Miś Tuliś idzie do przedszkola

Okładka książki Miś Tuliś idzie do przedszkola David Melling
Okładka książki Miś Tuliś idzie do przedszkola
David Melling Wydawnictwo: Amber Cykl: Miś Tuliś (tom 2) Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2015-01-01
40 min.
Małgorzata Cebo-Foniok

Okładka książki Książki nie mają skrzydeł Brynne Barnes, Rogério Coelho
Książki nie ma... Brynne Barnes, Rogé...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Najpiękniejszy ogródek Borsuka Marsha Diane Arnold, Ramona Kaulitzki
Najpiękniejszy... Marsha Diane Arnold...

2079

Urocze i zabawne ilustracje.
Pozycja dla małych dzieci lub ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Urocze i zabawne ilustracje.
Pozycja dla małych dzieci lub ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Jak zwykle u Misia Tulisia - ciepełko, że aż! :)

Jak zwykle u Misia Tulisia - ciepełko, że aż! :)

Strasznie zgrzyta mi i dzieciom "Pani Łosia", książka nudna, wątpię by zachęciła jakiegokolwiek malucha do chodzenia do przedszkola.

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

To pierwszy dzień Misia 🐻w przedszkolu. Jest troszkę przejęty, ale bardziej ciekawy, co będzie tam robił. Razem z innymi zwierzętami ustawia się w spacerobus i rusza. 🙂 W przedszkolu czeka na nich już Pani Łosia, która serdecznie wita dzieci i pokazuje im ich wieszaczki. 👞🧣🎒Ojej, ale nie wszystkie dzieci sięgają do wieszaczków! Miś Tuliś chętnie pomaga kolegom i koleżankom. Później wszyscy rozmawiają o tym, co lubią robić najbardziej. Miś czuje sympatyczne bulgotanie w brzuszku. Myśli, że najlepiej pokaże, co uwielbia robić i … przytula Panią Łosię. Pierwsze lody przełamane. 🙂
Przedszkole okazało się bardzo fajne i Miś Tuliś polubił je od pierwszego dnia. Nie tylko mógł tulić się do innych, budował wieżę z klocków, malował, ale i poznał przyjaciela. 🙂
„Miś Tuliś idzie do przedszkola” to jedna z najczęściej polecanych książek, które mają pomóc przygotować dziecko do nowego środowiska. I w sumie nie dziwię się: Miś spotyka się z serdecznością kolegów, pani przedszkolanki, są tu zabawy, śmiech, radość, pyszne jedzonko – wszystko, co budzi pozytywne emocje. Nie zawsze jednak jest tak kolorowo, dlatego jako przeciwwagę warto też poszukać innej lektury. Tak żeby dziecko się nie zawiodło. Pamiętajmy, że lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż niemiło rozczarować. 🙂 🙂 🙂
Tak na marginesie mamy ostatnio szczęście do misiów i przytulasków.

Nadszedł wielki dzień dla Misia Tulisia. To jego pierwszy dzień w przedszkolu!

Pamiętacie te emocje, te nerwy?

Książka rozwieje dziecięce obawy przed pójściem do nowej placówki. Założę się, że najmłodsi będą chcieli mieć równie uroczą przedszkolankę jak pani Łosia. Otuli, pomoże, wskaże właściwą drogę. Takie nauczycielki to skarb dla rozpoczynających swoją przygodę dzieci.

Przytulenie takie-mocne-że-aż! - w tym przypadku nawet dorośli się uśmiechną ;)

Urocza, zabawna, lekka i przyjemna lektura dla przedszkolaków i ich rodziców. Autor swoją historią udowodni, że przytulanie ma wielką moc i potrafi rozładować każde napięcie. Polecam!

Nadszedł wielki dzień dla Misia Tulisia. To jego pierwszy dzień w przedszkolu!

Pamiętacie te emocje, te nerwy?

Biorąc pod uwagę ilość pozytywnych opinii, po książeczce spodziewałam się czegoś lepszego. Owszem przyjemna lektura dla dzieci z pięknymi ilustracjami, ale czegoś mi tu zabrakło. Ilustracje są chyba jej największym atutem, z kolei jeśli chodzi o sam tekst, to zupełnie mnie nie przekonał. Szkoda, bo książka ma ogromny potencjał, autor miał ciekawy pomysł i tytułem z pewnością przyciąga uwagę zarówno rodziców jak i dzieci.

Miś Tuliś to jest gość. Nie dość, że w przedszkolu się pobawi, to jeszcze poprzytula :)

• Biblioteka
  • Dla dzieci