Odważni wygrywają. Lekcje życia i przywództwa od członków sił specjalnych SAS

Okładka książki Odważni wygrywają. Lekcje życia i przywództwa od członków sił specjalnych SAS Jason Fox, Colin Maclachlan, Ant Middleton, Matthew Ollerton
Jason FoxColin Maclachlan Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
reportaż
SAS. Who Dares Wins
Sine Qua Non
2020-08-26
2020-08-26
Special Air Service SAS

To książka wybitna, mówiąca o biznesie jak o polu walki wojsk specjalnych SAS, opisana przez prawdziwych żołnierzy, którzy wiedzą, że popełniane błędy zamieniają się w konsekwencje, tak jak na polu bitwy, tak i w biznesie. Jedna z lepszych książek, które potrafią uzmysłowić i - przynajmniej do mnie - docierają do męskiej części czytelniczej. Książka nie dla każdego.

Audiobook. To dosyć średnia książka. Zważając na fakt, że na Storytel była zaklasyfikowana jako książka z gatunku rozwoju osobistego tym bardziej ocena powinna być niższa. Owszem, nie odmawiam tej pozycji pewnej dozy "egzotyki" - nie co dzień czyta się bowiem reportaże osób, które pracowały w służbach specjalnych, jednak oprócz paru ciekawostek nie wyniosłem zbyt wiele z tej lektury. Pewne kwestie można by powiązać z rozwojem osobistym - to jednak zbyt mało by ta książka przypadła mi do gustu. Te powiązania są mocno na siłę. Mamy tu do czynienia raczej z podciąganiem faktów pod daną teorię - jest to bardzo widoczne. Cóż więcej można napisać - autorzy posiadają wiedzę, doświadczenie ale stricte ukierunkowane. Historie przedstawiane w tej książce w sumie dotyczą tego samego - szkolenia i dostania się w kręgi służb specjalnych.
Reasumując - nie polecam tej książki jako rozwój osobisty. Prędzej jako zaspokojenie pewnej dozy ciekawości. Historie tu przedstawione są dosyć interesujące, ale dla młodego adepta sztuki wojskowej. Osoby, które zainteresowane są bardziej kompleksowym podejściem do zagadnienia rozwoju osobistego odesłałbym do innych pozycji.

Dziwię się że ta książka ma tak niskie noty. Dla laika poziom informacji i zakres wiedzy jest wystarczający. Sposób napisania i opisania technik pracy tych ludzi dla mnie nad ludzi ☝️ jest w punkt. Polecam bo można wiele ważnych i mądrych sugestii wykorzystać w technice bycia doskonalszym. Uważam że tego typu książki powinne być w wielu kręgach obowiązkowo czytane. Brawo 👏

Całkiem ciekawa książka, może nie jakoś super odkrywcza ale czasami najprostsze rady są najlepsze. Osobiście polecam raczej fanom książek o tematyce około militarnej niż ludziom szukającym czegoś o samorozwoju.

Jestem zaskoczony tak niską oceną gdyż to ciekawa książka, której przyjemnie się słuchało. Biznesowe rady uzupenione wojkowymi anegdotami z treningów i misji wojennych. Najciekawsze jest to że są to szczegóły ze służby w SAS, a na temat tej jednostki poza książką Andy McNaba jest niewiele informacji.

Po prostu :
Odetchnij,
Przekalibruj się.
Wykonaj.

Po prostu :
Odetchnij,
Przekalibruj się.
Wykonaj.

Ciekawa i lekko się czyta. Przyjemnie spędziłem czas i wynotowałem sobie pare zasad, których się uczę i świadomie wdrażam z dużym powodzeniem. Jeśli jesteś fanem elitarnych sił wojskowych lub pogłębiasz swoją wiedzę na temat przywództwa, to niestety w obu przypadkach, prawdopodobnie nie dowiesz się niczego nowego. Autor zaledwie dotyka obu tematów. Daje kilka dobrych wskazówek i zwraca uwagę na cechy charakteru i zasady działania w trudnych sytuacjach. To faktycznie jest wartość, którą daje autor. Z całą pewnością nie stracisz czasu czytając tę pozycję. Szczerze polecam.

Strata czasu, mało konkretów, pseudomotywacyjna papka ślizgająca się na nazwach elitarnych jednostek specjalnych.

W mojej ocenie totalna strata czasu. Może dokończę aby mieć ja z głowy natomiast liczyłem na książkę o ciężkiej robocie sił specjalnych a jest wielkie G. . .

Nie porywa. Miałem większe oczekiwania.

Nie porywa. Miałem większe oczekiwania.

• Storytel