FIRMA. Wrócę po ciebie

Okładka książki FIRMA. Wrócę po ciebie J.A. Huss
Okładka książki FIRMA. Wrócę po ciebie
J.A. Huss Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Rook & Ronin (tom 6.1) Seria: Mordercy i ich kobiety literatura obyczajowa, romans
Rook & Ronin (tom 6.1)
Mordercy i ich kobiety
Come/Come back
Wydawnictwo Papierówka
2020-04-17
2020-04-17
2014-06-23
Agata Polte

Słaby, naprawdę bardzo słaby dark. Nie czułam ani dominacji, ani przemocy, ani żądzy, ani chemii.. w ogóle nie czułam żadnej ani. Letnie, odgrzewane kotlety. James - morderca - jest potulny jak baranek i zakochany jak małolat, Harper - która ukrywa się od roku - głupia i naiwna. Seks niemalże waniliowy i jest go tyle, że aż się ulewało - na co drugiej stronie. 3/4 książki to wywody i przemyślenia głównej pary, akcji niewiele. Styl autorki taki sobie. Nawet nie sięgam po drugą część, ledwie przemęczyłam tą.

Umordowałam się tą książką. Chociaż lubię mroczne tematy i nic mnie nie zbulwersowało, nie o to chodzi.
Sceny erotyczne nie pobudzające, wręcz odstręczające. Wyprane z emocji i napięcia.
Bohaterowie płascy i histeryczni, kiepsko motywujący swoje zachowania, które wynikały z ich deklaracji, a nie z logiki wydarzeń albo relacji między sobą. Jakiś facet, co jest groźny i superinteligentny i należy do elity zabójców, a tak naprawdę jest dość płaskim kolesiem, którego kręci przemoc. Jakaś dziewczyna, która jest zbuntowana i super niebezpieczna, i mądra, i biedna, bo ma dziwne stany psychiczne, więc musimy ją podziwiać, współczuć i lubić jednocześnie. Zawikłane wątki, które nie są podane w naturalny sposób, tylko dziwnie przerywają naturalną narrację. Meh.
Jestem w stanie przeczytać naprawdę słabą książkę, żeby ją skończyć, w najgorszym razie kartkuję. Do tej wracałam kilka razy, a nie mogłam się zmusić, bo nie interesowała mnie ani akcja ani los tych ludzi. W sumie zajrzałam z ciekawości, czy bohater wygrażający dziewczynie seksem analnym (bo tak to raczej brzmiało) spełni swoje obietnice, ale potem po prostu nie zauważyłam, czy to tak zrobili, czy nie, bo było mi obojętne.

Może nie trafiła na dobry czas - a może nie jest książką dla mnie.

DARK ROMANCE ALERT - JEŚLI JESTEŚ WRAŻLIWYM CZYTELNIKIEM, TO NIE SIĘGAJ PO TĘ KSIĄŻKĘ! (PLZ)

Firma ciekawiła mnie już od dawna, chociaż zabierałam się do niej trochę jak pies do jeża. Nie dlatego, że opis mnie nie zaciekawił, nic w tym stylu. Bardziej boli mnie fakt, że jedyne wydane u nas tomy to dosłownie środek, czy tam nawet końcówka serii w oryginalne i to częściowo czuć. Trochę z tego względu kuleje cały "background" tej firmy, który dostalibyśmy w pierwszym tomie, ale i bez tego da się połapać. Ja przynajmniej nie miałam z tym większego problemu. W tym przypadku zakończenie to solidny cliffhanger, po którym trzeba sięgnąć po kontynuację.

Zalety tej książki to solidna kreacja naprawdę popieprzonych bohaterów, dodanie pazura postaciom kobiecym (kocham),ale też solidne dialogi i całkiem przyjemnie poprowadzona narracja pierwszoosobowa. Sceny seksu także bardzo na plus, opisane bezbłędnie i ostro. Główny bohater, czyli James Fenici to nie jest żaden tam good guy, więc wybijcie to sobie z głowy. To bardzo skomplikowany bohater, totalnie pokręcony i popieprzony. W jednej chwili zmienia się o nim drastycznie zdanie.

Co mi przeszkadzało? Słaba redakcja przede wszystkim. Z książkami jestem związana zarówno pasją, jak i wykształceniem i na widok literówek, złej końcówki w stosunku do płci narratora itp. Miałam ochotę zgrzytać zębami. Wybaczam głównie dlatego, że premiera była w 2020 i od tamtego czasu znacznie się poprawiło. Wiem, bo regularnie czytam książki od Papierówki.

Podsumowując, dla miłośników darków, zabójców i moralnie szarych charakterów to będzie strzał w dziesiątkę. W ogóle mam wrażenie, że miło tak poczytać o tych samych bohaterach coś, co nie kończy się na jednym tomie. Natomiast do wszystkich spłakanych o to, jaka ta książka "popieprzona" - słuchajcie, to jest DARK ROMANCE. Jak nie lubicie takich wątków, to ich nie czytajcie, tylko świadomie wybierzcie sobie coś innego. I nie psioczcie na innych czytelników. Jeden lubi kryminały, drugi słodkie romanse, a my kochamy darki :D Solidna siódemka.

Ja pierniczę, co za masakra. Ta książka jest jakaś obleśna. Nie byłam w stanie przeczytać więcej niż 11%. No po prostu nie.

W końcu doczekałam się jej na legimi i przeczytałam.
Bardzo mi się podobała, James to ciekawa postać, zakręcona i tajemnicza ale dopiero w drugiej części poznajemy jak bardzo.
Super sie czyta mimo, że do końca nie wiemy co tak naprawdę chcą zrobic bohaterowie i kto mówi prawdę.

W końcu doczekałam się jej na legimi i przeczytałam.

Książka jest naprawdę mocna. Ciekawe wątki, dużo tajemnic, które się mnożą w odpowiedniej ilości im bardziej wgryzamy się w treść .Na pewno chcę skończyć tą historię, ciekawi mnie jak się skończy, ale raczej nie planuję dalszej znajomości z autorką, jest dla mnie zbyt brutalna. Wiem ,że takie historie się zdarzają, ale dla mnie jest tego zbyt dużo: ostry sex, dzieci zabójcami, podejście za zabicia innego człowieka....

,,Wrócę po ciebie" to książka, która za każdym razem, gdy pojawiała się na grupach książkowych wzbudzała moją ciekawość. Bo wydawało mi się, że to będzie historia inna od wszystkich. I faktycznie tak było. Dostałam coś bardzo dobrego, coś co spowodowało u mnie niesamowitą ciekawość i nie pozwoliło mi odłożyć książki, póki nie poznam tej historii w całości.
Książka zaczyna się z pozoru bardzo spokojnie. Wszystko wskazuje na motyw stalkera.  Mężczyzna obserwuje kobietę, jest jej cieniem. Po czym dochodzi do spotkania. Ale .... tu zaczyna się zupełnie co innego, niż to czego się spodziewałam. Bardzo ciekawa i nietuzinkowa fabuła.
Ucieczka, walka o życie, miłość, tajemnice. Dużo tajemnic, przez które niewiadomo komu ufać, a komu nie .
Z każdą stroną dzieje się coraz więcej, coraz ciekawiej. Z łowcy stajesz się ofiarą. Wkraczamy w świat organizacji przestępczych, w których nie ma skrupułów, a każdy członek ma swoją określoną rolę do wykonania.
James morderca na zleceniu Firmy, Harper córka Admirała, dowódcy organizacji przestępczej. Ich drogi się nagle krzyżują.
Akcja, strach, miłość, niebezpieczeństwo i mnóstwo spraw do wyjaśnienia.
Żyjąc w świecie Jamesa i Harper nie wiesz komu zaufać.
Bo co się dzieje, gdy nagle z roli łowcy stajesz się celem?
Bardzo polecam .
Moja ocena 8++⭐/10

Książka zaczyna...

James jest zabójcą bez żadnych zahamowań. Dla niego nie istnieją żadne zasady. Dostaje zlecenie zabójstwa i je wykonuje. Swoje ofiary zawsze nachodzi po cichu. Jest bardzo złym człowiekiem. Jednak do czasu...

Pewnego dnia poznaje Harper, jedną z córek firmy. Dziewczyna po ukończeniu 18 lat na zostać oddana jednemu z jej członków. Jednak Harper była sprytniejsza i ucieka wraz z bratem bliźniakiem. Czy Harper stanie się kolejnym celem dla Jamesa? Czy los ma może wobec nich inne plany? Jak zakończy się ta historia?

Bardzo podobała mi się ta książka. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością J.A. Huss i na pewno nie ostatnie. Ta historia intryguje czytelnika już od pierwszych stron książki. Bardzo ciekawa fabuła powoduje, że chce się poznać jak najszybciej zakończenie książki. Jest to romans pełen intryg oraz ciężkich charakterów. Bardzo podoba mi się też narracja dwuosobowa oraz znakomicie wykreowani bohaterowie. To wszystko nadaje niepowtarzalnego stylu powieści. Lekko I przyjemnie spędziłam z nią czas. Z ogromną chęcią biorę się za kontynuację tej historii. Polecam z całego serca❤.

"Firma. Wrócę po ciebie" J.A. Huss

Niektórzy ludzie są ponad prawem. Tych ludzi nazywa się FIRMA.

Dwudziestoośmioletni James Fenici jest zabójcą odkąd skończył szesnaście lat. Przez te lata dorobił się wielu długów i przysług, brał udział w setkach zleceń dla Firmy. Ale na świecie nie ma wystarczających przysług, by spłacić swój dług i uczynić go godnym jedynej dziewczyny, jakiej kiedykolwiek pragnął.
Osiemnastoletnia Harper Tate stara się pozostać anonimową, żyje w ukryciu po tym jak kilkanaście miesięcy wcześniej ukradła bardzo ważne informacje, które mogą zaszkodzić Firmie. Kiedy na jej drodze staje James, Harper nie wie czy może mu ufać, rozpoczyna się wyścig z czasem, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej gdy pojawiają się uczucia.

"Firma" to pełna zwrotów akcji, opowieść o intrygach, miłości i kłamstwach, o rządach tajemniczej Firmy, o szpiegach, zabójcach i seksownych złoczyńcach. Opowieść o zdradach, kłamstwach, braku zaufania. Fascynująca lektura, której nie będziesz w stanie odłożyć. Uzależnia czytelnika od samego początku. Tu nic nie jest oczywiste, i ta niewiedza, komu można zaufać, a komu nie, powoduje, że coraz bardziej zagłębiasz się w fabułę. Czytasz, myślisz że jesteś na dobrym tropie, a tu nagle wszystko jest inne niż mogłoby się wydawać. Właściwie do samego końca nie zdajemy sobie sprawy kto jest kim w tej całej historii.
Fabuła jest świetna, trzyma w napięciu, intryguje a to zagmatwanie sprawia, że natychmiast chcesz dostać wszystkie odpowiedzi podobnie. Jest gorąco, niebezpiecznie, seksownie i na pewno nie nudno 😉 Strony przewracają się same, więc jeśli lubisz czuć adrenaline podczas czytania to koniecznie musisz przeczytać "Firmę".

"Firma. Wrócę po ciebie" J.A. Huss

Niektórzy ludzie są ponad prawem. Tych ludzi nazywa się FIRMA.

Sekrety nigdzie nie odejdą. Nosimy je na naszych plecach niczym krzyże.

a może bardziej trafnie- jak kamienie u szyi".

James będąc na przymusowych wakacjach spotyka na plaży dziewczynę. Jest nią zafascynowany do tego stopnia, że wie już o niej wszystko i jedyne czego pragnie to zatrzymać ją przy sobie. Kiedy decyduje się zaprosić ją na randkę idzie za nią na molo i absolutnie nie spodziewa się reakcji jaką wywoła w Harper. Przerażona dziewczyna zamiast zdradzić mu swoje imię woli wyskoczyć do wody i uciec, a to nie oszukujmy się: wzbudza w mężczyźnie ogromne zainteresowanie. Miał zamiar spędzić z nią miły wieczór i zakończyć kilkoma orgazmami, a teraz pragnie ją poznać i zatrzymać. Też jesteś ciekawa co tam się właściwie stało? Harper pragnęła być niewidzialna dla wszystkich, czym więc się zdradziła?

Firma to niebezpieczna globalna organizacja przestępcza. Dostajemy jej ogólny zarys i misję, jej zależności między pracownikami, hierarchie oraz wartości. Jest to mocna książka, mroczna, o zabójcy z krwi i kości szkolonego od najmłodszych lat na bezwzględnego mordercę. To właśnie on, James Fenici, zawładnął tą częścią. Nadzwyczaj lojalny, trzymający się zasad, z kręgosłupem moralnym pragnący tego co każdy człowiek: prawdziwej miłości. Potrafił skupić na sobie moją całą uwagę. Miejscami mu współczułam życia wśród tak emocjonalnych dziewczyn, ale to był ten lżejszy element, kiedy można było się uśmiechnąć i wyobrazić jak James nie próbuje im odgryźć głowy. Lubię motywy z różnicą wieku, a tu został on genialnie zobrazowany: przepaść w doświadczeniach seksualnych i życiowym obyciu nadała realności postaciom. Czy samotna Harper podda się nowym doznaniom?

W całej historii sekret napędza sekret i sekretem goni, a co najlepsze: bardzo mi się to podobało! Niby otrzymałam ogólny obraz sytuacji i postaci, a tym samym nie otrzymałam zupełnie nic, ponieważ byli bardziej skomplikowani niż z początkowo zakładałam. Sam styl Autorki jest wyjątkowy, mroczny. Niczym chmura burzowa, która wisi nad nami. Wiesz, że jest gwarancją emocji i z ekscytacją czekasz aż uderzy Cię swym piorunem, zmoczy lub spokojnie odejdzie żeby znów się przyczaić. Świadomie zostawia niedopowiedzenia sytuacji i nie rozbudowuje nie których wątków dlatego nawet po jej zakończeniu mam wiele pytań i jeszcze większy apetyt na kontynuację.

Polecam.

Sekrety nigdzie nie odejdą. Nosimy je na naszych plecach niczym krzyże.

a może bardziej trafnie- jak kamienie u szyi".

• Romans
  • Mafia