Tone. Ocalenie

Jestem na tak. Bardzo mi się podobał pomysł, podwójne życie bomba. Porachunki w świecie mafioso, a z drugiej strony słodki zespół. Polecam.

Jest to pełna tajemnic opowieść o pięciu mężczyznach, którzy nie są tacy zwykli jakby się mogło wydawać.
Zapraszam na recenzję:

Zapraszam na recenzję:

"Tone ocalenie" @sasha_tirunul_autor @waspos to nie jest kolejny romans, tylko odważna życiowa książka, która przedstawia losy 5 chłopaków, którzy tworzą zespół Shadow Warriors a to tylko przykrywka ich drugiego życia, które jest dosyć drastyczne i wymaga siły psychicznej jak i fizycznej. Ratują porwane osoby, wykonują egzekucje i wiele innych mrocznych i złych rzeczy. Lecz gdy na drodze podczas pewnej obławy staje Kat, życie Tonea zmienia się i chłopak za wszelka cenę chce uratować dziewczynę, udaje mu się to gdy wykupuje ja za grube pieniądze na aukcji żywym towarem i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Emocje gwarantowane od pierwszych stron, dynamiczna akcja, uczucia, siła w braterskim oddaniu daje dużą dawkę dobrej lektury.

Po opisie liczyłam na coś, co przeczytam w jeden wieczór dla odprężenia a tymczasem męczyłam tą książkę 4 dni i ledwo ledwo dobrnęłam do końca. Na pewno nie sięgnę po kolejne tomy. Główni bohaterowie niczym ociekające testosteronem superbohaterowie o złotych sercach, którzy co chwile płaczą i są bardziej uczuciowi niż wszyscy znani mi dotąd bohaterowie razem wzięci :)

2069

Za wcześnie sięgnęłam po tę książkę. Powinnam była poczekać na szczere opinie czytelniczek zamiast sugerować się oceną patronek, recenzentek i innych obdarowanych książką.
Książka rozmija się z oczekiwaniami, które nasuwają się po przeczytaniu samego opisu na okładce. Przede wszystkim opis ten wprowadza w błąd - treść po części jest z nim rozbieżna, a po części zgodna z nim w niewielkim stopniu. To nie jest romantyczna historia, na którą liczyłam. Wątek romantyczny jest bardzo skąpy, a jak już jest, to opiera się na infantylnych dialogach i kiepskiej relacji między głównymi bohaterami. Co do roli zespołu chłopaków, o którym mowa w opisie, to autorka poświęca jej większość uwagi. Koncentruje się na zadaniach, które zespół ma do wykonania, a nie tego oczekiwałam.
Książka ma wiele niedociągnięć. Pomijając już prosty język, to niektóre wątki wydają się nie do końca przemyślane jak np. ucieczka Catherine od Tone'a. Dziewczyna wyrywa się z rąk, jak jej się wydawało złoczyńcy, który ją kupił za grubą kasę, biegnie do najbliższego baru i stara się o pracę. Tak po prostu, jakby nie miał za chwilę jej odnaleźć. No i jeszcze tan napad na nią tuż po wyjściu z baru, o którym jest niewiele, ale w sumie nic on nie wnosi do treści.
O ile początkowo zagłębiłam się w lekturę, skoro według tutejszych ocen miała być tak dobra, tak szybko się z niej wynurzyłam. Im dalej, tym mniej mnie interesowała, wręcz końcówkę przekartkowałam. Na tym zakończę przygodę z chłopakami z Shadow Warriors.

Wysoka średnia ocen może być przekłamana - WasPos lubi wysyłać czytelniczkom darmowe egzemplarze swoich książek "kupując" w ten sposób pozytywne opinie.

Opis i okładka książki są bardzo mylące - Shadow Warriors to grupa "super komandosów" (co jest podkreślane w każdym rozdziale, jakby czytelnik przez przypadek zapomniał),a ich TAJNĄ PRZYKRYWKĄ jest właśnie boysband. Opisy dotyczące koncertów i sławy można pewnie zmieścić na jednej stronie czy dwóch.

Jednak nie to spowodowało tak niską ocenę tej pozycji. Książka przedstawia bardzo niezdrowy model związku/relacji między kobietą a mężczyzną i nazywa to ROMANSEM. Autorka traktuje seks przedmiotowo, na każdym kroku podkreślając, że to jest coś, co kobieta ofiaruje mężczyźnie (jakby ona sama nic z tego nie mogła mieć). Kat też niejednokrotnie PRZEPRASZA za to, że RAZ nie miała ochoty, gdy po chwili nagle ją ma i ciągle powtarza, jaką to była SUKĄ, bo nie chciała (!!!). I to jest romantyzm i prawdziwa miłość? Mnie to odrzuca.

I jeszcze ta zaborczość Tone'a (nazywana nieskończoną miłością) - tylko ktoś na nią spojrzy, a ten już krzyczy, że obetnie mu jaja (dosłownie!). Cały czas powtarza, że serce, dziewictwo i dusza Kat należą do niego, a ją samą trzyma w swojej willi. To czym przepraszam różni się od mafiosa? W ogóle każdy z piątki bohaterów jest kreowany na "macho". Wszyscy są obrzydliwie bogaci i najbardziej niebezpieczni, a każda opisana kobieta jest drżącą osiką do uratowania przez właśnie takiego macho. Żaden z charakterów zupełnie mnie nie przekonał.

Cała ta opowieść powstała na Wattpadzie - i dokładnie tak się ją czyta. Gdybym chciała przeczytać opowieść poziomu Wattpada, to bym weszła na Wattpada. Styl pisania autorki jest bardzo prosty, potoczny, zdarzają się powtórzenia (nawet takie same zdania w odstępie kilku stron). Większość opisów nic nie wnosi do historii oraz do charakteru bohaterów.

Podsumowując: nie polecam, autorka promuje BARDZO niezdrowy typ związku (zaborczy on + uległa, zależna ona),a wątek "akcji i tajemnicy" zupełnie się nie klei. Na koniec cytaty, dla potwierdzenia moich słów:

[Kat] "Chcę tego, ale nie mam pojęcia, jak wygląda seks, a słyszałam wiele historii, że jest okrutny i bolesny, że sprawia przyjemność tylko mężczyźnie. Patrzę w błękitne oczy mężczyzny, którego kocham i wiem, że nawet jeśli miałaby być to prawda, to będę zgadzała się na zbliżenia, żeby go uszczęśliwić."

[Tone] "Catherine leży pode mną, taka piękna, naga, otwarta i moja. Za chwilę odbiorę jej dziewictwo i na zawsze zatwierdzę swoje prawo do niej" (!!! CO?!) "Nigdy nie pozwolę jej odejść, a każdemu facetowi, który spróbuje zabrać to, co moje, wyrwę serce, upewniając się, że do końca i w pełni świadomie na to patrzy."

Po pierwsze: w życiu nie czytałam książki ktorej opis tak by mnie zmylił. Po drugie: jak dla mnie to nie jest romans, a dziwna ksiazka "akcji" z wątkiem romantycznym. Po trzecie: do przeczytania ale niekoniecznie będę kontynuowała jeśli pojawią się kolejne tomy.

„Chociaż nigdy nie zapominamy o czynach. Każdy odda za pozostałych życie i zrobi to z uśmiechem na ustach.”

„TONE ocalenie” - to debiut Sashy Tirunul, której twórczość mogłam poznać dzięki uprzejmości Wydawnictwa WasPos. Moje pierwsze spotkanie z autorką okazało się spotkaniem udanym i mam cichą nadzieję, że dane mi będzie przeczytać i zrecenzować całą serię.

Tone, Night, Shade, Ghost, Gloom tworzą Shadow Warrors. Jednak nie jest to tylko sławny zespół uwielbiany przez fanów, Shadow Warrors to przede wszystkim świetnie wyszkoleni żołnierze, przeznaczeni do najbardziej niebezpiecznych akcji i szkoleni od najmłodszych lat by być „najlepszym” w swojej „działce” zadania.

Pierwszy tom opowiada głównie historię Tona jednak ma również za zadanie wprowadzić nas w świat chłopców. To także opowieść o rodzącej się miłości pomiędzy Catherine a Tonem, a właściwie Maksymem Morozowem. On zobaczył ją podczas jednej z akcji i postanowił ją uratować. Pomimo wątku romantycznego, który jest zgrabnie wpleciony w powieść nie jest on dominujący w powieści, za co wielki plus dla autorki, ponieważ historia opowiedziana, przez Sashę jest w główniej mierze historia gdzie widzimy świat mafijny, zdrady, zemsty, brutalności, braku kompromisu i handlu kobietami. Dopiero w drugiej kolejności autorka skupiła się na miłości, czy delikatnym wątku erotycznej fascynacji głównych pary bohaterów.

Kiedy zaczynałam czytać powieść wiedziałam, że jako żona muzyka, gitarzysty, podejdę do niej bardzo emocjonalnie jednak pomysł na powieść i całość bardzo mnie zaskoczył, pozytywnie oczywiście. Pióro Sashy jest lekkie i bardzo przyjemne, choć momentami za delikatne i tu niektórzy mogą wyciągnąć to jako zarzut, że w pewnych partiach należało pewne rzeczy bardziej „zaakcentować”. Pięknie jest tu opisana relacja przyjaźni między chłopakami i mam nadzieję, że wraz z kolejnymi tomami poznamy lepiej historię każdego z nich. Za mało mi też było Catheriny i tego wyjaśnienia dlaczego tak bardzo każdy z mafijnego świata chciał ją mieć.

Podsumowując jest to bardzo przyjemny debiut i z niecierpliwością będę wyczekiwać na historię Nighta i tajemniczej Panthery.

Tone, Night,...

"Tone. Ocalenie." to pierwszy tom nowej serii Shadow Warriors i muszę Wam powiedzieć, że się zakochałam! Jest to debiut @sasha_tirunul_autor, której bardzo mocno gratuluję.

Książka opowiada o zespole pięciu przyjaciół, którzy są dla siebie jak bracia. Pomimo, że na codzień są sławnym zespołem uwielbianym przez miliony, mają też drugie życie pełne mroku, przemocy i niebezpieczeństw. Nie wszystko jest takie jakim się wydaje, a oni wiedzą o tym najlepiej. Mają tylko siebie i to im wystarcza do momentu, w którym Tone dostrzega Catherine i postanawia, że za wszelką cenę ją uratuje...

Książkę dosłownie pochłonęłam. Autorka zaskoczyła mnie nie raz fabułą, od której nie mogłam się oderwać. Bohaterowie są fantastyczni. Ich charaktery i więź między nimi mnie poruszyły. Całość czyta się bardzo szybko, jest napisana lekko, bez zbędnych opisów. Wątek romantyczny wplata się w ten sensacyjny bez problemu co sprawia, że całość jest spójna i ciekawa. To książka pełna akcji i na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.

⛓️„TONE. Ocalenie” to historia Shadow Warriors, najpopularniejszego boysbandu, tajemniczego oddziału, który pod przykrywką popularnego zespołu realizuje najniebezpieczniejsze akcje, zlecane przez wojsko i inne służby.

⛓️Tone, Night, Shade, Gloom i Ghost poznali się w elitarnym obozie, gdzie już od najmłodszych lat byli szkoleni na niepokonanych żołnierzy. Ci młodzi, zdolni ludzie, wiodący na pozór luksusowe życie na świeczniku pod osłoną nocy niszczą struktury mafijne, odbiją porwane dzieci, a jak trzeba rozbijają kartele narkotykowe.

⛓️W trakcie jednego ze zleceń, polegających na ratowaniu ludzi przeznaczonych do handlu żywym towarem, Tone spotyka dziewczynę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Młoda, piękna i niewinna Catherine, wychowana w mafijnym świecie, została porwana i ma być sprzedana na aukcji.

⛓️Książka dość mroczna, brutalna i intensywna ale również namiętna z wplecionymi delikatniejszymi momentami, kiedy czytamy o rodzącej się relacji Cat i Tona. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, bo ilość tajemnic, intryg i niewiadomych budowała ogromne napięcie, a świetnym dopełnieniem dla całości był związek i stopniowe otwieranie się wystraszonej i stłamszonej dziewczyny na nowe i nieznane. Przyznam, że nie pogniewałabym się na nieco więcej wątku muzycznego w tle, ale mam nadzieję, że w kolejnych częściach autorka mi wynagrodzi ☺

Za możliwość przeczytania dziękuję autorce i wydawnictwu @waspos

• 📖Romans📖
  • Wattpad