Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem

Okładka książki Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem Agnieszka Stefaniuk
Okładka książki Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem
Agnieszka Stefaniuk Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Znak
2020-09-07
2020-09-07

Absolutnie genialna! Jeszcze w żadnej książce ma temat macierzyństwa nie podkreśliłam takiej ilości treści, do której chcę wracać ! Polecam każdej Mamie - z całego serca

Świetna! Dużo praktycznych rad :) chyba cała książka jest o tym :)

Świetna! Dużo praktycznych rad :) chyba cała książka jest o tym :)

"Masz prawo czuć, że nie ogarniasz, ale musisz też wiedzieć, że tak samo jak ty czują się tysiące kobiet".

Pokrzepiające, prawda?

Agnieszka Stefaniuk w swojej książce z podtytułem "Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem" próbuje odpowiedzieć na pytanie, które dręczy absolutnie każdą matkę, czyli:

"Jak to ogarnąć?"

A robi to w wyjątkowo sympatyczny i taktowny sposób. Nie "wymądrza się", choć by mogła, bo jest matką siedmiorga dzieci. Skromnie przyznaje, że sama się wychowywania i bycia liderką rodziny ciągle uczy. Dzieli się swoją receptą na szczęśliwe małżeństwo, które jest fundamentem każdej rodziny i podpowiada, jak świadomie wychowywać dzieci na dobrych, dzielnych i odpowiedzialnych ludzi. Wiele z tych rozwiązań jest bardzo praktycznych, większość wydaje się prosta, choć wymaga wysiłku, zaangażowania i współpracy całej rodziny.

Bardzo bliskie są mi wartości, które autorka chce przekazać swoim dzieciom i sama koncepcja "rodziny jako drużyny" funkcjonuje od dawna w naszym domu, dlatego cieszę się, że mogłam przeczytać książkę, w której odnalazłam swoje widzenie macierzyństwa... A mając przed oczami w czasie lektury radosną Agnieszkę Stefaniuk @familyfunbymum (aktywną w mediach społecznościowych),czułam wręcz namacalnie jej entuzjazm i czytałam z jeszcze większą przyjemnością, kiwając prawie bez przerwy głową na znak aprobaty.

Ujęło mnie to, że autorka kładzie nacisk na budowanie zarówno relacji, jak i tradycji rodzinnych, na tworzenie miłej atmosfery w domu i podpowiada, jak sobie radzić z perfekcjonizmem. I wszystko, rzecz jasna, opiera na codziennym doświadczeniu, wyciągając również wnioski z własnych błędów i porażek, do których nie obawia się przyznać.

Polecam wszystkim Mamom, które pragną doświadczyć wspólnoty przeżyć, chcą się poczuć rozumiane i czerpać miłą satysfakcję z umiejętności "ogarniania" - sztuki, która przecież wszystkich, bez wyjątku, przerasta.

Bo nie tylko ja mam wrażenie, że nie ogarniam? Prawda?

Pokrzepiające, prawda?

"Jak to ogarnąć?"

A robi to w wyjątkowo sympatyczny i taktowny...

Moim zdaniem jeden z lepszych poradników w temacie macierzyństwa i generalnie życia rodzinnego (nawet miejscami małżeńskiego). Autkorka- aktywna zawodowo matka siódemki dzieci, wie co pisze:)
Książkę zostawiam w swojej biblioteczce, będę do niej wracać.

Książkę zostawiam w swojej biblioteczce, będę do niej wracać.

Super książka! Polecam każdej mamie. Autorka nie moralizuje, nie narzuca, ale inspiruje i daje mega motywację do pracy nad sobą i własną rodziną. Przepełniona ciekawymi anegdotami i mądrymi spostrzeżeniami, które pozwalają złapać dystans. Nie mogłam się oderwać od lektury, a na koniec aż zachciałam miec drugie dziecko. Tak się porobiło ;)

ABSOLUTNIE REWELACYJNA! To książka którą powinna przeczytać każda mama. Autorka to doświadczona, spełniona mama i żona. Ona niczego nie narzuca, nie mądrzy się. Dzieli się jedynie cennym i bogatym doświadczeniem, mądrymi myślami i spostrzeżeniami i trochę sprowadza na ziemie, co jest tak ważne gdy jesteśmy niekiedy na macierzyńskim haju (szczególnie w tych pierwszych miesiącach przy pierwszym dziecku) .

Ważne , ciekawe, przydatne i potrzebne spostrzeżenia jakie znajdziemy w tej książce pozwalają nam spojrzeć na pewne tematy świeżym okiem, otwierają nową perspektywę, inspirują. Żałuje jedynie że ta książka nie została wydana wcześniej - gdy ja borykałam się z baby blues'em, na pewno ta lektura szybciej by mnie "uzdrowiła" i pomogła szybciej stanąć na nogi. W momencie gdy dzieci mam już większe, to książka jest dla mnie wielką inspiracją do zmian, ale jednocześnie do akceptacji siebie jako mamy i żony, kobiety. To był dobry, babski czas z książką, czas którego tak nam brakuje w tym macierzyńskim świecie..

Do tego bardzo ładnie wydana.
BAAARDZO POLECAM !

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona debiutancką książką pani Agnieszki Stefaniuk. Jest nie tylko pięknie wydana i bogato ilustrowana. W zwięzły sposób autorka przekazuje nam ogromną porcję matczynej mądrości, dzieli się z nami swoim bogatym, rodzicielskim doświadczeniem. Po lekturze czuję się mocno zmotywowana do działania i już widzę pierwsze dobre rezultaty. Aż chce się być mamą!
Myślę, że jest to doskonały pomysł na prezent dla każdej młodej mamy, która na pewno nie raz zastanawiała się "Jak to ogarnąć".

Nic odkrywczego, czuje niedosyt.

Nic odkrywczego, czuje niedosyt.

Jestem świeżo upieczoną i mamą i treści zawarte w tej książce trafiły do mnie w 100%
Tego mi było trzeba! Ku pokrzepieniu serc...

Tego mi było trzeba! Ku pokrzepieniu serc...

Nareszcie ktoś odczarował wizję rodziny wielodzietnej. Ani przez moment nie wyczytałam, że może to być problemem lub jakimś innym ograniczeniem w korzystaniu z życia!

• Poradnik
  • Rodzicielstwo

Dodaj cytat z książki Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem