Wychowanie bez porażek w praktyce

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
poradniki

Kontynuacja znanej, szeroko dyskutowanej książki Thomasa Gordona, w której autor, proponując metodę rozwiązywania konfliktów rodzinnych bez pokonanych , wskazywał szerzej takie sposoby porozumiewania się, które służą wzrostowi wzajemnego szacunku, kształtowania u dzieci samodzielności i odpowiedzialności. W kolejnym tomie autor przypomina najważniejsze punkty swej teorii i konfrontuje ją z codziennym życiem. Publikacja zawiera bogaty materiał wypowiedzi rodziców, którzy z większym lub mniejszym powodzeniem próbowali zastosować we własnych rodzinach metody wychowywania bez porażek.

BiG_m | 2013-12-15
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Rewelacyjna książka. Wspaniałe narzędzia ułatwiające komunikację z dzieckiem.
Dobry wstęp do nauki empatii wobec dziecka, na której opiera się Porozumienie bez Przemocy oraz wychowanie bezwarunkowe Alfiego Kohna.
Jeśli ktoś nie był zadowolony z Feber, niech koniecznie sięgnie po Gordona (a potem po Juula, Kohna i Rosenberga ;-)
Polecam!

Aldona | 2012-05-14

Nienawidzę poradników. A zwłaszcza o ludziach.

Aniołek | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016