Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #5

Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #5 Koyoharu Gotouge
Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #5
Koyoharu Gotouge Wydawnictwo: Waneko Cykl: Miecz zabójcy demonów (tom 5) komiksy
komiksy
Miecz zabójcy demonów (tom 5)
Kimetsu no Yaiba
Waneko
2020-11-18
2020-11-18
2019-03-05
Wojciech Gęszczak
akcja przygoda dramat fantasy siły nadprzyrodzone shounen manga

Kreska wchodzi na kolejny poziom, szacun :) Dylematy moralne i życiowe również wchodzą głębiej, manga robi się poważniejsza. Mimo, że sporo fabuły jest przewidywalna, to i tak niesamowicie wciąga. Ta manga stoi mimiką i przekazywaniem emocji, zdecydowanie i robi to genialnie :)

Na półkach: , , , , , ,

Ciąg dalszy walki z pajęczymi demonami. Do akcji wkraczają nowi bohaterowie i poznajemy do tego historie tych demonów. Jest coraz ciekawiej

Nudna i przewidywalna.

Nudna i przewidywalna.

2081

To była świetna i ciężka walka z pajęczymi demonami. Poznajemy motyw z przeszłości Ruiego. Pojawia się też nowa postać czyli Shinobu, która nie zawaha się stanąć do walki nawet z Giyuu by zabić Nezuko, którą uważa za kolejnego groźnego demona. Końcówka znów zachęca do łapania za kolejny tom ^.^

10/10

10/10

Miecz zabójcy demonów, znany też jako Kimetsu no Yaiba czy Demon Slayer, to manga z milionami fanów na całym świecie. Jakiś czas temu dołączyłem do tego grona i pierwsze trzy tomy japońskiego komiksu zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Teraz rzucam się na więcej stron przygody młodego łowcy demonów. Miecz zabójcy demonów wydawany jest w Polsce przez Waneko, które chyba specjalizuje się w ciekawych tytułach z motywem polowania na demony.

Głównym bohaterem mangi Miecz zabójcy demonów, jest Tanjiro Kamado, który po tragicznych wydarzeniach został członkiem organizacji polującej na demony. Misją bohatera jest nie tylko pokonanie bestii, ale odnalezienie sposobu na uratowanie swojej siostry Nezuko, która została przemieniona w potwora. Po drodze bohater poznaje wiele postaci i dowiaduje się więcej na temat hierarchii demonów i tego jak działa organizacja, której stał się członkiem.

(czytam te tomy po japońsku) i daję 7, bo w tym rozumiałam jakieś 70/80% procent
i ogólnie, akcja płynniej leci

i ogólnie, akcja płynniej leci

2020

Wydarzenia, których świadkami byliśmy w bębenkowej rezydencji są już przeszłością, o której należy powoli zapominać. Tanjirou nie ma jednak zbyt wiele chwil na złapanie przysłowiowego drugiego oddechu. Na jego drodze pojawia się bowiem Zenitsu Agatsuma i tajemnicza postać w masce dzika. Jest nim inny zabójca demonów o imieniu Inosuke. Abstrahując od sytuacji, w której zastał on wspomnianą dwójkę, wszystko wskazuje na to, że ich los mocno się połączy. Nowy towarzysz mocno nastawiony na atak ciągle stara się pokazać innym, że jest „najlepszy”. Będzie miał on ku temu doskonałą okazję. Grupa „początkujących" zabójców demonów otrzymuje bowiem rozkaz udania się na straszną górę Natagumo i wyjaśnienia dziejących się tam wydarzeń. Nikt nie spodziewał się tego, że znajdą oni tam wyzwanie, które sprawdzi nie tylko ich zdolności bojowe, ale również umiejętność ścisłej współpracy. Miejsce te zamieszkiwane jest bowiem przez rodzinę pajęczych demonów, które nie należą do łatwych przeciwników.

Cała recenzja na:

1920

O nowe postacie, ciekawe co o nich. Tylko mam takie wrażenie, jakby gdzieś jeden bohater zaginął?

• Manga
  • Mangi