Kicia Kocia u dentysty

Okładka książki Kicia Kocia u dentysty Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia u dentysty
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 30) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
2020-09-30
2020-09-30
24 min.
dentysta polska literatura dziecięca

Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Jesteś Ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś Ważny, ... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Wilk, który się zgubił Rachel Bright, Jim Field
Wilk, który si... Rachel Bright, Jim ...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część obeznajmia maluchów z myciem ząbków i pierwszą wizytą u dentysty, co jest dla dzieciaczków ogromnie stresujące. Dzieci dowiadują się wszystkiego po kolei co je spotka czyli odwiedzą z Kicią Kocią poczekalnię, potwierdzą obecność umówionej wizyty w rejestracji, poczekają na swoją kolej w poczekalni przy stoliczku , gdzie można zająć się udostępnionymi kolorowankami i kredkami, pooglądać książeczki, które leżą na półeczkach. Gdy wyjdzie pani doktor stomatolog i poprosi dziecko do gabinetu wraz z rodzicem, można nawet na fotel wziąć ulubioną przytulankę. Dzięki Kici Koci dzieci poznają urządzenia w gabinecie. Nic a nic się już nie boją. Pani doktor pokazuje jak prawidłowo dbać o zęby i Kicia Kocia dostaje w prezencie małą klepsydrę do odmierzania czasu. Potem w domu można innym dzieciom przekazać wiedzę, organizując warsztaty zębowe. Będzie dużo radości i pełne zadowolenie z garnituru białych ząbków. Zobaczycie w lusterku sami u siebie.

Polecam całą serię!

To pierwsza książka Kici Koci, którą miałam przyjemność przeczytać. Świetna pozycja dla małych i tych trochę większych dzieci, które są tuż przed wizytą u stomatologa.

Czytana urwisom online. CO prawda one były u dentysty "już dużo razy".
Ale może przydać się innym maluchom, jako przygotowanie i przełamanie strachu. Dentysta nie taki straszny, a mówi to osoba, która za dzieciaka pogryzła :) jedną panią dentystkę!
Polecam

Czytana urwisom online. CO prawda one były u dentysty "już dużo razy".
Polecam

Na stałym poziomie. Dzieci się ucieszyły książkę odłożyły. Oddać nie chcą.

Na stałym poziomie. Dzieci się ucieszyły książkę odłożyły. Oddać nie chcą.

W moim przekonaniu byla to swietna okazja do szczegółowego instruktażu jak myć zęby. Niestety tego zabraklo. Całość bez wiekszej wartosci.

Kolejne spotkanie z naszą ulubioną Kicią Kocią. Tym razem udajemy się na pierwszą wizytę do stomatologa. Książeczka wiernie opisuje wyposażenie gabinetu i przebieg wizyty. Na szczęście Kicia Kocia nie posiada żadnych ubytków więc wizyta okazuje się nie być taka straszna. Moje dziecko czyta z ogromnym zainteresowaniem i zaraz potem samo chce myć ząbki jak Kicia.

Ja i moja córeczka Uwielbiamy serię przygód o Kici Koci. Książeczka przygotowuje dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa. U nas książeczka pomogła córce poradzić sobie ze strachem przed nowym miejscem.

Z początku byłam sceptycznie nastawiona względem oprawy graficznej, ale to już nasz trzeci wspólny wieczór czytankowy i muszę przyznać, że zaczyna mi się podobać, a prawie trzylatce to już w ogóle. Miła odskocznia od przepięknionych i przesłodzonych bajek. Bardzo oryginalnie zobrazowane występujące na co dzień sytuacje, bardzo zrozumiale przedstawione i napisane. Zaczynam pojmować fenomen Kici Koci ;)

Dobra pozycja edukacyjna. Mój syn zaczął po niej sam myć zęby.

Dobra pozycja edukacyjna. Mój syn zaczął po niej sam myć zęby.

Kicia Kocia u dentysty 😍
Książeczka pomaga oswoić się przed wizytą u stomatologa i wyjaśnia jak trzeba dbać o ząbki 🤗
A małym fanom Kici Koci z pewnością się spodoba.

Kicia Kocia u dentysty 😍
A małym fanom Kici Koci z pewnością się spodoba.

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia