Fa-la

Okładka książki Fa-la Paweł Famus
Okładka książki Fa-la
Paweł Famus Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Cykl: Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 3) fantasy, science fiction
Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 3)
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2019-11-15
2019-11-15

Wojna trwa Imperium ma jednak problemy wewnętrzne, część populacji chce obalenia władzy i rozpoczęcia "czerownej rewolucji". Są skuteczni ginie imperator, a oni czują się bezkarni i wydają się nie zawracać uwagi na coraz gorszą sytuację na teatrze zmagań z obcymi.
Akcja nadal szybką i porywająca, co chwilę zaskakujące zmiany sytuacji.
Czas na kolejny tom.

Akcja nadal szybką i porywająca, co chwilę zaskakujące zmiany sytuacji.
Czas na kolejny tom.

FA-LA trzyma poziom poprzednich tomów, wydaje mi się że jest nawet ciut lepsza, sporo spraw się wyjaśnia, chociaż przy okazji powstają nowe pytania😉. Z pewnością sięgnę po zakończenie kroniki.
Szkoda ze autor nie zdecydował się na kontynuację postaci porucznik Głóg(nie licząc oczywiście awansu i powrotu na macierzystą jednostkę).
Natomiast przy nazwiskach banksterow musiałem sobie zrobić krótką przerwę taki mnie atak śmiechu złapał 😁. Akcja na planecie Piotrków Trybunalski też na plus 😉.

Natomiast przy nazwiskach banksterow...

Jedną z lepszych książek jakie przeczytałem w tym roku ,wymiata ;) /"fasola"/ rozwala system a na /do,re,mi/
płakałem że śmiechu.

Gra słów ale można ryczeć że śmiechu przez całą książkę

E-book tylko na razie do kupienia w wydawnictwie białe pióro

Ba czekam na Karę;) oby w tym miesiącu
....

płakałem że śmiechu.

Gra słów ale można ryczeć że śmiechu przez całą książkę

E-book tylko na razie do kupienia w wydawnictwie białe pióro

Ba czekam na Karę;) oby w tym...

To rozbudza fantazję – „FA-LA” autorstwa Pawła Famusa

„FA-LA” to 3 tom z cyklu Kronik Imperium Legendarnych Lachów. Mieliście przyjemność zapoznać się już z moim zdaniem na temat I oraz II tomu. Obecny tom przyniósł mi również sporo radości i niezapomnianych przeżyć. Autor nie zawiódł moich oczekiwań, które wraz z każdym tomem wzrastały. Cały czas bierzemy udział w kosmicznej wojnie, gdzie momentami wydawałoby się, że wygrywamy, ale nadal jesteśmy zbyt słabi aby pokonać przeciwnika. Jakimi technikami i sprytem wykażemy się w trakcie bitwy? Z niecierpliwością czekam na IV tom, gdzie przekonamy się czy Imperium Lachów przetrwa.

OPIS:
Pod przemożnym naporem sił Sprzymierzonych floty Imperium wycofują się. Dopracowane przez ludzi nowinki techniczne tylko na chwilę dają im iluzoryczną przewagą. Przeciwnik wbrew oczekiwaniom dosyć szybko zmienia taktykę dostosowując się do nowych warunków. Potężne okręty imperialne tylko na chwilę zatrzymują przeciwnika. Na wszystkich trzech, kosmicznych frontach dominuje klęska. Niecałe jednak Imperium żyje wyłącznie wojną, niektóre, odległe systemy cieszą się spokojem i bezpieczeństwem, ale w kilku przypadkach jest to przeświadczenie złudne. Ośrodek badawczy usytuowany w rezerwacie Betelgezy zgłasza problem. Wszystko wskazuje na to, że ktoś przyśpieszył eksplozję supernowej a konsekwencje mogą być poważne. W innych systemach jest niemniej niebezpiecznie. Stało się to co musiało się stać. Zdrada, rebelia i rewolucja podniosły głowę. Wszystko zainicjowali niegenetyczni, którzy opanowali kilka dziedzin życia, ale przeliczyli się i po krótkiej euforii przeszli do ukrycia wyszukując odległe i niezamieszkałe układy niosąc ze sobą zagładę. Niestety zaczynają szukać sprzymierzeńców wśród Sprzymierzonych i Federacji Ziemskiej.
Co raz mocniej zaznacza swoją obecność tajemnicza organizacja – Zakon. Jej członkowie pojawiają wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego i wpływają na przebieg zdarzeń jednak fakt ten nie unika Wielkiemu Inkwizytorowi. Nadchodzi więc rozgrywka między Zakonem a siłami wiernymi Imperatorowi.

Źródło: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

www.zaczytanyksiazkoholik.pl

To rozbudza fantazję – „FA-LA” autorstwa Pawła Famusa

Trochę lepsza od poprzednich chyba że się zmęczyłem czytając części po kolei.

Trochę lepsza od poprzednich chyba że się zmęczyłem czytając części po kolei.

• Science Fiction
  • Na półce