Wilk, który się zgubił

Tłumaczenie: Barbara Supeł
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Way Home For Wolf
Incognityzm

Wilczek, choć jest jeszcze szczeniakiem jest silny i niezależny jak każdy dorosły wilk. Wcale nie potrzebuje pomocy swojej rodziny i przyjaciół – cokolwiek by się nie działo, poradzi sobie ZUPEŁNIE SAM. Lecz kiedy gubi się w śniegu, całkiem sam w chłodną arktyczną noc, uświadamia sobie, że czasami każdy potrzebuje pomocy swoich bliskich. Seria uroczych picturebooków rysowanych przez Jima...

Seria uroczych picturebooków rysowanych przez Jima Fielda, ilustratora bestsellerowej serii „Królik i Misia”, uwielbianej zarówno przez dzieci, jak i rodziców!

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Joanna | 2018-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Bardzo fajna, ciepła opowieść (pomimo mroźnego klimatu w przedstawionym świecie) dla najmłodszych. Rymowaną historyjkę, której przekazem jest, że nawet największy twardziel też czasem potrzebuje pomocy, czyta się szybciutko i przyjemnie. Największą zaletą tej książeczki są jej przepiękne ilustracje, od których nie mogłam się wprost oderwać.

beti27 | 2018-12-12
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Nie wiem czy znacie książeczki autorstwa Rachel Bright i Jim Field? Jeśli nie, to na pewno skradną wasze serca. Nasze już skradły jakiś czas temu i najnowszą czyli "Wilk który się zgubił" również jesteśmy zachwyceni. Jak w poprzednich książkach znajdziemy piękne ilustracje od których ciężko oderwać wzrok, a o czym jest książeczka? Już piszę :-)

Książeczka opowiada o małym Wilczku, któremu wydawało się, że jest silny i w każdej sytuacji sobie poradzi. Nie potrzebuje już ani rodziny, ani przyjaciół, bo po co jak sam doskonale da sobie ze wszystkim radę. Pewnej nocy, gdy się gubi w śniegu dociera do niego, że jednak tej pomocy potrzebuje, bo jest jeszcze za mały, żeby poradzić sobie z ogarniającymi go problemami... Los jednak stawia na jego drodze wiele zwierząt, które chętnie mu pomagają i wspólnymi siłami doprowadzają go do rodziców. Ta przygoda uczy Wilczka pokory i pokazuje mu co i kto jest w życiu najważniejszy.

Treść książki rewelacyjna, rymowana, krótka, ale nie jest jej...

Łukasz | 2018-11-20

Serię autorstwa Rachel Bright i Jima Fielda po prostu trzeba poznać. Piękne i mądre książki dla tych najmłodszych "czytelników" :)

rudy_lisek_czyta | 2018-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Czy znacie serię przepięknych książeczek od Wydawnictwo Zielona Sowa,autorstwa Rachel Bright i Jima Fielda ?
Jeśli nie,to koniecznie musicie to nadrobić 😁
”Wilk,który się zgubił”opowiada historię małego Wilczka,któremu wydaje się,że jest duży,silny i w każdej sytuacji sobie poradzi. Taki z niego zuch,że nie potrzebuje do pomocy rodziny ani przyjaciół. Ale pewnego, zimowego dnia Wilczek nie może nadążyć za swoim stadem,nie odnajduje śladów na śniegu i po prostu się gubi.Nie może nikogo poprosić o pomoc,bo jest tylko sam.Zwinięty w kłębuszek zasypia na lodzie w chłodną, arktyczną noc.Jednak ten pod nim pęka.
I tu następuje piękny, magiczny moment,w którym Wilczek spotka przecudownego,ogromnego morskiego jednorożca -Narwala,który ratując go jest początkiem łańcucha wydarzeń, które doprowadziły Wilczka do spotkania z interesującymi zwierzętami,które mają na względzie jego dobro i chcą pomóc mu dostrzec do rodziny.
”Wilk,który się zgubił” to piękna,ciepła i mądra książeczka,z...

książek: 2076
izusr | 2018-12-05