Then You Happened

JKB Publishing, LLC
2020-02-03
2020-02-03
1942832206

Z bólem przyznaję że tej książce czegoś zabrakło. Jasne to dalej lekka, przyjemna, mało wymagająca opowiastka, jednak brakło jakiejś magii. Cenie książki K. Bromberg. Nigdy nie były one dla mnie wybitne, jednak mają coś w sobie i dobrze się je czyta, a na pewno szybko.
Mam wrażenie że tą książkę zgubiła przede wszystkim jej dynamika. Niby się dużo nie działo, jednak zdarzenia leciały na łeb na szyję, dopiero się poznaliśmy a już minął miesiąc, trzy, nagle dziesięć. Brakło też tej iskierki między bohaterami. Tatum to silna kobieta która chce walczyć o swoje. Jest wręcz dzika, ale w odbiorze jednak bardziej bezradna i dziecinna, bo aż trudno uwierzyć że ze swoją przeszłością tak łatwo dała się zmanipulować i zamknąć w bańce. Takie ograniczenie jest wręcz nierealne, no bo serio – nie wychodziła z domu, zdjęć jej robić nie wolno było, to co ona robiła całe dnie? Z kolei Jack to facet z krwi i kości, ale od razu widać że ukrywa coś grubszego. W dodatku jest gburowaty, no i niezbyt dobrze odnosi się do wszystkich. Bohaterów też dość szybko (i jak dla mnie nagle!) zaczyna coś łączyć, brakuje w tym głębi i chemii. Mamy księżniczkę uwięzioną w wieży i księcia na białym rumaku – krótko mówiąc nuda.
Krótka, miła, ale bez większego wyrazu. Czytadełko na wolny wieczór w ramach odmóżdżenia. 6/10

Przeczytałam ok.3/4 książki, ale z wielkim trudem.
Dla mnie główni bohaterowie od samego początku nieznośni.

Przeczytałam ok.3/4 książki, ale z wielkim trudem.
Dla mnie główni bohaterowie od samego początku nieznośni.

< Romanse z małomiasteczkowym klimatem... Jesteście w stanie podrzucić jakiś tytuł?>

Przeczytałam w ostatnim czasie trochę książek znacznie bardziej wymagających w ich odbiorze i pod względem emocjonalnym. Zmierzyłam się z bardzo osobistą dla mnie książką Mapy naszych spektakularnych ciał, przeczytałam prawdziwą cegłę - Do raju. Później poczułam ogromną chęć na romans, który będzie niósł ze sobą mnóstwo ciepła, iskier przebiegających pomiędzy bohaterami, a nawet odrobinę pikanterii.

Totalnie mi się udało, ponieważ sięgnęłam po książkę I wtedy cię poznałem... amerykańskiej autorki K. Bromberg. Do jej przeczytania przekonał mnie też małomiasteczkowy klimat - akcja tej powieści została osadzona na współczesnym Dzikim Zachodzie, na ogromnym ranczo zarządzanym przez drobniutką kobietę. Tatum, bo tak ma na imię główna bohaterka to niezwykle charakterna dziewczyna, która swoim sposobem bycia zraża do siebie mieszkańców miasteczka. Ich pomoc byłaby jej bardzo na rękę, ponieważ niedawno zmarł jej mąż i została całkiem sama. Jak to w romansach bywa na horyzoncie pojawia się przystojny kowboj, Jack, który poprzysiągł swojemu ojcu, że pomoże i uchroni ranczo przed bankructwem.

Brzmi banalnie? Przewidywalnie? Może odrobinę, ale muszę wam przyznać, że naprawdę świetnie bawiłam się podczas lektury tej książki. To typowy romans, który ma za zadanie wciągnąć czytelnika do swojego świata i genialnie się w tej wersji sprawdza. Małomiasteczkowy klimat całkowicie mnie urzekł, a ostre jak brzytwa wymiany zdań pomiędzy bohaterami i przeskakujące między nimi iskry tylko podsyciły moje wrażenia. Czasem naprawdę niczego więcej nie potrzeba i na przyszłość będę wiedziała, że po książki tej autorki mogę sięgać bez chwili wahania.

Zapachniało harlequinem i to nie oryginalnym. Dialogi nudne, uczucia oczywiste, historia przewidywalna. I owa dzikość głównej bohaterki, która dla mnie była niedojrzałością i bezradnością. Naiwna bogata dziewczyna, jedyna miłość i przybywający na ratunek książę ( oczywiście z dużymi pieniędzmi i znajomościami ). Ojjj.

Moło oryginalna babska historia. Mężczyzna, który okazał się dupkiem i następny, który wszystko naprawił. Czyta się przyjemnie chociaż wszystko już było. Typowy czasoumilacz. Bez szału.

Ta opowieść jest po prostu piękna! Po prostu.
Choć, na długo przed zakończeniem, rozszyfrowuję wszystko i trafiam 10! 😁, to i tak jest to cudna historia miłosna. Takie lubię najbardziej.

Ta opowieść jest po prostu piękna! Po prostu.

Całkiem ciekawa książka. Dość przewidywalna, jak na ten gatunek przystało, ale bardzo przyjemna lektura

Całkiem dobrze się czytało, lubię klimaty dzikiego zachodu. Bohaterka mnie nie kupiła i nie polubiłam jej do samego końca, ale poza tym ok. Jak ktoś ma, polecajki w takim klimacie to poproszę o info.

...i wtedy Cię poznałem (K. Bromberg)

Są historie, które się kocha. Czasami nie wiadomo do końca za co. Właśnie to jest tego typu opowieść. Znalazłam w niej coś, co czuję, nie pozwoli mi o niej długo zapomnieć. Lekki romans, bardzo relaksujący. Czytanie z każdą kolejną chwilą jest coraz przyjemniejsze. Chce się więcej i więcej. W tym przypadku trafiamy do historii dwojga ludzi, nieco pogubionych w życiu, którzy cały czas uczą się żyć, kochać, dokonywać wyborów, niejednokrotnie niełatwych. Ludzi, którzy popełniają błędy. Być może to jest właśnie to, co zbliża mnie do bohaterów: Tate i Jack’a, być może to właśnie to powoduje, że ich losy są mi tak bliskie. Bardzo wczułam się w ich życie, zdarzyło mi się nawet uronić łzę. Płakałam razem z Tate. Cieszyłam się z Jack’iem. Przeżywałam każdą, niezwykłą, a zarazem prozaiczną chwilę. Weszłam w świat rancha w Lone Star i poczułam się, jakbym była jego częścią. A to przecież o to chodzi w książkach, prawda? Żeby móc być w wielu światach i przeżywać niezliczoną ilość historii.

...i wtedy Cię poznałem (K. Bromberg)

Nie bylo tu zbyt dużego zaskoczenia. Książka bardzo przewidywalna, bohaterowie mało barwni, narracja i dialogi raczej bez polotu.
Czytało się szybko i bez większego angażowania mózgu:)

Czytało się szybko i bez większego angażowania mózgu:)

• Przeczytane 2021