Dieta w chorobie Hashimoto

Wydawnictwo: RM
hashimoto, choroby, przepisy, tarczyca
natik159

Dużą rolę w terapii Hashimoto odgrywa styl życia chorego, czyli dieta, aktywność fizyczna, unikanie palenia czynnego i biernego, a także redukcja stresu. To choroba, której leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dieta każdego pacjenta powinna być dopasowana do przebiegu schorzenia i ewentualnych towarzyszących mu zaburzeń. W książce przedstawiono przepisy na dania główne, zupy,...

W książce przedstawiono przepisy na dania główne, zupy, przekąski, sałatki, pieczywa i desery. Każdy z nich opatrzono specjalną ikonką informującą o tym, czy danie jest:

• bez glutenu

• bez pszenicy

• bez mleka

• bez laktozy

• z dużą zawartością szkodliwych dla tarczycy goitrogenów

W poradniku podano najważniejsze zalecenia w chorobie Hashimoto, omówiono towarzyszące jej schorzenia i scharakteryzowano składniki pokarmowe, które mają największy wpływ na tarczycę. Dzięki temu dbanie o zdrowie staje się łatwiejsze.

źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/dieta-w-chorobie-hashimoto

źródło okładki: https://aros.pl/ksiazka/dieta-w-chorobie-hashimoto

Natalia1995 | 2019-04-05

Niedawno w moje ręce trafiła bardzo ciekawa książka "Dieta w chorobie Hashimoto" Agaty Lewandowskiej. Jest to książka o chorobie Hashimoto i sposobach odżywiania i również czego unikać, gdy się ma chorą tarczycę.

"Choroba Hashimoto to schorzenie, którego leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dużą rolę w terapii Hashimoto odgrywa styl życia chorego, czyli dieta, aktywność fizyczna, unikanie palenia czynnego i biernego, a także redukcja stresu. To choroba, której leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dieta każdego pacjenta powinna być dopasowana do przebiegu schorzenia i ewentualnych towarzyszących mu zaburzeń.

• bez glutenu
• bez pszenicy
• bez mleka
• bez laktozy
• z dużą zawartością szkodliwych dla tarczycy goitrogenów

W poradniku podano najważniejsze zalecenia w chorobie Hashimoto,...

Karola | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Książka dla osób, które już sporo wiedzą na temat Hashimoto. W jasny i zwięzły sposób przedstawione są podstawowe zagadnienia odnośnie choroby, takie jak objawy, leczenie, zalecenia w chorobie Hashimoto oraz opis schorzeń jej towarzyszących.
Dużym plusem są przepisy. Proste, nie wymagające ogromnej ilości składników. Przy każdym przepisie mamy wskazówki dla osób unikających spożywanie glutenu lub laktozy. Na końcu książki jest indeks przepisów wraz z sybolami odpowiadającymi przepisy bez pszenicy, glutenu czy bez mleka.

Maria Tarczyńska | 2018-08-30
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Zwykle lubę wiedzieć co mi jest. Gdy lekarz postawi mi jakś diagnozę zaraz szukam informacji. Nie wiem dlaczego z Hashimoto było inaczej. Może dlatego że dostałam leki i myślałam, że po problemie i gdy okazało się, że jednak nie zaczęłam szukać.
Książka opisuje niektóe kwestie i motywuje do dalszych poszukiwań. Myślę, że gdybym miała ją w swojej biblioteczce zrobiłabym też z niej sporo przepisów, bo wydawały się interesujące i smaczne. Może kiedyś :)