Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji

Okładka książki Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji Julia Volmert
2020-01-01
2020-01-01
32 min.

Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Bajkołapek na dobranoc Helen Docherty, Thomas Docherty
Bajkołapek na ... Helen Docherty, Tho...
Okładka książki W każdym domu na każdej ulicy Jess Hitchman, Lili la Baleine
W każdym domu ... Jess Hitchman, Lili...
Okładka książki Cień w błękicie Anna Simeone, Dorota Suwalska
Cień w błękicie Anna Simeone, Dorot...
Okładka książki Miłość Corrinne Averiss, Kirsti Beautyman
Miłość Corrinne Averiss, K...

Miś Bartek ma poważny problem, jego nosek jest duży i czerwony i różni się od nosków innych niedźwiadków. Obawia się, że przez to nikt nie będzie chciał się z nim bawić i będzie wyśmiewany przez przyjaciół. Podczas próby ukrycia się Miś Bartek natrafia na wiewiórkę Basię, która wstydzi się swojego wyglądu. Wiewiórka postanawia pomóc Misiowi, wymyślając różne sposoby ukrycia i zamaskowania czerwonego nosa, gdy jej się udaje Miś się odwdzięcza i wymyśla sposób w którym wiewiórka będzie wyglądać na szczuplejszą. Tak zamaskowani ruszają do przyjaciół.
🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐻🐿
Odmienność jest czymś naturalnym, my jako dorośli powinniśmy uświadamiać dzieci, że każdy się różni, u jednych różnice bardziej się rzucają w oczy u innych mniej. Najważniejsza jest akceptacja i uczenie dzieci, że nie można się z nikogo naśmiewać.
Idealną książeczką pokazującą, że różnorodność jest wyjątkowa i niepowtarzalna jest pozycja „Jesteś jednym z nas”. Książeczka posiada twardą okładkę i jest dość dużych rozmiarów przez co bardzo dobrze ogląda się ilustracje w niej zawarte, które są przepiękne.
To poruszająca historia, pokazująca, że przyjaźń jest ważniejsza niż odmienny wygląd. Pomaga dzieciom zrozumieć, że różnice są normalne i powinni je akceptować.
Książeczka posiada mądre przesłanie i z pewnością pomoże rodzicom rozpocząć rozmowę o odmienności i akceptacji.
Z pewnością ta książeczka będzie idealna dla mojego synka, u którego jedno uszko się różni od drugiego i pomoże mu zaakceptować siebie.

Przyjaźń, ciekawość świata,akceptacja i higiena to tematy przewodnie książek które widzicie na rolce.

Każda z nich, to piękna i ciepła opowieść z barwnymi ilustracjami z których nasze dzieci dowiedzą się wielu rzeczy przydatnych w życiu .

Książki mają twardą oprawę i dość dużo tekstu, na stories zaglądamy do środka- zapraszam .

A o czym są ?
Jesteś jednym z nas to historia rzekomo zbyt grubej wiewiórki i misia o zbyt czerwonym nosie , na szczęście ich przyjaciele akceptują ich takimi jakimi są , za ich wnętrza a nie za wygląd .

Chce latać wysoko - to opowieść o ciekawości o odkrywaniu świata , ale tez o tym żeby nie projektować na innych swoich przekonań i strachów i nie pozwalać innym żeby to robili

Prezent dla cieBie - to piękna historia o urodzinach, gdzie solenizantka nie oczekuje prezentów a obecności swoich przyjaciół , o wartości przyjaźni i tym, ze sama w sobie jest prezentem :)

Myjemy łapki ,o tak ! To historia edukacyjna uczy nasze dzieci jak ważne jest mycie rak - ale takie prawdziwe z mydłem i pobieraniem rączek wplecione w piękna historie

Książki są dość tanie a wartościowe , czyta się przyjemnie i będą idealne dla przedszkolaków

Macie coś z tej serii ? Znacie ?

A o czym są ?
Jesteś jednym z nas to...

Na półkach: , , , , , , ,

Ciekawa książka o nauce akceptacji siebie i innych. O tym, że każdy może być inny a to nie oznacza, że gorszy. O tym, że możemy mieć błędne przekonanie o sobie, które nas blokuje przed kontaktem z innymi. O tym, że warto być sobą i siebie zaakceptować, to będzie dobrze. Książka fajnie napisana dla 5 letniego przedszkolaka:)

Genialna książeczka. Idealna dla przedszkolaka. Świetnie uchwycony problem, dobrze poprowadzona historia. Polecam gorąco!

• Dla dzieci
  • Adusia
  • Zuśka
  • Dla szkrabów
  • Dla dzieci 3-5 lat
  • Matylda (5l)

Dodaj cytat z książki Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji