Zawsze możesz na mnie liczyć

Okładka książki Zawsze możesz na mnie liczyć Natalia Sońska
Okładka książki Zawsze możesz na mnie liczyć
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Jagodowa miłość (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Jagodowa miłość (tom 4)
Czwarta Strona
2020-03-11
2020-03-11
literatura polska

I znów skusiła mnie okładka...

Wszystko wskazuje na to, że relacja Jagody i Tomasza nareszcie się ustabilizowała i oboje są szczęśliwi. Kobieta wprowadza się do domu Tomka i realizuje się zawodowo w "Słodkiej". Za namową bliskich myśli również o powiększeniu powierzchni cukierni.
I wszystko byłoby cudownie, gdyby Tomasz nie ukrywał przed nią przygody z Pauliną...

Czytając "Zawsze możesz na mnie liczyć" zastanawiałam się, co lepsze: chronienie bliskiej osoby przed skutkami prawdy czy wypowiedzenie tajemnicy. Dobrze, że jest to historia z książki, a nie z życia, bo nie potrafię odpowiedzieć na pytanie jednoznacznie.

Tym tomem kończę swoją przygodę z serią "Jagodowa miłość". Tak, wiem, że jest jeszcze jeden tom, ale już mam dość. Cała seria jest dla mnie zbyt infantylna i przesłodzona jak jej okładki, Przypomina ciągnące się seriale telewizyjne. Jestem zmęczona czytaniem kilkuset stron i poczuciem, że historia jest wciąż w punkcie wyjścia. I żeby nie marudzić i nie krytykować dalej twórczości Natalii Sońskiej po prostu na tym poprzestanę.

I znów skusiła mnie okładka...

Czytając...

Kolejna część z Tomaszem, najbardziej niemęskim facetem. Bardzo mnie denerwuje ta postać.

Wczoraj zaczęłam, dzisiaj skończyłam. Prawie całą noc czytałam!
Jak można było mi to zrobić i skończyć w takim momencie?!
To nie jest jakaś tam sobie mdła romantyczna historyjka! Oczywiście są wzloty i upadki i znowu wzloty ale na miłość Boską niech będzie tam trochę radości bo ileż można się umartwiać? Dla mnie na plus!
Nie mogę się doczekać aż dotrę do domu, zrobię co należy zrobić by jak najszybciej dorwać kolejną część.

Wczoraj zaczęłam, dzisiaj skończyłam. Prawie całą noc czytałam!
Jak można było mi to zrobić i skończyć w takim momencie?!
Nie mogę się doczekać aż dotrę do domu, zrobię co...

Polecam, jak każda książkę tej autorki :-)

Polecam, jak każda książkę tej autorki :-)

Uważam, że to najlepsza część tej serii! Czyta się świetnie, nie ma nudy i wszystko toczy się bardzo płynnie.

Jagoda spełnia swoje marzenie, zostaje właścicielem ukochanej cukierni, a w życiu prywatnym nareszcie się układa. Tomasz otacza ją opieką, miłością i chce spędzić z nią przyszłość. Na ich drodze staje jednak kłamstwo, które ciągnie się za Tomaszem i niestety im dłużej mężczyzna zwleka z wyzwaniem prawdy tym większe może przynieść problemy. Jak zareaguje Jagoda na ciążę Pauliny i wiadomość, kto może być potencjalnym ojcem dziecka? Sprawdź sama!

Stało się najgorsze co mogło się stać! Skończyłam 4 część Jagodowej Miłości i teraz muszę czekać aż wyjdzie kolejny tom i wreszcie dowiem się co wydarzy się dalej 🙈 takie rozpacze rozumieją tylko książkoholicy prawda?

Przybliżę Wam zatem teraz samą książkę - historia tym razem jest łaskawsza dla bohaterów i udaje im się wreszcie być razem. Jagoda przeprowadza się do Tomasza, jest nową włascicielką Słodkiej i teraz już wszystko musi być dobrze. Czyżby?

Tomasz nadal ukrywa przed Jagodą swoje potencjalne ojcostwo nienarodzonego dziecka Pauliny i ma wyrzuty sumienia, że jeszcze jej nie powiedział. Ale może nie będzie takiej potrzeby? Może to wcale nie jego dziecko? Paulina jednak twierdzi inaczej. Może wyniki testu na ojcostwo rozwiążą wszelkie domysły?

Mężczyzna bierze udział w konkursie na prezesa banku, w którym pracuje i jak się okazuje ktoś próbuje mu w tym bardzo przeszkodzić. Czyżby zazdrosna Paulina puściła wodze swej wyobraźni i zaczęła się mścić na Tomaszu?

Gdyby tego było mało Jagoda dowiaduje się o sobie i swoim bracie bliźniaku czegoś, co może zawarzyć na reszcie jej życia! Czy kobieta dowie się kim jest ojciec dziecka Pauliny? Jaką odkryła rodzinną tajemnicę? Musicie dowiedzieć się sami 😍

Osobiście jestem zachwycona całą serią i szczerze Wam ją polecam! Co ważne - lepiej je czytać po kolei, ponieważ każdy tom jest ze sobą powiązany 😁 Te książki są tak przyjemne, że przez nie się dosłownie płynie! Podoba mi się też to, że daną historię zawsze poznajemy ze strony Jagody i ze strony Tomasza. Dzięki temu wiemy dokładnie co się wydarzyło i dlaczego podejmowali konkretne decyzje. Ja już przebieram nogami i z niecierpliwością wyczekuję kolejnej części. Bardzo przyzwyczaiłam się do bohaterów i mam nadzieję, że premiera nowej części będzie już niedługo 🤩

Natalia Sońska już po raz czwarty zaprasza swoich czytelników do wnętrz uroczej kawiarni ,,Słodka".
Jagoda wreszcie jest szczęśliwa. Ma przy swoim boku wspaniałego mężczyznę, który wspiera ją na każdym kroku. Jagoda przy wsparciu zaufanych pracowników i przyjaciół stara się reorganizować pracę ,,Słodkiej".
W dodatku jej siostra - Agata, pakuje się
w kłopoty. Tomasz nie chcąc denerwować swojej ukochanej, nie mówi jej prawdy o bardzo istotnym zdarzeniu, który może mieć wpływ na całe jego życie.

,,Zaufanie było najważniejsze, zaufanie
i świadomość, że bez względu na to, jak okropna może okazać się prawda, zawsze będzie lepsza niż kłamstwo. To jest fundament, na którym trzeba budować bliskie relacje."

Czy jednak zaufanie wystarczy w sytuacji, gdy ta druga osoba nie potrafi powiedzieć prawdy?
Czy słowa piosenki ,,Miłość Ci wszystko wybaczy" mają odniesieniu w codziennym życiu?

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczy się historia Jagody, zachęcam do przeczytania tej książki. Cukiernia ,,Słodka" wytwarza niesamowitą aurę, dzięki której ma się ochotę do niej wracać. Ta książka pokazuje także jak wielkim skarbem jest mieć obok siebie ludzi na których zawsze można liczyć.

W dodatku jej siostra - Agata, pakuje się
w kłopoty. Tomasz nie...

Jak zwykle przyjemnie, szybko się czytało, autorka do ostatniej strony trzymała mnie w niepewności... I co... Musiałam sięgnąć po kolejną część by dowiedzieć się jaki był wynik testu. Brawo za te emocje ! Polecam z całego serducha tę serię. Dodatkowo powiem Wam, że pierwszy raz próbowałam tych ciastek, że zdjęcia( makaroniki) Szukałam je specjalnie do sesji 🙈 są przepyszne!

Kolejna część o powrocie i rozstaniu i już się nie chce czytać, ponieważ Tomasz z Jagodą wracają do siebie to znowu się rozstają i tak w kółko od 4 części - jak nastolatkowie, którzy nie wiedzą czego chcą. A do tego autorka próbuje wpleść wątek kryminalny - Bartek, były chłopak Agaty, zamieszany w układy z mafią. Cukiernia i mafia w miarę ok, ale powinna odpuścić, po co kolejnych sensacji szukać i tak do końca nie wiadomo o co chodzi z nagłym pojawieniem się byłego chłopaka w życiu Agaty. No i oczywiście, żeby było więcej atrakcji nagła niezgodność grupy krwi u Huberta z biologicznymi rodzicami....

"Zawsze możesz na mnie liczyć" to czwarta część serii o kawiarni "słodka" oraz o przesympatycznej Jagodzie, której w życiu nie jest łatwo. W końcu ułożyła sobie życie z Tomaszem, zaprowadzą nowe porządki w kawiarni. Jagoda dzięki Tomaszowi spełnia w końcu swoje największe marzenie. Ale życie znów planuje jej pokrzyżować plany...
Książka lekka, szybko się czyta. Ciekawiło mnie co tym razem wymyśliła autorka. Czy w końcu Jagoda będzie szczęśliwa z Tomaszem. Jedyny minus to taki że niewiadome zasiane w poprzedniej części dalej się nie wyjaśniły.

Książka lekka, szybko się czyta. Ciekawiło...

• Natalia Sońska

Natalia Sońska Zawsze możesz na mnie liczyć Zobacz więcej