Chainsaw Man tom 1

2020-10-02
2020-10-02
2019-03-04
Wojciech Gęszczak
Fantasy Horror Komedia Przygodowe Shounen Anioły/demony Przestępcy Przemoc Japonia Współczesność Supermoce

2080

Fabuła prosta - chłop chce cycka. I dla cycka zrobi wiele.

Fabuła prosta - chłop chce cycka. I dla cycka zrobi wiele.

Nieskomplikowana, bezpretensjonalna rozrywka

Nieskomplikowana, bezpretensjonalna rozrywka

Dawno nie czytałam tak pokręconej serii. Fabuła może nie jest jakaś niesamowicie ambitna (oparta na dość prostym schemacie),ale jest to niewątpliwie ciekawa i wciągająca historia.

[Opinia do całego cyklu]
Fabuła może nie jest zbyt ambitna, bohaterowie momentami mocno groteskowi, a kreska często zbyt prosta jednak do mnie ta historia przemawia. Całość niesie pewne przesłanie i pokazuje, jak zaspokajanie najmniejszych potrzeb wpływa na zmianę postrzegania świata, rozwój emocjonalny i społeczny.
Denji nie posiadając niczego zadowala się czymkolwiek. Osoby, które wyciągają do niego dłoń, traktuje jak sprzymierzeńców. Życie w samotności, bez miłości i jakiejkolwiek więzi sprawia, że nie potrafi oceniać ludzkich zamiarów.
Manga jest mocno krwawa, ale świetnie obrazuje przemianę wewnętrzną bohatera - do mnie ta historia przemawia. Chętnie sięgnę po kolejne części.

[Opinia do całego cyklu]
Denji nie posiadając niczego zadowala się czymkolwiek....

Denji jest zadłużony po uszy i w związku z tym musi ubijać rożne szkaradztwa nękające mieszkańców Tokio. Towarzyszy mu w tym psio-demon Pochita. Pewnego dnia bohater sam staje się demonem władającym mocą piły mechanicznej.
Jest brutalnie i krwawo, a flaki bryzgają na lewo i prawo. Mimo to sama historia intryguje i zachęca mnie do dalszego czytania.
Plusy: śliczne postacie kobiece, dynamiczne i brutalne kadry przedstawiające walkę, intrygująca historia, ciekawi bohaterowie, brak kompromisu wobec bohaterów - autor się nie cacka,
Minusy: postacie bywają narysowane pokracznie, główny bohater to taki napaleniec, naiwne dialogi
Plus/minus: bywa aż za bardzo obleśnie

Plusy: śliczne postacie...

(Opinia dotyczy całej serii)
Seria "Chainsaw Man" była moją pierwszą mangą i całkiem mi się spodobała, jednak po obejrzeniu anime uważam że ekranizacja jest lepsza. Autor ma dosyć charakterystyczną kreskę, ale nie należy ona do moich ulubionych. Ogólnie seria wypada bardzo dobrze, głównie na początku i na samym końcu, mam wrażenie że w środku (od około 5 do 9 tomu) coś nie do końca się udało.
Ostatecznie jestem zadowolona. Przygoda Denji'ego na pewno zostanie w mojej pamięci na długo.

(Opinia dotyczy całej serii)

Średnie dialogi i infantylność do bólu, ale oglądanie samej krwawej jatki sprawiło mi sporo przyjemności

1920

Posrane ale ciekawe.

Posrane ale ciekawe.

Płycilizmo, infantylizmo. Za każdym razem powtarzam to samo - popularne serie są nieznośnie infantylne. Który raz z rzędu muszę zaznaczać, że dialogi są sztuczne, ubogie, karygodnie wykoślawione? Długo jeszcze muszę tarzać się w przereklamowanych seriach, które są na pierwszych listach czytelniczych, a nic interesującego nie prezentują? Gore w wersji light, prymitywny protagonista, zasady świata wymyślane na bieżąco, słodkie maskotki, które ratują od debilnych skrótów scenariuszowych, płytkich przemyśleń czy lania posoką bez finezji? Rozczarowanie większe od ,,Spy x Family'', gdzie nie oczekiwałem postmodernistycznej zabawy z komedią kryminalną. Czytajcie ,,Yotsubę'', bo to najśmieszniejsza, najoptymistyczniejsza rzecz ostatnich lat na polskim rynku, czytajcie ,,Eden'', bo to literacka uczta, czytajcie ,,Blood on the Tracks'', bo Oshimi zmiata tą planszę jednym kadrem!! To przestało być śmieszne, że czytelnicy polecają tytuły, o których zapomnę za tydzień.

W sumie ciekawsze niz sie spodziewalem. Zabawnie, autor w kazdym ze swoich czarno bialych komiksow musi uwzglednic fascynacje seksualne bohaterow - sadze, ze manga bylaby tak samo dobra bez tego.
Najbardziej zlapalem sie na ogolny wyglad glownego bogatera po przemianie w Chainsaw Devila - wyglada hardcorowo, przerazajaco, silnie i jak typowy bad ass. Dowiadujemy sie jednak jak delikatna i spokojna nature ma Denji, co sprawia, ze naprawde latwo go polubic.

Nie spodziewalem sie niczego specjalnego, ale zaskoczylem sie bardzo pozytywnie i na pewno przeczytam kolejne tomy!

• Manga
  • Mangi