Droga do ciebie

Wydawnictwo Kobiece
2020-03-11
2020-03-11
Ischim Odorowicz-Śliwa

Powiedz, co cię uszczęśliwia?

Niby erotyk, wiesz czego możesz sie spodziewać ale mamy również wątek jaki autorka wplotła m.in. zmaganie się z depresją. Według mnie książka pokazuje, że każdy z czymś się zmaga i czasem jest to widoczne jak na dłoni A czasem musimy bardziej się zagłębić w osobę żeby móc jej pomóc.

Moje pierwsze spotkanie z autorka i nie ostanie. Muszę się przyznać, że zbyt pochopnie oceniłam tą książkę. Pełna zwrotów akcji rollercoaster😱

Dwudziestoletnie Cooper ma dosyć życia z patologiczna rodzina. Od 16 roku życia pracuje jako kelnerka, aby moc wreszcie uwolnić się od rodziny, traumy jak ją spotkała. Kiedy pewnego dnia, do tej pracy przychodzi zabójczo przystojny Emer wszystko się zmienia. Zadaje jej jedno pytanie ,,Co Cie uszczęśliwia” oraz proponuje podwózkę do Washingtoniu. Cooper nie myśląc o konsekwencjach postanawia przyjąć jego propozycje i raz na zawsze opuścić przeklęte miasteczko.
Zabiera za sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy oraz psinkę, która była przy niej od traumatycznego momentu.
Czy uda się jej spełnić marzenia 🤔

Autora poruszyła bardzo ważny temat jakim jest depresja oraz ukazała lepsze oraz gorsze momenty. Ku mojemu zaskoczeniu, książka napisana jest lekkim piórem z ważnymi tematami. Wielkie brawa 👏🏻

Bardzo się cieszę, że trafiłam na nią🥰 Chodź wydawała mi się ,,dziecinna” to wcale taka nie była. Historia Cooper i Emergo bardzo chwytała za serce i wiem, że na pewno chętnie będę do niej wracała 🥰 Polecam ja każdej osobie, która szuka czegoś innego w książkach.

Fabuła być może nieco słodka, ale to jaki miała w zamyśle przekaz, to jaki efekt miała wywołać, całkowicie przyćmiło małe niedociągnięcia. Życie z depresją nie jest łatwe, życie ze schorzeniami natury psychicznej nie jest łatwe, ale dzięki takim małym gestom, zwracamy uwagę na to, iż ktoś może potrzebować naszej pomocy. Ode mnie 9 gwiazdek, przede wszystkim za poruszenie tak ważnego w dzisiejszych czasach tematu. Bądźmy dobrzy, życzliwi, zwracajmy uwagę na tych, którzy krzyczą niemo, prosząc o pomoc. Najistotniejsze jest to, aby nie odwracać się plecami, udając, że niczego nie dostrzegamy. Polecam przeczytać, az do końca, do słów autorki.

Takie 6/10. Mimo że słyszałam dużo dobrego o tej książce to mnie nie porwała ani trochę.

Jak bardzo możemy zaufać drugiej osobie? Cooper pracuje w przydrożnej knajpie, gdzie spotyka przystojnego chłopaka. Zadaje jej pytanie na które nie jest w stanie odpowiedzieć. Widząc co się dzieje proponuje jej wspólny wyjazd do Waszyngtonu.
Cooper sama jest w szoku, podjęła decyzję, która odmieni jej życie. Nie miała w życiu lekko. Po wypadku i utracie nogi, sama dążyła do swoich marzeń i celów. Pomimo tego że byli obok jej rodzicie, nie miała w nich wsparcia.
Emery po śmierci babci wyrusza w podróż, nie wie czy będziej w niej sam czy z kimś, aż do zobaczenia jej. Dziewczyny w za dużych okularach, wiecznej optymistki. Chłopak zmaga się z depresją. Jest mu ciężko, zwłaszcza w złe dni. Nie wie jak będzie przebiegać podróż, ale jest pewien, że ta dziewczyna chce uciec od świata, w którym jest zamknięta.
Zgodzilibyście na taką podróż z nieznajomym?
Czy wspólna podróż zmieni ich życie? Jak wpłynie choroba Emery na uczucia Cooper?
Piękna, emocjonująca, romantyczna powieść o tym, że życie pisze różne historie, a gdy już jest źle trzeba być silnym, aby nie upaść. Wspierać się w trudnych chwilach.
Każdy dzień jest nową szansą na szczęście.
Książka bardzo mi się podobała, polecam przeczytać!

Długo czekałam na historię, która porwie mnie od samego początku i wciągnie do tego stopnia, że nie będę mogła się od niej oderwać. To była właśnie taka historia.

Główni bohaterowie to młodzi ludzie, których życie nie oszczędza i rzuca im kłody pod nogi. Cooper Owens to dziewczyna, która mogłaby narzekać na swój los i pogrążać się w rozpaczy. Jednak to do niej nie pasuje, ta dziewczyna to niepoprawna optymistka. Ona wierzy, że uda jej się osiągnąć zamierzone cele.

Jej życie nigdy nie było łatwe, bo jak mogło być takie, kiedy mieszka z matką narkomanką i ojcem alkoholikiem. Całe życie spędziła mieszkając w przyczepie w Alabamie. Marzy o tym by opuścić to miejsce i rozpocząć nowe życie z dala od “rodziców”, a raczej ludzi, którzy tylko nimi są biologicznie.

Jedynymi osobami, na które mogła liczyć była jej przyjaciółka Lily i koleżanka z pracy Tammy. One były z nią zawsze i oferowały jej swoją pomoc.

Emery Reed to młody chłopak, który wypełnia ostatnią wolę swojej babci, a była nią wycieczka do różnych miejsc, której celem miało być odnalezienie sensu życia.

Los bywa przewrotny i w pewnym momencie na trasie Emery poznaje cooper, której pomaga uciec z domu. Dziewczyna planowała to już od dłuższego czasu, a on tylko pojawił się w odpowiednim miejscu i czasie.

Wspólna podróż sprzyja odkrywaniu siebie i tych dwoje poznaje siebie na wielu płaszczyznach. Spędzą ze sobą wiele pięknych chwil, ale pojawią się też te gorsze dni.

Czy odnajdą drogę do siebie, drogę do swoich dusz i serc? Czy Cooper odnajdzie Emerego i go uratuje?

Odpowiedzi znajdziesz w cudownej książce “Droga do ciebie” Kandi Steiner, którą serdecznie polecam.

Szalona powieść Kandi Steiner zapewni czytelnikowi nie tylko gorący romans w klimacie New Adult, ale także emocjonującą podróż po Ameryce, o której nam się nie śniło. Jedziemy kilkaset kilometrów od Mobile w stanie Alabama przez Kalifornię, aż do Seattle w Waszyngtonie. Towarzyszą nam nieidealna, lecz zawsze pozytywna Cooper i tajemniczy Emery, skrywający własne demony. Wzajemna relacja bohaterów otwiera oczy na trudności, które można napotkać w życiu i podaje receptę, by je pokonać. Ich historia dała mi inspirację do życia pełną parą.

Bardzo fajna książka. Zaskakująca, wzbudza dużo emocji. Polecam

Bardzo fajna książka. Zaskakująca, wzbudza dużo emocji. Polecam

Piękna! Uwielbiam motyw podróży. Depresja ukazana w sposób prosty, ale zrozumiały dla odbiorcy. Nawet, jeśli ktoś nie lubi takich tematów, to nie powinien poczuć się przytłoczony lekturą. Łzy wzruszenia gwarantowane :)

Tematyka męskiej depresji. Książka o poszukiwaniu szczęścia, zmaganiu się z trudną codziennością, pełna miłości i ciepła, choć momentami bolesna.

• Przeczytane 2020