TypeScript na poważnie

Type of Web
2020-09-28
2020-09-28
TypeScript JavaScript Programowanie

Polecam tę książkę każdemu znajomemu, który chce nauczyć się, lub zgłębić swoją umiejętność TypeScript'u.
Wg. mnie książka jest napisana absolutnie genialnie. Nie było ani jednego momentu, kiedy przytłoczyła by mnie swoją technicznością, albo wręcz przeciwnie - zanudziła, lub zniechęciła opowiadaniem nie na temat. Michał w tej książce jest dla mnie mistrzem balansowania między opowiadaniem, a technikaliami. Pochłonąłem książkę w trzy wieczory, a (choć wstyd się przyznać) zazwyczaj techniczne książki zajmują mi kilka tygodni.

Niektóre sekcje zawarte w książce potrafią przytłoczyć. Zastanowiłbym się, czy to, aby na pewno dobry tytuł dla typowego "świeżaka", który nie miał wcześniej styczności z kodem. Referencje do poprzednich, rozdziałów tylko poprzez numer mogą być momentami uciążliwe (sam numer nic nie mówi, jeśli do niego nie wrócisz). Poza tym książka to fajne kompendium wiedzy, która przechodzi przez przekrój TypeScriptu. Na pewno jeszcze trochę czasu z nią spędzę na głębszej analizie poruszanych zagadnień.

Bardzo dobra książka. Klarowne opisy oraz świetne przykłady znajdujące się w książce pozwoliły mi w szybkim czasie przyswoić wiedzę z zakresu TS. Przed przeczytaniem, nie wiedziałem o TS'ie nic, teraz jestem w stanie pracować w projektach, które go wykorzystują. Polecam!

Czekając na wydanie papierowe przeczytałem ebooka. Bardzo dobra pozycja dla każdego, kto chce zgłębić lub usystematyzować wiedzę na temat Typescriptu. Bardzo dobra dla początkujących, ale myślę, że i bardziej zaawansowani znajdą coś dla siebie. Dużo przykładów praktycznych oraz praktycznie zero lania wody za co ogromny plus - poznajesz teorię i od razu zastosowania praktyczne. W ebooku pojawiły się drobne błędy w składzie, ale nie przeszkadzają w odbiorze :)

Mało jest książek związanych z programowaniem w naszym ojczystym języku, które bez chwili wahania warto polecić. "Typescript na poważnie" jest jedną z nich z kilku powodów. Przede wszystkim książka nie tylko opisuje tajniki TypeScripta, ale również wskazuje klarowne przykłady, które w ogóle uzasadniają stosowanie typów w naszych projektach. Jednym słowem nie tylko jak, ale i dlaczego warto w ogóle zaprzątać sobie głowę językiem, który rozwija dobrze znany JavaScript.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem przedmiotowej pozycji jest sam autor. Michał wykorzystuje opisane przykłady z książki we własnych projektach i służy pomocą każdemu kto się do niego zwróci. Jeśli coś z tej typesciptowej encyklopedii będzie niezrozumiałe wystarczy wejść na kanał discorda Type of Web i najzwyczajniej w Świecie zadać Michałowi pytanie. Zapewniam, że nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

Gorąco polecam zakup tej książki.

Tego poszukiwałem. Dekumentacja dokumentacją, ale to co napisał i przedstawił tutaj autor powinno być biblią każdego developera, który chce korzystać z Typescriptu na codzień. Polecam!

Książka dla każdej osoby chcącej rozszerzyć wiedzę na temat TyoeScirotu, od juniora po seniora.

Co prawda jeszcze nie przeczytałem całej ksiażki ale bez watpienia jest to jedna z pozycji must-have dla frontend devów na polskim rynku.

Książka super :) Bardzo czytelna a jakość rozdziałów bardzo pomaga w codziennej pracy. Bardzo dobrze wyjaśnione zaawansowane tematy, oparte sensownymi przykładami.

Gdyby tylko aniserowicz potrafił tak pisać...

Gdyby tylko aniserowicz potrafił tak pisać...

• Papier
  • Programowanie