Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?

Okładka książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy? Michał Lubina
Okładka książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?
Michał Lubina Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
134 str. 2 godz. 14 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Scholar
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
134
Czas czytania
2 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366470002
Tagi:
muzułmanie birma społeczeństwo
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Układ Sił 39/2023 Marek Budzisz, Dariusz Dachowicz, Sławosz Grześkowiak, Michał Lubina, Witold Repetowicz, Piotr Rudkouski, Tomasz Rydelek, Jan Wójcik
Ocena 8,0
Układ Sił 39/2023 Marek Budzisz, Dari...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (42) / czerwiec 2021 Joanna Bator, Krystyna Dąbrowska, Barbara Falender, Piotr Fortuna, Urszula Jabłońska, Igor Jarek, Anna Kiedrzynek, Marta Kiela-Czernik, Karolina Lewestam, Mikołaj Łoziński, Michał Lubina, Natalia Malek, Jędrzej Malko, Peter Mickwitz, Ania Morawiec, Magdalena Nowicka-Franczak, Mateusz Roesler, Jadwiga Sawicka, Judyta Sosna, Karolina Sulej, Marcin Wicha
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Kryst...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Enneagram. Dziewięć typów osobowości Andreas Ebert, Richard Rohr OFM
Ocena 7,4
Enneagram. Dzi... Andreas Ebert, Rich...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ocena 10,0
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Okładka książki Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Ann Frederick, Peter A. Levine
Ocena 7,5
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Ocena 7,8
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...
Okładka książki Niechciane myśli i silne emocje. Jak je zrozumieć i nad nimi zapanować Blaise Aguirre, Jon Hershfield
Ocena 8,0
Niechciane myś... Blaise Aguirre, Jon...
Okładka książki Dlaczego narody przegrywają Daron Acemoglu, James A. Robinson
Ocena 7,5
Dlaczego narod... Daron Acemoglu, Jam...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
870
857

Na półkach: , ,

Kupiłem zachęcony publicystyką Michała Lubiny w serwisie youtube.pl. Przeczytałem i mam poczucie niedosytu. Niedosytu wiedzy na temat ludu Rohingya. Książka jest monografią. Miejscami dość skomplikowaną zwłaszcza kiedy autor próbuje tłumaczyć różne teorie związane z tą grupą. W pewnym momentach gubiłem wątek, a przez większość książki jej treść musiałem śledzić z mapą. Szczególnie interesujące były dla mnie wątki historyczne związane okresem świetności ludu Rohingya. Temat zdecydowanie do zgłębienia, podobnie jak problematyka całej Azji Południowo-Wschodniej.

Kupiłem zachęcony publicystyką Michała Lubiny w serwisie youtube.pl. Przeczytałem i mam poczucie niedosytu. Niedosytu wiedzy na temat ludu Rohingya. Książka jest monografią. Miejscami dość skomplikowaną zwłaszcza kiedy autor próbuje tłumaczyć różne teorie związane z tą grupą. W pewnym momentach gubiłem wątek, a przez większość książki jej treść musiałem śledzić z mapą....

więcej Pokaż mimo to

avatar
129
24

Na półkach: ,

Bardzo fascynująca pozycja. Dla antropologów będzie to wspaniała przygoda. Znam temat Rohingów, ale nie przypuszczałam, że losy ich są tak zawiłe i w zasadzie "powstanie" tej mniejszości miało takie okoliczności, a nie inne.
Kolonializm i jego konsekwencje, a następnie czynione przez muzułmanów ruchy niestrategiczne, chociaż strategicznie rozgrywane w słusznej sprawie, doprowadziły do bezpaństwowości tych ludzi.
Na pewno polecam dla zainteresowanych tematem, dla nieobytych może być dość nudno i niezrozumiale.

Bardzo fascynująca pozycja. Dla antropologów będzie to wspaniała przygoda. Znam temat Rohingów, ale nie przypuszczałam, że losy ich są tak zawiłe i w zasadzie "powstanie" tej mniejszości miało takie okoliczności, a nie inne.
Kolonializm i jego konsekwencje, a następnie czynione przez muzułmanów ruchy niestrategiczne, chociaż strategicznie rozgrywane w słusznej sprawie,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
441
338

Na półkach: , ,

Książka z gatunku tych, co to przypadkiem wpadły mi w łapki w pracy. A że mignęły mi nieraz w mediach doniesienia z Birmy i tajemnicza nazwa Rohingya, postanowiłam dowiedzieć się, co się za nią kryje.
Autor nie opisuje współczesnego konfliktu i chociaż ta kwestia pojawia się w książce, to nie odgrywa w niej znaczącej roli. Celem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania, kim są Rohingya i skąd ta muzułmańska ludność wzięła się w Birmie (tak, nie odpowiedź na te pytania, lecz jej poszukiwanie). Przedstawione i szczegółowo omówione są liczne teorie dotyczące tego tematu. Część z nich autor obala, wskazując zdecydowanie przeczące im argumenty, ale jednocześnie zwraca uwagę na to, jak przeniknęły do świadomości społecznej mieszkańców regionu, co do dziś wpływa na opinię o tej grupie i podejmowane wobec niej decyzje polityczne. Ciekawe jest to, jak przekonanie o tym, kim są i skąd pochodzą, może wpływać również na to, jak są nazywani. Temu zagadnieniu Michał Lubina również poświęcił sporo uwagi, wskazując m.in. na niespójność nazewnictwa w języku polskim (często stosowane Rohingja czy Rohindża).
Dla mnie jako osoby, która dość przypadkowo zainteresowała się tematem, miejscami było tu zbyt wiele danych i niuansów, ale przyznaję, że dla pełnego rozpoznania zjawiska były one po prostu niezbędne. Przy tak słabo udokumentowanym temacie każdy szczegół (oraz wnikliwa ocena jego wiarygodności) może mieć rozstrzygające znaczenie. A że różnorodnej wiedzy nigdy za wiele - szczerze polecam tę książkę.

Książka z gatunku tych, co to przypadkiem wpadły mi w łapki w pracy. A że mignęły mi nieraz w mediach doniesienia z Birmy i tajemnicza nazwa Rohingya, postanowiłam dowiedzieć się, co się za nią kryje.
Autor nie opisuje współczesnego konfliktu i chociaż ta kwestia pojawia się w książce, to nie odgrywa w niej znaczącej roli. Celem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania, kim...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    6
  • Azja Południowo-Wschodnia
    1
  • Cały ten skarb jest MÓJ
    1
  • Daleki Wschód
    1
  • Mniejszości
    1
  • Eikon ena
    1
  • Posiadane
    1
  • Bardzo
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?


Podobne książki

Przeczytaj także