Droga 66

Dorota Warakomska literatura podróżnicza 408 str.
Terra incognita

W.A.B.
literatura podróżnicza
Stany Zjednoczone Route 66 Ameryka

Porównaj ceny i

Znana dziennikarka opisuje swoją podróż legendarną drogą 66, która nie tylko łączy odległe od siebie Chicago z Los Angeles i graficznie na mapie przedziela Amerykę. Jest również przekrojem społecznym społeczeństwa amerykańskiego. Autorka poznaje m.in. realne osoby które były pierwowzorami postaci z kreskówki "Auta" ale także bierze udział w grze bingo, odwiedza Wielki...

Książka o podróżowaniu w amerykańskim stylu. Dużo zachwytów nad tym co jest mijane i nad spotykanymi ludźmi. Trochę ciekawostek o drodze 66. Audiobook traci sporo ze względu na czytanie go przez Autorkę.

Jestem fanką Stanów Zjednoczonych, historii. Sama książka nie porywa, nie ma tam nic co mogłoby mnie wciągnąć na dłużej. Nie mniej ze względów historycznych, ze względu na to że znam drogę 66 to książkę polecam. Bo paru rzeczy dodatkowych się dowiedziałam. Ale nie jest to książką którą czyta się z zapartym tchem.

Bardzo interesująca książka. Autorka zabiera nas w podróż, w której najważniejsi są ludzie i ich historie, które tworzą słynną Drogę 66.

Bardzo dobra książka, w której autorka nieśpiesznie zwiedza miejsca związane z drogą 66 (szczególnie ujmujący opis miejsc w Nowym Meksyku), odkrywa niesamowite historie ludzi oraz szuka nowych wrażeń tam, gdzie turyści rzadko zaglądają. Znakomite połączenie książki historycznej z przewodnikiem turystycznym. Autorka udowodniła, że w USA pomiędzy Nowym Jorkiem a Los Angeles...

Nie do końca chyba zrozumiałem szał na drogę 66. Fakt, że jest to spory kawał historii i mnóstwo ludzi z niej żyło i żyje nadal. Wiem, że stanowi w jakiś sposób przekrój Stanów Zjednoczonych. Książka naprawdę ma niby wszystko co powinna, mnóstwo opisów spotkań z ciekawymi ludźmi oraz wspaniałych miejsc. Nie wiem, może mamy z autorką inne spojrzenie na świat i dlatego...

Przeczytałem zbyt wiele relacji z "podróży życia" aby spodziewać się, że książka mnie wciągnie, sięgnałem po nią raczej szukając informacji niż przyjemności. Spotkało mnie pozytywne rozczarowanie. Słuchałem audiobooka czytanego przez autorkę z dużym zainteresowaniem i podziwem dla jej zdolności lektorskich. Prawdziwie profesjonalna robota.

Obraz prwdziwej Ameryki, niesamowita podroz bez wychodzenia z domu! Lubisz USA?! Koniecznie siegnij po ta pozycje!!!

Średnio mi się podobało. Za dużo zachwytów dziwakami, za dużo entuzjazmowania się "po amerykansku".
Dużo sformułowań żywcem z wypracowania szkolnego wyjętych no i ten podniosły ton przemawiających (tak, właśnie "przemawiających") do Autorki napotkanych ludzi - odnoszę wrażenie jakiejś sztuczności, powierzchowności. A może właśnie to jest amerykańskie?

Bardzo sympatyczny przewodnik po słynnej drodze. Dużą zaletą książki są historie nie tylko miejsc, ale i związanych z tą drogą ludzi.

Dyskusje

• Audiobooki