Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia

2020-10-13
2020-10-13
Agnieszka Jacewicz
Pies

Okładka książki Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu Amelia Nagoski, Emily Nagoski
Wypalenie. Jak... Amelia Nagoski, Emi...
Okładka książki Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli Magdalena Horodyska, Katarzyna Migdał
Pies w mieście... Magdalena Horodyska...

Jakieś takie strasznie słabe.
Autorka pisze i o tym i o tamtym, o badaniach, o sobie, o swoich psach - o wszystkim i o niczym. Nic z tej książki nie wynika, wszystko jest ze sobą wymieszane. Poszczególne fragmenty do siebie nie pasują. Tak jakby sama autorka nie wiedziała o czym chce napisać, i pisała ksiązkę w międzyczasie, na kolanie. Lub jakby ją pisało kilka osób, każda inne fragmenty.

Jak na trenerkę psów, która powinna być chyba z grubsza uporządkowana, to bardzo, bardzo słabiutko.
O niczym porządnie nie napisała. Wspomina o wielu sprawach, ale niczego nie rozwija ani nie opisuje porządnie. Wiele kwestii, które porusza i twierdzi, ze jest tak jak opisuje i koniec -wcale nie są takie oczywiste; . Przytaczane przez nią badania -nieciekawe,. I nic z nich nie wynika.

Według autorki podstawą szkolenia i wychowywania psów są smaczki. To serio słabe. Sprowadzanie nauki i wychowania psa do futrowania go smaczkami lub pozbawiania go smaczków , za kare, wydaje się raczej płaskie.

Jakieś takie strasznie słabe.

Książka tłumacząca zachowania psów. Podstawowa lektura dla tych którzy chcą mieć psa lub już mają i pragną go lepiej zrozumieć. W tej książce nie ma porad jak zmienić dane zachowanie lub jak pracować z psem. Bardzo polecam ponieważ napisane jest przystępnym fajnym językiem z przykładami autorki - z życia wzięte.

Doskonała pozycja dla początkujących. Jeśli to Twój pierwszy pies to ta książka będzie dla Ciebie. Aktualna wiedza podana w przystępny sposób. Porusza każde zagadnienie o którym należy pamiętać.

Spodziewałam się znacznie więcej po tej książce. Nic mnie nie zaskoczyło. Książka w żaden sposób mnie zainspirowała.

Bardzo nudna. Autorka zapewne ma ogromną wiedzę o psach, ale książkę czyta się ciężko. Przywoływanych jest mnóstwo wyników badań, ale suche dane wlatują i wylatują z głowy (np. są podane dane jak długo trwają średnio spacery, ale nie podano czy to dobrze czy źle, że tyle trwają).

Książka "Rozmerdane. Naukowe Podstawy psiego szczęścia" trafiła do mnie nie tylko dlatego, że kocham psiaki, ale również dlatego, że mam aktualnie niepokorną sunię. W związku z czym sięgałam po książkę z nadzieją na złoty środek.

Autorka Rozmerdanych to Zazie Todd - certyfikowana trenerka psów, z wykształcenia psycholog. Jest autorką popularnego bloga Companion Animal Psychology.
Nawet jeśli nie macie jeszcze psiego przyjaciela, ale macie choć odległe plany, koniecznie kupcie Rozmerdane. Książkę czyta się z przyjemnością. Nie tak, jak poradniki na które trafiałam wcześniej, suche i nic nie wnoszące. Oprócz przyjemności czytania znajdziecie tu mnóstwo rad, ale również wiedzę naukową, która w temacie psów zmieniła się znacznie na przestrzeni wielu lat. Bywam na wielu grupach związanych z kynologią i szczerze niestety dostrzegam, że wielu "znawców" tematu pozostało w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku.
Autorka kładzie ogromny nacisk na uczenie psa poprzez pozytywne oddziaływanie przy pomocy smaczków. Zdecydowanie neguje wszelkiego rodzaju kolczatki oraz inne udziwnienia. Dowiecie się jak postępować ze szczeniakiem, psem dorosłym, jak i psem seniorem. Przeczytacie, jak prawidłowo interpretować zachowanie psa. Kiedy jest zdenerwowany, czy wyluzowany. Nauczycie się jak rozpoznać zdenerwowanie psa w obecności dzieci. Zazie Todd porusza również temat psiej starości.
To jedynie namiastka tego, co znajduje się w tej wartościowej książce. To także sprawdzian na ile znamy psy i czy poprzez wszystkie lata przyjaźni z nimi postępowaliśmy słusznie. Ile popełniliśmy błędów i w jaki sposób możemy je naprawić.
Uważam, że książka jest napisana w sposób jasny i czytelny. Oparta na doświadczeniu autorki, dodam, że jest właścicielką dwóch psiaków wziętych ze schroniska. Gorąco polecam jej zakup. Po przeczytaniu będziecie w stanie dać swoim przyjaciołom więcej szczęścia a więź pomiędzy Wami może się bardziej pogłębić.

Ogólniki i "oczywiste oczywistości", a jedynie parę ciekawostek czy przydatnych porad. Szkoda, bo liczyłam na coś zupełnie innego, nie zaś na "poradnik" dla osób naprawdę opornych.

ciekawa, plus za przytaczanie wyników badań, ale dużo truzimów w stylu "ułatwienie dostępu do informacji ułatwia korzystanie z wiedzy", brak konkretnych porad na np radzenie sobie ze strachem u psów itd

Bardzo ciekawa książka, nie miałam pojęcia, że przeprowadzono tyle ciekawych badań na temat psów. W sumie część wniosków jest dość oczywista, ale i tak czyta się z ciekawością. Gorąco polecam!

• Psy
  • Kynologia