Wielki Strażnik Biblioteki #1

Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #1 Izumi Mitsu
Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #1
Izumi Mitsu Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Wielki Strażnik Biblioteki (tom 1) komiksy
komiksy
Wielki Strażnik Biblioteki (tom 1)
Toshokan no Daimajutsushi
Studio JG
2020-07-17
2020-07-01
2019-01-01
fantasy magia przygoda seinen manga

Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
Ogród słów Midori Motohashi, M...
Okładka książki Kakegurui - Szał Hazardu tom 1 Homura Kawamoto, Toru Naomura
Kakegurui - Sz... Homura Kawamoto, To...
Okładka książki Moriarty: Tom 1 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 1 Arthur Conan Doyle,...

„Wielki strażnik biblioteki” to manga osadzona w świecie fantasy. Główny bohater – Theo – jest półelfem, a jego ulubione zajęcie to czytanie książek. W tym świecie biblioteki pełnią funkcję miejsc, w których gromadzona jest wiedza. Bibliotekarze z kolei zajmują się między innymi odnajdywaniem zapomnianych manuskryptów i tłumaczeniem ich.  By móc zasilić ich szeregi, trzeba zdać bardzo trudny egzamin. W dodatku niektórzy z nich posługują się magią! (Książki i magia - czy istnieje lepsze połączenie?) Jeśli tak jak Theo uwielbiacie zanurzać się w fikcyjnych światach, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!
Ania z Sopoteki

Pierwsza z przeczytanych przeze mnie mang, sprawiła, że wkręciłam się w wielobarwny - choć wizualnie czarno-biały - świat japońskiego komiksu. Opowieść o chłopcu, który kocha książki. Wiele jest tu nazw, imion i postaci do zapamiętania na raz, ale to chyba jedyny minus tej pozycji. Piękne grafiki, cudowne tła. Styl dialogów bez zarzutu. Książka przeznaczona dla młodszych czytelników, jednak patrząc po sobie, myślę, że starszym też się spodoba. Na mojej półce czekają już kolejne tomy!

Jakie to było piękne! Cudowna historia o miłości do książek. Prawie cały czas się uśmiechałam.

Momentami tak wzruszająca, że prawie się popłakałam. Nie zabrakło też humoru.

Każdy z bohaterów jest wyrazisty. Zdarza mi się czytać mangi i mylić bohaterów ze sobą, jednak tutaj każdy się wybija.

Manga jest urocza i pięknie narysowana. Przeplata się w niej kilka stylów.

To było takie przykre, kiedy zarówno dzieci, jak i dorośli dokuczali głównemu bohaterowi z powodu jego elfich uszu i biedy.

Ten wredny bibliotekarz z Amun, który nie chciał wypożyczać dzieciom książek, przypomniał mi bibliotekarza z mojej szkolnej biblioteki, który nie chciał w pierwszej klasie podstawówki wypożyczyć mi książki o Muminkach. Gdyby nie biblioteka publiczna i moja babcia to mogłam już wtedy zostać zniechęcona do czytania na całego. Do dzisiaj mnie to irytuje, a było lata temu.

Bardzo polecam i lecę zamówić kolejne części.

Teraz to moja ulubiona manga (przepraszam Zapiski Zielarki, nadal cię uwielbiam ♥).

Momentami tak wzruszająca, że prawie się popłakałam. Nie zabrakło też humoru.

Manga jest urocza i pięknie narysowana. Przeplata się w niej kilka stylów.

To...

Fajna historia, z ciekawym konceptem na świat. Prawdopodobnie będzie trzeba dokupić :D

Bardzo przyjemna manga nawet dla młodszych

Bardzo przyjemna manga nawet dla młodszych

Super ilustracje. Ciekawa fabuła. Wreszcie coś mogę dać chrześniakowi lat 11 bez obaw. Czasem tylko za dużo tutaj historii. Boję się, że młodszego czytelnika może to znudzić. Ale mi się bardzo podobało.

Bardzo ładna kreska, ciekawa rozkręca się opowieść, uroczy główny bohater, unikatowy pomysł. Wciągająca. Zabieram się za kolejne tomy.

Nie mam porównania bo to pierwsza manga jaką przeczytałam ale bardzo mi się podobała.

Pięknie napisane plus ładna oprawa graficzna. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Bardzo wciągająca manga ze śliczną kreską i ciekawą fabułą. Postaci są interesujący, a w szczególności Theo ponieważ jest bardzo uroczy ;) Zdecydowanie będę kontynuowała tą serię

• Manga
  • Mangi