Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory

Okładka książki Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory Ałbena Grabowska
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Stulecie Winnych kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Stulecie Winnych
Zwierciadło
2020-03-11
2020-03-11
przepisy kuchnia

Przepisy dostępne wszędzie i od zawsze, z ciekawostek - likier z wiśniowych liści i powidła z czerwonej cebuli. To trochę mało na dużą ilość gwiazdek. Owszem, książka wydana bardzo ładnie i fani Sagi niewątpliwie mogą kupować.

Idealny prezent dla fanów Stulecia Winnych. :)

Idealny prezent dla fanów Stulecia Winnych. :)

Jaki jest zapach waszego dzieciństwa? Smażone powidła u babci? Ogórki kiszone? Kompot? A może kiszona kapusta, która tak bardzo smakowała zimą?

Przysmaki Rodziny Winnych to równie aromatyczna i pięknie wydana propozycja od @wydawnictwozwierciadlo
Znajdziecie w niej przepisy na smakołyki, które wymieniłam, ale i wiele innych!
Jeśli kojarzycie książki @albenagrabowska o rodzinie Winnych to z pewnością musicie wejść w posiadanie tego kulinarnego egzemplarza. W każdym domu kuchnia gra pierwsze skrzypce i właśnie tam spotykamy się przy wspólnych posiłkach. Kiedyś to pomieszczenie było jeszcze bardziej ważne dla domowników. Tam toczyło się całe życie. W kuchni był piec, który opalał często całe domostwo. Dzieci bawiły się w kąciku, kiedy mama i babcia przyrządzały obiad. Każdy kto zachodził do domu pierwsze kroki kierował właśnie tam, gdzie toczyły się żywe dyskusje na przeróżne tematy. I do takich dyskusji warto powrócić podczas wspólnego przyrządzania przetworów.

Książka składa się z kilku rozdziałów, a w każdym z nich możemy poznać krótkie opowiadania napisane przez najmłodsze pokolenie Winnych. Robienie przetworów, zapasów na zimę, zbieranie  owoców.... Wszystko ubrane w ciekawe opowieści przeplatane przepisami, o których może część z nas już dawno zapomniała.

Egzemplarz otrzymałam całkiem niedawno, kiedy to akurat był sezon na śliwki, więc byłam w ferworze przygotowań powideł z węgierek. Wyszły przepyszne. Czas poświęcony na smażenie zdecydowanie rekompensuje ich smak.
Książka jest przepięknie wydana i bardzo zachęcająca, przez liczne fotografie i układ graficzny. Dziś będę zabierać się za dynię marynowaną na słodko z cynamonem. A tymczasem zapraszam Was do lektury!

Znajdziecie w niej przepisy na smakołyki, które wymieniłam, ale i wiele innych!
Jeśli kojarzycie książki @albenagrabowska o...

Lubimy poznawać sekrety kuchni rodzinnej i to, co powoduje w niej ten wyjątkowy smak naszych ulubionych przysmaków, że chcemy zasmakować ich ponownie.

Najczęściej są to dania wykonywane z przepisów rodzinnych, o których jedynie wiedziały tajemnicach nasze mamy i babcie.

Najlepsze jest to, że czytając tę kulinarną książkę autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej pt. ''Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory'' Cykl: Stulecie Winnych to nabiera się coraz to większej ochoty, aby zakosztować tych słynnych smakołyków, które proponuje nam babcia Bronisława Winna.

Ciekawostką, która ujęła, mnie na samym początku to jest wprowadzona przez autorkę historia o tradycjach kulinarnych rodziny Winnych, która przybliża, jakimi to przysmakami lubili się zajadać.

Szczególną uwagę w tej oto kulinarnej książce zwróciłam na następujące przepisy:

konfitura truskawkowa, pachnąca lasem konfitura poziomkowa, konfitura wiśniowa, konfitura jabłkowo- pigwowa, konfitura z marchewki, dżem aroniowo - jabłkowo- gruszkowy, dżem jabłkowo-różany, powidła z węgierek, mus rabarbarowy, śliwki w occie, sok aroniowy z nutą wiśniową, sok jagodowy, sok z derenia, kompot jagodowy, kompot wiśniowy, kwaskowaty kompot mirabelkowy, marynowana cukinia, papryka konserwowa, dynia marynowana na słodko z cynamonem, kiszona kapusta, marynowane cebulki, rydze pasteryzowane w maśle, słodko- kwaśne grzybki, nalewka z aronii, nalewka z czarnej porzeczki, nalewka truskawkowa, miodówka, jarzębinówka, wiśniówka, kminkówka, likier morelowy, pigwa w miodzie, leczniczy miód z mniszka, miód sosnowy, galaretka z czerwonej porzeczki, zakwas na żur.

Uważam, że ta kulinarna książka to nie tylko odkrywanie nowych smaków pochodzących z kuchni rodzinny Winnych, ale również podczas ich przyrządzania będziemy, mogli, wraz z ich głównymi bohaterami spędzać mile czas w naszej kuchni delektując się nowymi przepisami pochodzącymi ze spiżarni tej serialowej niezwykłej dla mnie rodziny.

Książka ta składa się z siedmiu rozdziałów opracowanych i napisanych przez autorkę językiem zrozumiałym.

Elementem dodatkowym w tej oto książce są: piękne wykonane zdjęcia przysmaków, nalewek, konfitur, dżemów oraz trafnie dobrana okładka nawiązująca do jej tytułu.

Każdy z Czytelników znajdzie w tej książce odpowiedni dla siebie przepis do przyrządzenia swojego ulubionego dania.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania kulinarnej książki autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej pt. ''Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory'' Cykl: Stulecie Winnych.

Warto jest mieć tę książkę.

"Stulecie Winnych" to bez wątpienia jeden z najbardziej lubianych i cenionych cykli powieściowych ostatnich lat, wpisujących się w nurt rodzinnej sagi obyczajowej. Polscy czytelnicy zachwycili się kolejnymi odsłonami tej rozbudowanej na dziesięciolecia relacji o losach wielopokoleniowej rodzinny Winnych, ukazanych na tle burzliwych dziejów Polski. Dziś mamy przyjemność spotkać się z tym cyklem raz jeszcze, choć w bardzo nietypowej postaci. Otóż nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazała się właśnie intrygująca książka kulinarna pt. "Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory", której to autorką jest oczywiście Ałbena Grabowska!

Jako słowo się rzekło, 240 stron niniejszej książki wypełniają wspaniałe, smaczne, staropolskie przepisy kulinarne wprost z kuchni rodziny Winnych! To niezwykłe receptury na zdrowe przetwory - tak w słodkiej, jak i słonej postaci, klasyczne nalewki, czy też przywołujące wspomnienia z dzieciństwa, aromatyczne soki i kompoty. To kulinarna podróż przez polskie pory roku, naszą narodową tradycję i niezwykłą pomysłowość Polaków, która często potrafiła uczynić z warzyw i owoców kulinarne cudeńko! A wszystko to zostało podane nam tutaj w pięknej, malowniczej i klimatycznej, szacie...

Całą recenzję znajdziesz tu:

W książce znajdziemy różne przepisy . Na przetwory, nalewki,sałatki. Każdemu coś przypadnie do gustu i spróbuję zrobić . Gdyż są proste nieskaplikowane.

• Obyczajowe
  • Mama Ala
  • 2022r.
  • Wojenne

Dodaj cytat z książki Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory