Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym

Okładka książki Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym Robert Kościelny
Okładka książki Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym
Robert Kościelny Wydawnictwo: Prohibita popularnonaukowa
popularnonaukowa
Prohibita
2019-01-01
2019-01-01
marksizm kultura społeczeństwo

1903

Książka mocno nierówna, początkowe rozdziały o historii komunizmu są w miarę ok, ale potem autor odjeżdża mocno, wiążąc marksizm z ezoteryką i okultyzmem; to bardziej rzecz propagandowa niż poważne opracowanie.

Plagiaty żywcem z Wikipedii. Żenada.

Plagiaty żywcem z Wikipedii. Żenada.

Ciekawa książka, która opisuje niezwykle istotne dla dzisiejszego świata zjawisko. Momentami autor używa trochę zbyt dużo nawiązań do literatury, przez co moim zdaniem książka robi się rozwlekła. Ogółem jest jednak bardzo dobrze, polecam.

Robert Kościelny napisał książkę, która obok klasycznego wykładu historii myśli politycznej dał nam książkę opisującą marksizm kulturowy bądź w ogóle miazmat kulturowy marksizmu pochodzący od Gramsciego i jego pochodzenie, satanistyczne i okultystyczne, a także ezoteryczne. Chodzi tu o ich klasyczne pochodzenie od takich elementów jak apoteoza człowieka ( kult wodza),apoteoza ideologii (kult para religii),ezoteryzm pochodzący z cywilizacji wschodnich, sumeryjskiej, kabały i talmudu egipskiego oraz szamanizmu środkowoazjatyckiego, a więc ideologii po pierwsze heglizmu i jego krytyki przez Marksa w duchu na początku prometejskim a od Lenina w duchu Nietzschego. Po zwycięstwie socjalizmu w jednym kraju dążono do szukania nowego modelu rewolucji i to następuje w ramach rewolucji kulturowej, seksualnej i modernizacji religii jako instytucji kulturotwórczej podobnie rodzinie i tu autor płynnie przechodzi do rewolucji seksualnej 1968 r. i rewolucji kontrkulturowej trwającej wówczas od 1965 r. Pokazuje także miazmaty jak feminizm i jego rodzaje oraz negatywną różnorodność wynikłą z multikulturalizmu, Książkę polecam przeczytać i dokładnie przy tym analizować bo można się zakopać w różnych wątkach, ale jest też kopalnią wiedzy o tym zagrożeniu zniszczenia cywilizacji zachodu i jej przyczyn.

• 01. Epub+
  • Eseje/felietony/wywiady
  • Chcę przeczytać w 2022
  • Chcę kupić
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym