Nie tak cię wychowałam. E-book o temperamentach

Okładka książki Nie tak cię wychowałam. E-book o temperamentach Matylda Kozakiewicz
Okładka książki Nie tak cię wychowałam. E-book o temperamentach
Matylda Kozakiewicz Wydawnictwo: Matylda Kozakiewicz poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Nie tak cię wychowałam. E-book o temperamentach
Matylda Kozakiewicz
2020-01-01
2020-01-01

Książka jest fajnie napisane, ale - miałam nie dodawać komentarza, ale własnie zobaczyłam na IG autorki, że szykuje kolejnego e-booka - mój opór wzbudza fakt, że pisze to studentka z doświadczeniem życiem, ale bez praktyki w zawodzie. Self-publishing ma swoje dobre strony, bo pozwala autorkom i autorom porządnie zarobić i tak powinno być (umowy z wydawnictwami to często dramat!),ale odpowiada też za plagę tego rodzaju publikacji: "dowiedziałam się czegoś na studiach, więc napiszę o tym książkę". Kozakiewicz tutaj broni się dobrym stylem i umiejętnością prowadzenia narracji, ale uważam, że coś takiego nie powinno w ogóle się ukazać, bo za książkami, które pretendują w jakiś sposób do naukowości, powinien stać autorytet. Teraz autorka będzie pisać o negocjacjach - bo znów nauczyła się czegoś na wykładach, ratunku.

To jest bardzo kiepski poradnik, który bazuje na jednej teorii. Gdyby książka nie aspirowała do bycia naukowym dziełem mogłabym dodać ze 2gwiazdki,w końcu chodziloby tu o opinie matki, doświadczenia osobiste. Nie rozumiem jak można mówic o teorii, o naukowych pracach i naginać do własnych przekonań (autopromocja i promocja bliskich). Nie o to chodzi w badaniach naukowych. A w przekonaniach osobistych, wychowaniu, nie chodzi o to, by były 'naukowe'. Czyli dzieci są wychowywane według teorii... Albo zostało to przerobione z kiepskiej pracy zaliczeniowej albo dochodzi do próby, może i ciekawej ale trochę dziwnej, wychowywania na teoriach naukowych... Mój włos się jeży, sorki. Ciągle miałam przed oczami rozmowę, a w sumie Monolog autorki, imprezkę rodzinna, że tekst nie jest do mnie, a do jakiejś ciotki babki sąsiadki, która bardzo chce wychować dzieci autorki poprzez agresję, krzyki i przemoc. I że autorka bardzo usilnie dyskutuje z tą osobą, całe 80stron argumentów do biednej przemocowej ciotki, babki, kuzynki sąsiadki. z tą niedoinformowana osoba w teorii, aż jednej, dyskusja się toczy przez cała książkę. Owa ciotka, babka może została do teorii przywiązania a la autorka przekonana, ja nie. Bije tez autopromocja znajomych o podobnych poglądach, wychwalanych zaprofesionalizm w psychoanalizie.
Aha sposób dostarczania wadliwy. Dzięki pośrednikowi płatności dostałam adres majowy, inaczej ebook nie dotarłby.... Za to dodatkowy minus. Myślę, że brak jest też fachowego oka redaktora. A przede wszystkim to nie jest praca naukowa.

Takie książki przypoinają nam, że wszyscy jesteśmy ludźmi, nie urządzeniami. Nie potrzebujemy instrukcji obsługi specjalnych metod czy programów, żeby wychować zdrowego i szczęśliwego człowieka. Potrzebujemy uważności, miłości, zrozumienia, akceptacji i odrobiny zdrowego rozsądku.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Ebook napisany bardzo przystępnie, w miłej dla oka oprawie graficznej. Zawiera jednak tylko podstawowe informacje dotyczące temperamentu i jego analizy pod kątem wychowywania dziecka. Nie zawiodłam się na stylu Autorki (której działalność w mediach bardzo cenię),jednak liczyłam, że ebook będzie nieco dłuższy i dokładniej rozwinie temat.

Ciekawa książka, przede wszystkim dla osób, które nie mają nic wspólnego z psychologią. Pozwala spojrzeć łaskawiej na dzieci, a także swoje wewnętrzne dziecko

• Rodzicielskie
  • PDF/MOBI
  • Przeczytane 2021-wyzwanie
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Nie tak cię wychowałam. E-book o temperamentach