! W serii ukazało się jeszcze kilka książeczek, ale jeszcze ich nie mamy. “Sekretne życie bąków i beków” polecam każdemu, kto chce w zabawny i jednocześnie mądry sposób pokazać dzieciom tajemnice skrywane przez bąki i beki.

Wiecie ile puszcza bąków Wasz sąsiad? Powiem Wam w sekrecie że od 12 do 25.
Czy montuję przypadkowym ludziom liczniki bąków w domach? A może jestem Waszą sąsiadką? :D Nie! Po prostu ten zakres odpowiada każdemu zdrowemu człowiekowi (zakładam że Wasz sąsiad jest zdrowy).

Te i inne rewelacje są opisane w kolejnym tytule mojej ulubionej "obrzydliwej" serii. "Sekretne życie bąków i beków" Mariony Tolosy Sistere
Z ciekawostek napiszę jeszcze, że czeskie beki to "krk!" a święty Augustyn uważał dźwięk bąków za boską melodię. Serio!

Poza ciekawostkami w książce znajdziemy garść biologii, szczyptę historii i ogrom humoru. Mieszanka idealna. Jak dla mnie - doskonałe opracowanie tematu. Nauka (bo jest jej tu naprawdę dużo) przemyka niedostrzeżenie do głów przy akompaniamencie śmierdzących (i nie tylko, bo jedynie 1% bąków śmierdzi!) wyziewów

Polecam Waszej uwadze każdy temat (są już 4 książki: o smarkach, siniakach, wirusach i powyższa)

Wiecie ile puszcza bąków Wasz sąsiad? Powiem Wam w sekrecie że od 12 do 25.

• Do biblioteki
  • Maluszkowe
  • Kids
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Sekretne życie bąków i beków