O chłopcu, który spotkał anioła - Ewangeliczne przygody Daniela

Okładka książki O chłopcu, który spotkał anioła - Ewangeliczne przygody Daniela Karolina Garlej-Zgorzelska
Okładka książki O chłopcu, który spotkał anioła - Ewangeliczne przygody Daniela
Karolina Garlej-Zgorzelska Wydawnictwo: Psalm18.pl opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Psalm18.pl
2020-03-09
2020-03-09
9788395561917
dla dzieci biblia dzieci szkoła

Okładka książki Na psa urok! Opowiadania o psach Grażyna Bąkiewicz, Wojciech Cesarz, Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Grzegorz Gortat, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Zuzanna Orlińska, Marcin Pałasz, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Katarzyna Ryrych, Barbara Stenka, Katarzyna Terechowicz, Paweł Wakuła
Na psa urok! O... Grażyna Bąkiewicz,&...
Okładka książki Samochodzik Franek. Dinozaury Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...
Okładka książki Ściśle tajne Paweł Beręsewicz, Maciej Szymanowicz
Ściśle tajne Paweł Beręsewicz,&n...

Cudowna książka pokazująca, że Biblia jest ponadczasową Księgą Życia. Napisana językiem zrozumiałym dla dzieci. Historie przedstawione w książce są znane dziecku, dzięki czemu może odnieść je do swojego życia. Dodatkowo każde opowiadanie wzbogaca historia biblijna bliska danemu wydarzeniu.
Książka skłania do refleksji, daje początek wielu rozmowom.
Razem z dziećmi czekamy na kolejną część :)

Książka skłania do refleksji, daje początek wielu rozmowom.
Razem z dziećmi czekamy...

Książka „O CHŁOPCU, KTÓRY SPOTKAŁ ANIOŁA. EWANGELICZNE PRZYGODY DANIELA” to ponadczasowa opowieść zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. W ciekawych historiach z życia wziętych pokazuje, że historie biblijne nie są anachroniczne, niezrozumiałe i odległe, ale bliskie każdemu z nas i każdy może w nich znaleźć coś dla siebie a także odnieść do swojego życia. Idealna na prezent nie tylko na religijne uroczystości jak chrzest, komunia czy Święta, ale również na urodziny lub bez okazji 😊 Obowiązkowa pozycja w dziecięcej bibliotece.

Książka " O Danielu, chlopcu, który spotkał anioła" to ciekawe przygody chłopca i przyporządkowane im opowieści z Biblii. Dzieci uczy, a dorosłym przypomina jak odnosić Pismo Święte do swojego życia. W prosty i miły sposób ukazuje nam, że Słowo Boga ma niezwykłą moc i jest bardzo aktualne w dzisiejszych czasach. Pozycja ta może pomóc rodzicom w wychowaniu świadomego swojej wiary chrześcijanina. Idealna na prezent np. na chrzest, komunię, urodziny.

Zwyczajne i niezwyczajne. Takie są właśnie przygody Daniela, opisane w książce Karoliny Garlej-Zgorzelskiej pt. „O chłopcu, który spotkał anioła – ewangeliczne przygody Daniela”. Ich zwyczajność związana jest z faktem, że bez trudu odnajdziemy w nich sytuacje podobne tym, których sami doświadczamy w naszych rodzinach. A niezwykłość Danielowych przygód wynika z tego, że skłaniają do refleksji nad ponadczasowym przesłaniem Biblii i pozwalają odczytać biblijne historie w nowy i świeży sposób. W tym zbiorze opowieści o chłopcu, którego życie splotło się z tajemniczą postacią staruszka – praktykującego czytanie w parku, napisanej alfabetem Braille’a, Biblii – można znaleźć wiele, bardzo umiejętnie przekazanej, mądrości. Książkę polecam wszystkim, niezależnie od wieku!

Przepiękna książka, podzielona na krótkie opowiadania, które w doskonały sposób pokazują dzieciom prawdy biblijne w codziennym życiu :) Polecam z całego serca <3

Świetna książeczka dla dzieci w wieku 7-10 lat - bardzo mi się podobały trafne analogie przygód Daniela do biblijnych przypowieści

Książka jest pięknym zbiorem opowiadań dla dzieci. W ciekawy sposób przybliża dzieciom Słowo Boże. Analogie do przypowieści z Biblii są niesamowite, pokazują jak żyć wiarą na co dzień oraz że Słowo Boże jest naprawdę żywe.
Szczerze polecam!

Szczerze polecam!

• ✳️ LGM
  • Chcę przeczytać z dzieckiem
  • 📋 2021

Dodaj cytat z książki O chłopcu, który spotkał anioła - Ewangeliczne przygody Daniela