Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźn

2020-01-01
2020-01-01
32 min.
Magdalena Jałowiec

"Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni" jest bardzo mądrą i przepięknie ilustrowaną książeczką ukazującą wartość przyjaźni, którą ukazuje z dwóch stron.

Niedźwiadek Bartek otrzymuje zaproszenie na przyjęcie urodzinowe swojej najlepszej przyjaciółki - wiewiórki Basi. Jest bardzo podekscytowany. Zaczyna zastanawiać się nad prezentem dla Basi, który sprawiłby jej radość. Trzeba przyznać, że pomysłów mu nie brakuje, ale żaden z nich nie wypala... Lody roztapiają się w słońcu, samolot podczas próby lotu zaplątuje się w gałęziach drzewa drugiej stronie jeziora, koraliki rozsypują się po kątach, kwiatki więdną, żaden ze znalezionych orzechów nie nadaje się na prezent, a z plasteliny robi się szara i bezkształtna masa. I co tu zrobić? Urodziny Basi są już następnego dnia...
Bartek jest zdruzgotany i... nie pojawia się na przyjęciu urodzinowym wiewiórki?

Jak Basia przyjmie nieobecność niedźwiadka? Jak Bartek wytłumaczy się Basi?

To książeczka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce, ponieważ uczy najmłodszych i przypomina starszym, że dobra materialne nie mogą równać się z wartością prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni. Wiewiórka Basia wie to doskonale i czuje w serduszku ogromną radość z dużo lepszego prezentu niż wszystkie podarki świata razem wzięte.

Niedźwiedź Bartek zastał zaproszony na urodziny swojej przyjaciółki – wiewiórki Basi.
Bartek pomimo masy pomysłów na prezent w głowie, nie może zrealizować żadnego z nich.
Lody-topnieją, samolot – utknął na drzewie, kwiaty-zwiędły.
Gdy nadchodzi dzień urodzin, Bartek jako jedyny nie pojawia się na przyjęciu…

Książka opowiada o cudownej wartości przyjaźni i o tym, że nie liczą się drogie prezenty tylko sama obecność najbliższych.
Najpiękniejszym prezentem, jakim można sobie wyobrazić jest sama przyjaźń. Cudownie ilustrowana książeczka zachęci każdego przedszkolaka🥰

Lody-topnieją, samolot – utknął na drzewie, kwiaty-zwiędły.
Gdy nadchodzi dzień urodzin, Bartek jako jedyny nie pojawia się na przyjęciu…

Książka opowiada o cudownej wartości przyjaźni i o tym, że...

Przyjaźń, ciekawość świata,akceptacja i higiena to tematy przewodnie książek które widzicie na rolce.

Każda z nich, to piękna i ciepła opowieść z barwnymi ilustracjami z których nasze dzieci dowiedzą się wielu rzeczy przydatnych w życiu .

Książki mają twardą oprawę i dość dużo tekstu, na stories zaglądamy do środka- zapraszam .

A o czym są ?
Jesteś jednym z nas to historia rzekomo zbyt grubej wiewiórki i misia o zbyt czerwonym nosie , na szczęście ich przyjaciele akceptują ich takimi jakimi są , za ich wnętrza a nie za wygląd .

Chce latać wysoko - to opowieść o ciekawości o odkrywaniu świata , ale tez o tym żeby nie projektować na innych swoich przekonań i strachów i nie pozwalać innym żeby to robili

Prezent dla cieBie - to piękna historia o urodzinach, gdzie solenizantka nie oczekuje prezentów a obecności swoich przyjaciół , o wartości przyjaźni i tym, ze sama w sobie jest prezentem :)

Myjemy łapki ,o tak ! To historia edukacyjna uczy nasze dzieci jak ważne jest mycie rak - ale takie prawdziwe z mydłem i pobieraniem rączek wplecione w piękna historie

Książki są dość tanie a wartościowe , czyta się przyjemnie i będą idealne dla przedszkolaków

Macie coś z tej serii ? Znacie ?

A o czym są ?
Jesteś jednym z nas to...

Ile razy zdarzyło Wam się, że nie wiedzieliście co podarować komuś na urodziny czy jakąś inną okazję? A ile razy byliście świadkiem tego, jak dziecko ma kłopot z tym, co dać komuś w prezencie i ma wątpliwości, czy jego prezent będzie wystarczająco dobry?
Mamy jakiś ogromny problem z robieniem prezentów, mamy jakieś wygórowane wymagania co do tego, co chcielibyśmy dać, porównujemy, oceniamy, krytykujemy i wyceniamy... Dawanie prezentu ma być radością dla obu stron, sam proces tworzenia czy kupowania prezentu już powinien być wesołym momentem, nie wspominając już o jego wręczaniu i otrzymywaniu. A my nierzadko przeżywamy katusze już na stracie przy wymyślaniu, tworzeniu/ kupowaniu i na końcu już przy wręczaniu podarku, bo może nie będzie się podobał, może jest zbyt tani, brzydki, nieciekawy. Cóż za hiperniedorzeczność prezent to radość dla obdarowującego i obdarowywanego koniec kropka.
Ta książka ma przyjść z pomocą dla tych, którzy czują tę dziwną presję lub też możemy ją przeczytać dziecku żeby nie wsiąknęło w ten dziwny wszechogarniający trend. Chociaż ja mam wrażenie i obserwuję to na szczęście coraz częściej, że zaczynają się pojawiać te prezenty "od serca", znaczące dla nas symbole lub ręcznie wykonane upominki. I to jest piękne, mam nadzieję, ze opanuje to wszystkich 😊
Miś Bartek został zaproszony na urodziny wiewiórki Basi, bardzo ucieszył się z zaproszenia, ale po kilku minutach zaczął się zamartwiać cóż jej podarować żeby ją uszczęśliwić. Myślał o różnych drobiazgach, które lubi Basia, zatem postanowił jej kupić lody, ale lody mają jednak to do siebie, że się topią, więc jeszcze przed przyjęciem został po nich tylko wafelek. Później nastąpiła seria prezentowych wpadek... Ręcznie wykonany samolot podczas testowania wylądował na drzewie po drugiej stronie jeziora, kwiaty zwiędły w wazonie bez wody, orzech został zmiażdżony, koraliki zsuwały się z nitki, a twór z plasteliny okazał się być bezkształtnym bublem... Słowem wielkie pasmo prezentowych nieszczęść. Nadszedł dzień urodzin Basi, a misia nie było. Wiewiórka nie wyobrażała sobie świętowania bez przyjaciela...

Okazało się, że Bartek nie przyszedł, bo jego prezent był nadal nie gotowy.. Jednak po chwili ulubione ciasto wiewiórki mogło już wychodzić z piekarnika. Basia była bardzo szczęśliwa, ale nie z powodu prezentu od Bartka, dla niej najważniejsza była obecność przyjaciela na urodzinach.
Nie złote zegarki i drony na Komunię Św., nie setki złotych w kopercie na ślub i nie najnowszy model IPhone'a na urodziny, lecz nasza obecność, pamięć i łącząca nas relacja powinny być prezentem dla drugiej osoby. Zahamujmy ten galopujący konsumpcjonizm, w który wsiąkają dzieciaki. To my jesteśmy temu winni, nasze prezenty, którymi chcemy przebić inną ciotkę czy wujka. Nie wiem jak Wy, ale ja z przerażeniem słucham opowieści dzieci na temat podarków otrzymanych pod choinkę czy na wspominaną Komunię Św. Jeśli tak robimy to zastanówmy się po co i w jakiej niekomfortowej sytuacji stawiamy osoby, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek lub chcą dać coś od serca, ale obawiają się czy symboliczny prezent lub ręcznie wykonany upominek obok drogiego gadżetu nie będzie wyglądał po prostu głupio...

Książka o przyjaźni, o tym że liczą się chęci i nasze starania i pamieć.

Książka o przyjaźni, o tym że liczą się chęci i nasze starania i pamieć.

• Dla szkrabów
  • Czytane Dziewczynkom