Doubt t.1

Doubt
manga, shounen, horror, tajemnica
komiksy
wrrrka

Historia wiąże się z popularną grą na telefony komórkowe "Rabbit Doubt", w której gracze-króliki muszą wyśledzić w swojej grupie gracza-wilka. W każdej rundzie króliki muszą odganąć kto jest wilkiem - inaczej zostaną pożarte. Czetrech zapalonych graczy "Rabbit Doubt" budzi się niespodziewanie w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i zdają sobie sprawę, że gra "Rabbit Doubt" stała się dla nich rzeczywistością. aby bohaterowie mogli przeżyć wilk-kłamca musi zginąć.

źródło opisu: Japonica Polonica Fantastica, 2013

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

patusia_dorota | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 12 września 2013

Recenzja łączona wszystkich tomów:

Rzadko mam okazję recenzować jakiekolwiek mangi, do tej pory nie przeczytałam jeszcze żadnej w całości, wczoraj się to jednak zmieniło. Moja przyjaciółka jest wielką fanką japońskich komiksów i muszę się przyznać, że odrobinę zaraziła mnie swoją pasją. Choc jak na razie, jak wcześniej napisałam mój dorobek czytelniczy nie jest duży. Dziś chciałam Was opisać pokrótce mangę Yoshikiego Tonogai „Doubt”. Historia detektywistyczna, tematycznie skojarzyła mi się z moim ukochanym kryminałem Agaty Christie zatytułowanych „I nie było już nikogo”, a dlaczego? To napiszę za chwilę. Jeśli ktoś czytał wspominaną wcześniej książkę po moim opisie szybko dojdzie do sedna sprawy.

Ostatnio wśród młodzieży, ale nie tylko popularna stałą się gra Rabbit Doubt, w której małe, słodziutkie króliczki są zamknięte w jednym pokoju z wilkiem, który każdego dnia pożera jednego biednego króliczka. Nikt nie wie, kim jest zły zwierz. Króliczki muszą znaleźć mordercę i to...

Zielony | 2013-03-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 26 marca 2013

Jako fan elektronicznej rozgrywki lubię czasami poczytać o czymś, co jest nią inspirowaną. "Erebosa" czytałem z wielką przyjemnością, mimo, że była to "tylko" prosta lektura dla młodzieży. W momencie kiedy siostra uświadomiła mi, o czym jest jej najnowsza manga postanowiłem się za nią zabrać w wolnej chwili.

A czym jest manga Yoshiki Tonogai? Kilku nastolatków postanowiło - "Bede grau v gre". Jak postanowili tak też zrobili. Nie był to jednak Tomb Raider a "Rabbit Doubt" swoiste MMO, w które można grać za pomocą telefonu komórkowego. Każdy z graczy jest króliczkiem, wśród nich jest wilk. Zadaniem króliczków jest odgadnąć kto jest wilkiem. Zadaniem wilka jest przeszkadzać króliczkom w rozgrywce, i w marę możliwości zabijać króliczki, albo sprawić by sami się pozabijali. I wszystko jest bardzo fajne, pod warunkiem, że dzieje się tylko na ekranach telefonów.

Problem w tym, że rozgrywka bardzo szybko przenosi się do realnego życia. Gracze w końcu spotkają się by poznać się w realu,...

Esme | 2016-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Ten tomik jest... dziwny. I nie chodzi mi tylko o treść, ale także o jego sposób wydania - dlaczego obwoluta jest wydana na takim mało błyszczącym i niemal "oficjalnym" papierze? Co więcej, dlaczego pierwsze kolorowe strony są tak grube i sztywne jak okładka?! To wszystko już na dzień dobry sprawia strasznie dziwne wrażenie, jakby ilustracja z okładki nie było wystarczająco creepy.
Jeśli chodzi o bohaterów, to najbardziej chyba podobała mi się osoba z "głową królika" na głowie - najbardziej, w mojej opinii, ciekawa i nietypowa. Yuu - brunet - absolutnie niczym się nie wyróżnia, jest najbardziej zwykły jak tylko można to sobie wyobrazić. Na dodatek jego sposób bronienia innych to wystawianie swojej twarzy na niebezpieczeństwo zamiast np. ręki czy jakiegoś przedmiotu :/ Mitsuki z tym swoim kocim uchem jako dodatek (?) jest po prostu irytująca. Eiji to stereotypowy "bad boy", a Haruka z zachowania przypomina Harukę z SM skrzyżowaną z "bad boy'em". Rei jest uosobieniem słodkiej i...

AisogHIStory | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Jest to opinia tylko tej części. Po przeczytaniu kolejnych może zmienię zdanie - albo na lepsze, albo na gorsze. Zobaczymy.
Jako fan wszystkiego co straszne, było pewne że prędzej czy później seria dostanie się w moje ręce. Pożyczyłam, bo z opisów zapowiadało się fajnie - historia pokroju " Piły ", krew, flaki na ścianie i szybka akcja.
Na razie tego nie widzę. Może to kwestia tego, że nastawiłam się na mocne gore, a tu jak na razie w miarę lekka historyjka, której jedynie nadano trochę mroku.
Akcja toczy się powoli. Postaci jest tyle, że wydają się bez jakiegokolwiek charakteru - nic o nich nie wiemy, nie różnią się zbytnio od siebie.
Pewnie to celowy zabieg, ale przez to nie byłam w stanie dopingować choć jednej osobie w tej " grze ", bo po prostu losy bohaterów mi były obojętne.
Ale mimo wszystko kreska ładna, pomysł na słodko - zabójczą grę ciekawy.
Na pewno czytam dalej i liczę, że będzie lepiej i historia rzeczywiście będzie tak samo zachęcająca jak opis z tyłu...

Wielebny | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Trzyma w napięciu! Czekam na kolejne części.

Kosz_z_Książkami | 2015-09-04

Doubt - Wilk w króliczej skórze

W czasie wolnym, pomiędzy pochłanianiem kolejnych książek, lubię sięgnąć po jakąś mangę. Te niezobowiązujące komiksy potrafią dać z siebie więcej, niż nawet najlepsza książka. Nie ukrywam, że obserwowałem ten tytuł już od dłuższego czasu, jednak nie miałem możliwości, aby się z nim zapoznać. Na szczęście udało mi się nadrobić zaległości i nie żałuję czasu spędzonego nad tomami mangi autorstwa Tonogai Yoshikiego. Czy czterotomowa manga „Doubt” zaskoczy czytelnika? Jakie tajemnice kryją się w głowach nieświadomych uczestników chorej gry? Kim naprawdę jest wilk i co kieruje jego poczynaniami? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszam was do lektury mangi „Doubt” od wydawnictwa J.P. Fantastica.

Bohaterowie, z którymi przyjdzie nam przeżywać opisywaną przygodę, to typowa, wyciągnięta z realnego życia japońska młodzież. Ten fakt jest niezmiernie ważny, gdyż postacie są do bólu nudne i proste, brakuje im jakiegokolwiek polotu, charakteru,...

mvnyv | 2014-09-28

Przeczytałam bez przerwy. Manga rewelacyjna, pod względem wydania i fabuły w klimacie jaki lubię,dokładniej: Śmiertelna, psychologiczna(?) gra w którą została wciągnięta grupka znajomych. Mamy zabójstwo, tajemniczy budynek, zwłoki, porwanie... I co najważniejsze historia nie śmierdzi kiczem!

Luuniaczek | 2013-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Kupiłam tylko dlatego, że zainteresowała mnie okładka i opis... Nieżałuje. Naprawdę wciąga, zwłaszcza, że gra przypomina mi "Mafię" graną przez moją klasę w liceum na lekcji WOS-u.

Cudna_brzoskwinka | 2014-05-28

WIELKI SPOILER CAŁOŚCI: http://notkioksiazkach.blogspot.com/2014/05/doubt.html