Najnowsze artykuły
- ArtykułyEdukacja jako klucz do wolności. „Dziewczyna o mocnym głosie” Abi DaréAnna Sierant1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Joshua Bloch
3
8,4/10
Pisze książki: informatyka, matematyka
Urodzony: 28.08.1961
Jest inżynierem oprogramowania, obecnie pracującym w Google. Prowadził projekt i implementację licznych funkcjonalności języka i platformy Java, między innymi Java Collections, pakietu java.math i mechanizmu asercji. Bloch jest autorem książki Effective Java, która wygrała 2001 Jolt Award.
Bloch posiada tytuł bakałarza informatyki Columbia University i stopień doktora informatyki Carnegie-Mellon University.
Bloch pracował jako Senior Systems Designer w Transarc, a następie jako Distinguished Engineer w Sun Microsystems. W czerwcu 2004 r. opuścił Sun i został Chief Java Architect w Google.
W grudniu 2004 r. Java Developers Journal zamieścił Blocha na liście "Top 40 Software People in the World".http://java.sun.com/docs/books/effective/bio.html
Bloch posiada tytuł bakałarza informatyki Columbia University i stopień doktora informatyki Carnegie-Mellon University.
Bloch pracował jako Senior Systems Designer w Transarc, a następie jako Distinguished Engineer w Sun Microsystems. W czerwcu 2004 r. opuścił Sun i został Chief Java Architect w Google.
W grudniu 2004 r. Java Developers Journal zamieścił Blocha na liście "Top 40 Software People in the World".http://java.sun.com/docs/books/effective/bio.html
8,4/10średnia ocena książek autora
126 przeczytało książki autora
140 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Java Puzzlers: Traps, Pitfalls, and Corner Cases
Joshua Bloch, Neal Gafter
9,0 z 1 ocen
14 czytelników 0 opinii
2009
Najnowsze opinie o książkach autora
Java concurrency in practice Joshua Bloch
7,9
Jak to zwykle bywa z książkami technicznymi, czytanie "Concurrency in Practice" zajęło mi sporo czasu. Nie wyobrażam sobie "wciągnięcia" całości na raz. Ostatecznie jednak zapoznałem się z pełną treścią książki i mogę powiedzieć, że była to wartościowa lektura.
Przede wszystkim - mimo że książka ma swoje lata, to nie czułem, żeby się zestarzała (jak było np. z "Pragmatycznym programistą"). Jednocześnie zwraca to uwagę na to, że API JDK 7 zostało solidnie zaprojektowane i obsługa wielowątkowości już wtedy była dobra. Wspomniane API jest przekrojowo opisane, przedstawione są przykłady wraz ze zwróceniem uwagi na potencjalne pułapki i błędy. Wiele rozwiązań stosowałem intuicyjnie, jednak było też sporo takich, które wymagały dokładniejszej analizy i doczytania w innych źródłach.
Jeśli chodzi o minusy, to na pewno największym jest brak ogólnodostępnego repozytorium, gdzie łatwo można byłoby przejrzeć lepiej zorganizowany kod, a autorzy mogliby poprawić błędy (których trochę w książce jest - pomaga Stack Overflow). Nie zabrakło kilku niedopowiedzeń, które również można łatwo uzupełnić na podstawie dyskusji w Internecie. W niektórych rozdziałach autorzy odwołują się do koncepcji opisywanych w dalszej części książki, co wprowadza lekkie zamieszanie - przydałoby się w tych miejscach krótkie wprowadzenie dla rozjaśnienia.
Nie powiedziałbym, że była to dla mnie lektura przełomowa, jednak na pewno sporo z niej wyciągnąłem i jako solidna podstawa nauki programowania współbieżnego, sprawdza się dobrze.
Java. Efektywne programowanie. Wydanie III Joshua Bloch
8,3
Opinia na temat wydania III. Książka Blocha zawiera wiele ciekawych informacji i porad dotyczących programowania w Java(dla trochę bardziej zaawansowanych). Opisane są w niej często spotykane problemy oraz rozwiązania dla nich. Łącznie 90 tematów. Trochę miejsca jest poświęcone dobrym praktykom programowania. Cześć z nich dotyczy głównie twórców bibliotek, którzy udostępniają swoje klasy użytkownikom a część z nich powinna być stosowana przez wszystkich programistów. Porady ze wskazanej pozycji pozwalają na unikanie części problemów w programowaniu w Java oraz pozwalają na tworzenie kodu, który jest łatwiejszy w utrzymaniu.
Książka była czytana w wersji polskiej. Jeśli chodzi o tłumaczenie Helionu, to jest to standardowy czyli kiepski poziom. Wiele użytych zwrotów jest niezrozumiałych lub poprzekręcanych. Tłumacz starał się przetłumaczyć na polski wszystko i to chyba bez żadnych konsultacji technicznych z programistami. Jeśli komuś nie przeszkadza czytanie w języku angielskim, to odradzam polską wersję. Książka zawiera wiele ciekawych i pożytecznych porad. Polecam wszystkim programistom Java.