Lekko w ciąży

Okładka książki Lekko w ciąży Izabela Dembińska
Okładka książki Lekko w ciąży
Izabela Dembińska Wydawnictwo: Oficyna 4eM Cykl: Rodzić można łatwiej (tom 3) poradniki
poradniki
Rodzić można łatwiej (tom 3)
Oficyna 4eM
2021-06-30
2021-06-30
dziecko położna ciąża rodzić

Ciekawa, choć monotematyczna pozycja.

Ciekawa, choć monotematyczna pozycja.

Lekka, podstawowa pozycja

Lekka, podstawowa pozycja

Dość treściwa książka. Dobrze się czyta. Zawiera najważniejsze informacje na temat ciąży. Fajnym dodatkiem są ćwiczenia do obrotu dziecka i przygotowujące do porodu w formie zdjęć i opisu. W innych książkach raczej tego nie ma. Jednak przeczytanie tylko tej jednej książki to dla mnie byłoby zdecydowanie niewystarczające.

Bardzo dobra książka dla kobiet w ciąży.

Bardzo dobra książka dla kobiet w ciąży.

Ciąża jest dla kobiety niesamowitym i szczególnym czasem. Zarówno w ciele jak i w psychice zachodzi wiele zmian, czasem ciężko się z nimi oswoić. Przyszłej matce towarzyszy ciągły niepokój- czy z dzieckiem wszystko jest w porządku, czy badania są dobre, czy to, co właśnie odczuwa w swoim ciele jest normalne, czy powinna zacząć się niepokoić. Z pomocą przychodzi Izabela.

Szczegółowo opisuje, jak kobiece ciało będzie się zmieniało w czasie ciąży, dlaczego tak się dzieje oraz jakie dolegliwości mogą temu towarzyszyć. Fantastycznie rozpisała kalendarium z badaniami, jakie powinna wykonać ciężarna na każdym etapie ciąży- pomoże to o niczym nie zapomnieć. Można też podejrzeć, jak zarodek będzie wyglądał i jaki będzie jego rozwój w poszczególnych miesiącach ciąży. Jest rozdział poświęcony emocjom- w końcu w ciąży odczuwa się ich wiele, a i życie przyszłych rodziców niedługo wywróci się do góry nogami. W tworzeniu tego poradnika brały także udział inne specjalistki- fizjoterapeutka uroginekologiczna, osteopatka i dietetyczki.

Książka zawiera także całe mnóstwo praktycznych wskazówek i porad. Jest napisana przystępnym, zrozumiałym językiem. Na końcu znajduje się "Dziennik ciąży", gdzie tydzień po tygodniu można notować zachodzące zmiany, wynotować wizyty lekarskie by o nich nie zapomnieć. Na karcie z każdym tygodniem jest adnotacja, jakiej wielkości jest obecnie dzidziuś. Jest również miejsce na notatki oraz miejsce na galerię zdjęć z USG.
Książka jest bardzo sympatyczna i na pewno doda przyszłej mamie wiele otuchy, a także pozwoli jej się trochę uspokoić i wieeele dowiedzieć. Jeśli Wy lub ktoś z Waszego otoczenia spodziewa się dziecka, ta książka jest idealnym prezentem!

Jako ciężarna- polecam!🤰🏻

Dobra książka, jednak większość zawartych w niej informacji już posiadałam. Czytałam ją w 25 tygodniu ciąży a od wielu miesięcy obserwowałam różne fora internetowe z których również czerpie wiedzę. Jednak dobra dla planujących ciążę bądź kobiet które dopiero się dowiedziały że zostaną matkami. Warto też skonfrontować wiedzę z różnych internetowych grup z informacji od położnej, a tą jest autorka książki. Mimo wszystko polecam ;)

Duuuużo ciekawostek :)

Duuuużo ciekawostek :)

Nic nowego, ani ciekawego. Ostatnia z cyklu zawiera garstkę informacji, które w takiej formie przypominają bardziej wpis na instagramie niż rzetelną publikację.

Rozczarowała mnie. To moja pierwsza książka autorki i niestety nie spełniła moich oczekiwań. Zawiera błędy (np zaleganie spożywania produktów,ktore są w ciąży szkodliwe),ma mnóstwo pominięć (np. w opisie zmian zachodzących w czasie ciąży nie ma słowa o układzie krwionosnym). Pozycja skupiona bardziej na ćwiczeniach przed porodem niż na opisie przebiegu całej ciąży i poszczególnych jej etapów. Dużą część stron zajmuje dzienniczek ciążowy, który jest po prostu kopią jednej strony gdzie wpisujemy, jak się czujemy i ile ważymy. Moim zdaniem element zupełnie zbędny, można notować to w notesie, kalendarzu lub w ciążowych księgach. Książki w mojej opinii nie są miejscem do notatek i sprawiają, że nie możemy jej podać dalej, gdyż zawiera intymne szczegóły (albo będziemy notować wybiórczo zastanawiając się, że ktoś to kiedyś przeczyta),no bezsensu.

Bardzo lubię książki pani Izabeli Dembinskiej przygotowujące do ciąży, porodu i pierwszych chwil z noworodkiem: zawierają najważniejsze informacje napisane w przystępnej formie. Szybko się czyta i każdy moment jest dobry, żeby po nie sięgnąć. Polecam!

• Poradniki
  • Ciąża
  • Popularnonaukowe
  • Mama i dziecko
  • Masaż i Rehabilitacja

Dodaj cytat z książki Lekko w ciąży