Ogród słów

Tłumaczenie: Paulina Tuczapska
Wydawnictwo: Studio JG
Kotonoha no Niwa
okruchy życia, romans, seinen, manga
komiksy
Anezka

W życiu trzeba coś osiągnąć, należy przyłożyć się do nauki, a nie bujać w obłokach - to wszystko nastoletni Takao wie aż za dobrze. Podobnie jak to, że jego wielkie marzenie, aby projektować i szyć buty, nijak nie gwarantuje mu pewnego zarobku. Właśnie dlatego na swoje ambicje przeznacza tylko krótkie poranki w deszczowe dni i zamiast do szkoły, kieruje swe kroki do parku, gdzie w spokoju może tworzyć nowe projekty. Pewnego dnia w jego ulubionej altance przed złą pogodą chowa się młoda kobieta. Biurowy strój zdradza, że ona również powinna być teraz gdzie indziej. Obydwoje zaczynają ze sobą rozmawiać. Dni mijają, a burzowe chmury wyznaczają daty ich kolejnych spotkań. Z czasem tworzy się między nimi niezwykła więź. Kim jest tajemnicza kobieta? Co ich czeka, gdy przeminie pora deszczowa...?

Oto kolejna zachwycająca opowieść Makoto Shinkaia. Historia, która porusza, inspiruje i uczy, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa.

źródło opisu: Studio JG, 2019

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2019-02-16
Na półkach: 2019, Wymienione, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 15 lutego 2019

Ta manga ma coś w sobie, i jak zawsze porusza jakiś problem. Dobrze się kończy. Jakżeby inaczej?
Co mnie zaciekawiło to dużo deszczu. A że występuje tam poezja, to od razu mi się przypomniała nasza twórczość muralowa: "kocham deszcz, tylko on na mnie leci".

Koszmar | 2019-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2019

Może nie tak genialna jak animowany pierwowzór ale to nadal bardzo dobra, poruszająca historia z ciekawym twistem. Ma w sobie coś urzekającego, może to ten deszcz... ;) Dla fanów twórczości Makoto Shinkai obowiązkowo!

silwana | 2019-03-10
Przeczytana: 10 marca 2019

Kiedyś oglądałam film o tym samym tytule i bardzo mi się on podobał, dlatego z chęcią przeczytałam teraz mangę. Chociaż liczyłam na to, że może manga będzie miała inne zakończenie.

Yumilia | 2019-04-29
Na półkach: 2019, Przeczytane