Hetalia Axis Powers vol 2

Okładka książki Hetalia Axis Powers vol 2 Hidekaz Himaruya
Okładka książki Hetalia Axis Powers vol 2
Hidekaz Himaruya Wydawnictwo: Gentosha Cykl: Axis Powers Hetalia (tom 2) komiksy
komiksy
Axis Powers Hetalia (tom 2)
ヘタリア 2 —Axis Powers
Gentosha
2008-12-31
2008-12-31
japoński

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Tytuł bardzo mi zachwalano, poza tym zaintrygowała mnie tematyka oraz oryginalna forma przekazu pewnych wydarzeń historycznych. Seria była przeceniona, toteż bez chwili wahania zakupiłam, a nuż mnie też się spodoba, ewentualnie ładnie będzie prezentować się na regale. I w tym jednym aspekcie się nie pomyliłam - prezentuje się bardzo dobrze.

Szczęście dla polskiego wydania, że "Hetalię" darzę przeogromnym uczuciem. Do kreski się nie przyczepię - ma to coś; poza tym dopóki wszystko widać, jest dobrze. Boli mnie jedynie sztywne tłumaczenie (oraz chochlik drukarski - ktoś chyba nie zauważył, że zamiast "ś" w słowie "uśmiech" drukuje się kwadrat). Kto wpadł na pomysł, żeby na końcu każdej kwestii Chin dodawać "-aru"? Po polsku nie ma to żadnego sensu, a wystarczyłoby nieco inwencji twórczej, żeby samemu przeprawić kwestie postaci na typowy chiński akcent - w końću Chińcici mówią tak śmieśnie.
I tylko za to minus dwie gwiazdki.

VEEE!

Jest to drugi tom świetnej mangi "Axis Power Hetalia" która rozgrywa się podczas wojen światowych, oraz opowiada trochę o kulturach różnych krajów. Moim zdaniem, jest warta przeczytania.

Nadal nic specjalnego. Czasem jest zabawnie, ale w większości jednak nie. Jedna gwiazdka mniej za to, że wydawnictwo nie zadało sobie trudu zrobienia korekty (!) - nie umiem inaczej wyjaśnić tego, że nikt nie zauważył, że w jednej z czcionek brakuje polskiego "ś" i zamiast tego drukuje się kwadrat.

Ciekawy pomysł na magę. Dzieje świata zapisane w sporym skrócie, z poczuciem humoru i doprawione całkiem ładną kreską ;3

Kolejna odsłona tej przezabawnej mangi. Czyta się łatwo i przyjemnie. Opowieść o małym ciapowatym 'Włoszku' i jego 'kuplach' mnie po protu urzekła.

Kolejna część przygód Włoch i jego przekomicznych przyjaciół. I tym razem się nie zawiodłam, humor dopisywał każdej z postaci, a i Polska pojawił się ponownie. Ta część jest chyba nawet nieco lepsza od pierwszej, która również jest genialna. Polecam, jeśli chcecie się pośmiać przy dobrej mandze.

Już widać poprawę ze strony graficznej, a i historyjki nie tracą na jakości. Błędy się zdarzają, ale można przymknąć na nie oko. So good. :)

• Manga
  • Mangi