Śmiało. Mów własnym glosem!

Okładka książki Śmiało. Mów własnym glosem! Dorota Warakomska
Okładka książki Śmiało. Mów własnym glosem!
Dorota Warakomska Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2020-04-03
2020-04-03
poradnik kariera życie zawodowe praca komunikacja występowanie publiczne

Bardzo merytoryczna i moim zdaniem ponad standard zwykłego poradnika. Autorka nie tylko doradza, jak się zachowywać w konkretnych sytuacjach biznesowych, jak podawać dłoń i komu najpierw, jak siadać, jak mówić wyraźnie (podaje nawet ćwiczenia na poprawę dykcji),ale trafia do czytelnika, a w zasadzie do czytelniczki również w sferze emocjonalnej. Pomaga kobietom nabrać pewności siebie - na własnych błędach pokazuje, gdzie jako kobiety mamy "wgrany" pewien schemat, który uniemożliwia nam często asertywność czy pokazanie po prostu swoich kompetencji. Piętnuje zdrobnienia kobiecych imion przy przedstawianiu się i doradza, abyśmy wcześniej same przemyślały, jak chcemy zostać przedstawione (jako fachowcy, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, z wiedzą w zakresie tego czy tamtego tematu itp.).
Bardzo wartościowa merytorycznie, ale też bardzo przyjazna dla kobiet, bo autentycznie czuć siostrzaność pozytywnego doradzania, jeśli mogę tak to ująć :).

Uważam, że pozycja jest must have, jeżeli pracujesz nad sobą. Powinniśmy kolekcjonować takie cenne książki. Występują tutaj problemy ujęte w punkt i rozwiązania szyte na miarę, dzięki czemu lektura nie stanowi tylko nudnej merytorycznej treści, a może poszczycić się również przyjemną praktyką.

Wyraźnie widać, że pozycja stanowi kolejny przejaw działalności Doroty Warakomskiej na rzecz kobiet. W książce i poprzez nią autorka gorąco namawia kobiety do mówienia głośniejszego, odważnego i… profesjonalnego. Do zabierania głosu. Do występowania publicznie. Do przemawiania na forum.
Autorka niewątpliwie stanowi głos ekspercki w tematyce wystąpień publicznych z uwagi na swoje długoletnie doświadczenie w pracy w mediach polskich i amerykańskich. Tematyka została omówiona bardzo szczegółowo, włączając do niej również kwestie poboczne, uzupełniające, a zaskakująco istotne dla zagadnienia. Konkretne, poparte przykładami rozwiązania, czytelne zestawienia zasad oraz sprawdzonych metod, propozycje ćwiczeń są cennym sposobem dzielenia się zdobytą wiedzą z Czytelniczkami.
Książka jest czymś więcej niż poradnikiem o profesjonalnych wystąpieniach publicznych. Jest również głosem wsparcia. Nawoływaniem kobiet do działania odważnego, do bycia słyszalnymi i widzialnymi. D. Warakomska swój głos wzmacnia przytaczając wypowiedzi kobiet wybitnych, zasłużonych, nie kryjąc swojej sympatii i podziwu dla niektórych ze znanych działaczek, czy polityczek.
Moim zdaniem pozycję w główniej mierze należy docenić za kompleksowe ujęcie tematyki wystąpień publicznych i za wątki motywacyjne. Swoim już zwyczajem zwracam również uwagę na wydanie, które jest solidne, przemyślane z miłymi elementami koloru pomarańczowego. ;-)

Ciekawie przedstawione praktyczne porady i i wskazówki napisane przez doświadczoną dziennikarkę i trenerkę. Dorota Warakomska pomaga rozwinąć karierę zawodową wielu kobietom a w swojej książce przedstawiła treści, które przydadzą się tak na prawdę każdej z nas, nie tylko podczas wystąpień publicznych, ale też podczas autoprezentacji ( np. rozmowie kwalifikacyjnej),i w każdej pracy! Jak mówić żeby być skuteczną w przekazywaniu własnej opinii, jak pracować nad pewnością siebie, na co zwrócić uwagę w naszej mowie ciała. Zarówno introwertyczki jak i ekstrawertyczki znajdą tu coś dla siebie.

Niesamowity poradnik praktycznie dla każdego kto wychodzi z domu i musi się odezwać!

Swietny przewodnik przede wszystkim dla kobiet, ktore potrzebuja wsparcia przed wystepem publicznym. Rzetelne rady, informacje o tym jak sie przygotowac i jak przejsc gladko przez cale przedsiewziecie. Polecam, nie tylko niesmialym.

• Popularnonaukowe
  • Psychologia