Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?

Okładka książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy? Michał Lubina
Okładka książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?
Michał Lubina Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
134 str. 2 godz. 14 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Scholar
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
134
Czas czytania
2 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366470002
Tagi:
muzułmanie birma społeczeństwo
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Układ Sił 39/2023 Marek Budzisz, Dariusz Dachowicz, Sławosz Grześkowiak, Michał Lubina, Witold Repetowicz, Piotr Rudkouski, Tomasz Rydelek, Jan Wójcik
Ocena 8,0
Układ Sił 39/2023 Marek Budzisz, Dari...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (42) / czerwiec 2021 Joanna Bator, Krystyna Dąbrowska, Barbara Falender, Piotr Fortuna, Urszula Jabłońska, Igor Jarek, Anna Kiedrzynek, Marta Kiela-Czernik, Karolina Lewestam, Mikołaj Łoziński, Michał Lubina, Natalia Malek, Jędrzej Malko, Peter Mickwitz, Ania Morawiec, Magdalena Nowicka-Franczak, Mateusz Roesler, Jadwiga Sawicka, Judyta Sosna, Karolina Sulej, Marcin Wicha
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Kryst...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
874
861

Na półkach: , ,

Kupiłem zachęcony publicystyką Michała Lubiny w serwisie youtube.pl. Przeczytałem i mam poczucie niedosytu. Niedosytu wiedzy na temat ludu Rohingya. Książka jest monografią. Miejscami dość skomplikowaną zwłaszcza kiedy autor próbuje tłumaczyć różne teorie związane z tą grupą. W pewnym momentach gubiłem wątek, a przez większość książki jej treść musiałem śledzić z mapą. Szczególnie interesujące były dla mnie wątki historyczne związane okresem świetności ludu Rohingya. Temat zdecydowanie do zgłębienia, podobnie jak problematyka całej Azji Południowo-Wschodniej.

Kupiłem zachęcony publicystyką Michała Lubiny w serwisie youtube.pl. Przeczytałem i mam poczucie niedosytu. Niedosytu wiedzy na temat ludu Rohingya. Książka jest monografią. Miejscami dość skomplikowaną zwłaszcza kiedy autor próbuje tłumaczyć różne teorie związane z tą grupą. W pewnym momentach gubiłem wątek, a przez większość książki jej treść musiałem śledzić z mapą....

więcej Pokaż mimo to

avatar
132
24

Na półkach: ,

Bardzo fascynująca pozycja. Dla antropologów będzie to wspaniała przygoda. Znam temat Rohingów, ale nie przypuszczałam, że losy ich są tak zawiłe i w zasadzie "powstanie" tej mniejszości miało takie okoliczności, a nie inne.
Kolonializm i jego konsekwencje, a następnie czynione przez muzułmanów ruchy niestrategiczne, chociaż strategicznie rozgrywane w słusznej sprawie, doprowadziły do bezpaństwowości tych ludzi.
Na pewno polecam dla zainteresowanych tematem, dla nieobytych może być dość nudno i niezrozumiale.

Bardzo fascynująca pozycja. Dla antropologów będzie to wspaniała przygoda. Znam temat Rohingów, ale nie przypuszczałam, że losy ich są tak zawiłe i w zasadzie "powstanie" tej mniejszości miało takie okoliczności, a nie inne.
Kolonializm i jego konsekwencje, a następnie czynione przez muzułmanów ruchy niestrategiczne, chociaż strategicznie rozgrywane w słusznej sprawie,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
441
338

Na półkach: , ,

Książka z gatunku tych, co to przypadkiem wpadły mi w łapki w pracy. A że mignęły mi nieraz w mediach doniesienia z Birmy i tajemnicza nazwa Rohingya, postanowiłam dowiedzieć się, co się za nią kryje.
Autor nie opisuje współczesnego konfliktu i chociaż ta kwestia pojawia się w książce, to nie odgrywa w niej znaczącej roli. Celem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania, kim są Rohingya i skąd ta muzułmańska ludność wzięła się w Birmie (tak, nie odpowiedź na te pytania, lecz jej poszukiwanie). Przedstawione i szczegółowo omówione są liczne teorie dotyczące tego tematu. Część z nich autor obala, wskazując zdecydowanie przeczące im argumenty, ale jednocześnie zwraca uwagę na to, jak przeniknęły do świadomości społecznej mieszkańców regionu, co do dziś wpływa na opinię o tej grupie i podejmowane wobec niej decyzje polityczne. Ciekawe jest to, jak przekonanie o tym, kim są i skąd pochodzą, może wpływać również na to, jak są nazywani. Temu zagadnieniu Michał Lubina również poświęcił sporo uwagi, wskazując m.in. na niespójność nazewnictwa w języku polskim (często stosowane Rohingja czy Rohindża).
Dla mnie jako osoby, która dość przypadkowo zainteresowała się tematem, miejscami było tu zbyt wiele danych i niuansów, ale przyznaję, że dla pełnego rozpoznania zjawiska były one po prostu niezbędne. Przy tak słabo udokumentowanym temacie każdy szczegół (oraz wnikliwa ocena jego wiarygodności) może mieć rozstrzygające znaczenie. A że różnorodnej wiedzy nigdy za wiele - szczerze polecam tę książkę.

Książka z gatunku tych, co to przypadkiem wpadły mi w łapki w pracy. A że mignęły mi nieraz w mediach doniesienia z Birmy i tajemnicza nazwa Rohingya, postanowiłam dowiedzieć się, co się za nią kryje.
Autor nie opisuje współczesnego konfliktu i chociaż ta kwestia pojawia się w książce, to nie odgrywa w niej znaczącej roli. Celem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania, kim...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    37
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    6
  • Azja Południowo-Wschodnia
    1
  • Cały ten skarb jest MÓJ
    1
  • Daleki Wschód
    1
  • Mniejszości
    1
  • Eikon ena
    1
  • Posiadane
    1
  • Bardzo
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rohingya. Kim są prześladowani muzułmanie Birmy?


Podobne książki

Przeczytaj także