Death Note #3: Wyścig

Cykl: Death Note (tom 3) | Seria: Death Note
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
デスノート (Desu Nôto)
komiksy

Kolejna runda walki między L’em a Kirą rozegra się za pośrednictwem kamer. Light opracowuje taktykę, która pozwoli mu udowodnić swoją niewinność, to jednak tylko pogłębia podejrzenia przeciwnika.L postanawia zaryzykować i stawić mu czoła... osobiście!

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Dla mnie super. Wciąż zaskakuje i cały czas trzyma w napięciu.
Light jest teraz na celowniku L i całej grupy dochodzeniowej, jako jeden z podejrzanych o bycie Kirą. Jak z tego wybrnie Light i jak daleko jest w stanie posunąć się L, żeby schwytać przestępcę?

Poza troszkę już przydługimi mowami L, manga ta cały czas mnie czymś zaciekawia i kiedy myślę, że już nic specjalnego się nie wydarzy, dostaję kolejną porcję akcji. Tutaj największym zaskoczeniem było zachowanie L’a oraz oczywiście zakończenie, które sprawiło, że natychmiast sięgnęłam po kolejną część, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o nowej postaci.

Reasumując – świetna rozrywka. Mam nadzieję, że następne tomy nie będą zbytnio przegadane.

WisemantheWise | 2017-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Zdecydowanie ocena wyżej w stosunku do poprzednich tomów, ponieważ: (MOŻLIWY SPOILER):
- akcja mocno się zagęszcza, zaczyna się dziać po prostu,
- dwóch głównych bohaterów staje ze sobą twarzą w twarz,
- NO I PRZEDE WSZYSTKIM pojawia się dziewczyna o morderczych poglądach, nieskrępowana normami społecznymi, której trafił się w ręce Notatnik śmierci,

więc od tej chwili akcja jeszcze bardziej przyspieszy.

Canis | 2014-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2014
Maromira | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Jeszcze wspanialszy tom niż jego poprzednik. Każda osoba, która czyta mangę lub oglądała anime na podstawie "Death note" z pewnością się zachwyci.
Zwłaszcza rysunki, gdzie mamy do czynienia z nagłym przemieszczeniem - są dowodem największego talentu. Wszystko świetnie dopieszczona i doprowadzone do perfekcji - i dialogi, i fabuła, i rysunki.
Mamy do czynienia z największej klasy intrygą kryminalną.

Justify | 2010-10-17

Manga porywa, człowiek czyta z zapartym tchem, "łykając" stronę za stroną. Chce ciągle więcej, niewyjaśnione sprawy i cała akcja jest po prostu niesamowicie napięta, a w kolejnych częściach robi się coraz goręcej.

vicodinowa | 2012-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Coś wspaniałego :) Kompletnie mnie zaskoczyła ta część, po prostu te wydarzenia... Mój Boże, według mnie- całkowicie niespodziewane! Polecam, bo trzeba to przeczytać samemu- żadne opinie nic nie dadzą :)

AisogHIStory | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Akcja zaczyna się rozkręcać i z tomu na tom coraz bardziej przyspiesza.
Dużo rozmów, rozmyślań, podejrzeń i ciągłe przerzucanie winy z jednego na drugiego. Chyba najlepszą zaletą serii jest to, że dwie główne postacie są tak zagadkowe same w sobie, że nawet czytelnik nie jest w stanie przewidzieć kolejnego kroku i działania, jakiego podejmie ta druga strona.
Szkoda, że teraz muszę czekać na dostawę kolejnych części, bo tak strasznie chcę czytać dalej.

InsaneMind | 2014-04-12

Rozmyslania Light'a i L'a są na najwyższym poziomie :) Ludzie inteligentni będą mieć problemy z dochodzeniem do takich wniosków. Niesamowity pokarm dla duszy i umysłu!

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Hmm.. moje pierwsze wrażenie było że Lawliet poradzi sobie! Ale się zawiodłam, nie będę spoilerować gdyż już przeczytałam całą serie ;(

Mefisto | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 21 września 2014

Kolejny raz się nie zawiodłam.
Akcja ciekawie się rozwija a czytelnik wciąż łaknie więcej i więcej.
Polecam!