Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać

Okładka książki Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek
Okładka książki Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać
Konrad AmbroziakArtur Kołakowski Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2018-03-26
2018-03-26
depresja nastolatków bunt nastolatków burza hormonów problemy z nastolatkiem

Okładka książki Nastolatek a depresja. Praktyczny poradnik dla rodziców i młodzieży Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek
Nastolatek a d... Konrad Ambroziak, A...
Okładka książki ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej Marta Jerzak, Artur Kołakowski, Katarzyna Orkisz, Dariusz Wasiński
ADHD w szkole.... Marta Jerzak, Artur...

Książka pomogła mi zrozumieć mojego nastolatka. Wartościowa lektura, polecam

Książka pomogła mi zrozumieć mojego nastolatka. Wartościowa lektura, polecam

Książka napisana łatwym językiem, więc dobrze przyswajalna zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Wyjaśnia ona przyczyny depresji (chociaż to sprawa drugorzędna i nieważne, dlaczego ktoś jest chory - ważne, by wyzdrowiał) oraz jej konsekwencje. Opisuje również metody walki z tą paskudną chorobą - m.in. niemal niemożliwe jest wyleczenie choroby, gdy przykładowo w domu stale występuje przemoc i dziecko panicznie boi się w nim przebywać - najpierw trzeba wyeliminować największe źródło problemów. Oczywiście żadna książka i poradnik tego typu nie zastąpią normalnego leczenia, ale według mnie polecam ją dla osób cierpiących na depresję, mających kontakt z taką osobą lub chcących bardziej wtajemniczyć się w dany temat i myślę, że jest to bardzo dobra lektura na początek. Tym bardziej, że jest tutaj mowa o depresji nastolatków, gdy zwykle książki o depresji mówią o niej w ogólnym znaczeniu dla dorosłych, nie zagłębiając się bardziej szczegółowo właśnie w daną grupę wiekową, przez co pomijają niektóre problemy, co czyni tę książkę właśnie atrakcyjnym wyborem dla rodziców, dziecka czy teoretycznie kolegów i przyjaciół nastolatków, albo nawet i starszego rodzeństwa.
Z kolei osoby mające już jakieś pojęcie na temat depresji raczej nie wyciągną z niej za wiele, bo w końcu to nie jest książka naukowa i bardziej przeznaczona jest dla laików, lecz z pewnością da ona podstawową wiedzę, by móc się później jeszcze dokładniej zagłębić w temat.
Książka spodobała mi się na tyle, że w przyszłości pewnie sięgnę po inne publikacje autorów.

Bardzo przystępnym językiem napisana książka, bardzo rzetelnie i konkretnie. W bardzo prosty sposób tłumaczy, edukuje w kwestii dojrzewania, nastolatków oraz depresji. Lektura godna polecenia zarówno dla psychologa, chcącego poznać podstawową wiedzę o depresji w tej grupie wiekowej, ale również dla rodzica i samego nastolatka.

Polecam dla pedagogów.

Polecam dla pedagogów.

Polecam

Polecam

Przystępny, konkretny, aktualny i nie pomijający żadnego z istotnych aspektów poradnik o depresji nastolatków. Dla rodzica i dla nastolatka pozycja bardzo ważna. Zaś dla specjalisty lektura, którą może polecać w ramach psychoedukacji (sam z niej nie skorzysta).

• Psychologia
  • Depresja
  • Przeczytane psychologia
  • Y-WHITE

Artur Kołakowski Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać Zobacz więcej