Podwórkowe Biuro Detektywistyczne czyli perypetie Franka i Krysi

Okładka książki Podwórkowe Biuro Detektywistyczne czyli perypetie Franka i Krysi Jolanta Knitter-Zakrzewska
Jolanta Knitter-Zakrzewska Wydawnictwo: E-bookowo literatura dziecięca
literatura dziecięca
E-bookowo
2020-05-20
2020-05-20
detektyw przygoda zagadki

Świetna książka nie tylko dla dzieci, ale też rodziców. Ciepła, z fajnymi historiami. Dzieciaki rozwiązują nie tylko zagadki, ale także ważne tematy:
"- Krysia, co to jest wolność?! - zapytałem siostry, która już odrobiła dawno temu lekcje i teraz tylko pakowała zeszyty do plecaka.
- To bardzo łatwe pytanie. Wolność to jest wtedy, gdy ktoś ucieknie z więzienia
i potem biegnie i woła: Wolność, wolność!!!
- I ja mam tak napisać w zeszycie do polskiego? Dostanę za to jedynkę!
- A to ty masz taką pracę domową? - zdziwiła się Krysia.
-Tak. Mam napisać wypracowanie „Czym jest dla ciebie wolność”.
-No to, ja ci powiedziałam, a jak nie chcesz tego napisać, to zapytaj mamę – doradziła mi Krysia.

Wtedy poszedłem do mamy.
-Co to jest wolność, mamo?
-Wolność to jest wtedy, kiedy nie muszę iść do pracy.

Zmartwiłem się bardzo, bo to też się nie nadawało do napisania w zeszycie. Pomyślałem, że pójdę jeszcze do taty.

-Tato, co to jest wolność?
-Wolność to stan umysłu. To znaczy, że myślisz to, co ty czujesz, a nie myślisz tego, co czują twoi koledzy z osiedla, jeśli tego nie czujesz. Wtedy jak ci ktoś mówi, żebyś coś zrobił, a ty wiesz, że to jest złe, to tego nie robisz.

Nie, no to było zbyt skomplikowane. Rozbolała mnie głowa. Nigdy nie sądziłem, że kwestia wolności okaże się taką trudną zagadką do rozwiązania."

- To bardzo łatwe pytanie. Wolność to jest wtedy, gdy ktoś ucieknie z więzienia
i potem...

Dodaj cytat z książki Podwórkowe Biuro Detektywistyczne czyli perypetie Franka i Krysi