Zabójczyni i imperium Adarlanu

Okładka książki Zabójczyni i imperium Adarlanu Sarah J. Maas
Okładka książki Zabójczyni i imperium Adarlanu
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 4) romantasy
romantasy
Szklany tron Opowieści (tom 4)
Uroboros
2015-01-14
2015-01-14

6,5💔💔💔

6,5💔💔💔

Bardzo fajna opowieść. Łamiąca serce jednak poznajemy losy bohaterki przed samym pójściem do więzienia, w którym odbywa swoją karę.
Wątek Sama niezwykle przykry.
Ciekawa jestem jak potoczą się dalsze losy Arobbyna, czy dziewczyna zemści się na nim?
Mam nadzieję że dowiemy się tego w kolejnych częściach serii "szklany tron".

Polecam przeczytać opowieści przed przeczytaniem pierwszej części " Szklanego tronu" Lub od razu po pierwszej części. Pewne sprawy są wtedy lepiej zobrazowane tak samo jak zachowanie bohaterki.

Wątek Sama niezwykle przykry.
Mam nadzieję że dowiemy się tego w kolejnych częściach serii "szklany tron".

Polecam przeczytać opowieści przed...

Ta część z pewnością najbardziej mi złamała serce. To co się stało z Samem bolało. Nie obyło się bez chusteczek. Żałuję, że spotkał go taki los. Jednak ta opowieść była świetna. wiemy co się działo i jak Calaena trafiła do kopalni soli.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Według mnie najlepsze opowiadanie.

Według mnie najlepsze opowiadanie.

Bardzo przeciętna historia, szczególnie jeśli porównujemy ją do innych części ''Szklany tron opowieść" oraz do serii "Szklany tron".

Cealena Sardothien otrzymała wszystko miłość Sama wolność własny kąt mieszkanie odzyskała własne życie aby jednak być szczęśliwą musi odciąć się od dawnego życia i pracy nie jest to jednak możliwe bo ona i Sam potrzebują środków do życia pieniędzy bez pieniędzy niczego nie można osiągnąć takie jest zwyczajne życie pełne wyrzeczeń zwykłych trosk i zmartwień za każdym razem trzeba z czegoś rezygnować Sam zwyczajny chłopak skromny z bagażem przeżyć zawsze sam porzucony przez matkę kiedy był mały nienawiść do ludzi i przeszłości swojego życia uczy go aby być nieugiętym i nie ustępliwym silnym i powściągliwym w uczuciach jedyna osoba której okazuje uczucie jest Cealena choć Zawsze kpi z jej umiejętności zabójcy postanawia zbliżyć się do niej Cealena jest osoba wrażliwą wyniosłą lubiąca podziw sławę piękno i luksus perfumy dobra herbatę sztukę i piękne stroje jak to możliwe że osoba o takim usposobieniu została zabójcą To jest bardzo możliwe Sam i Cealena mieszkają razem są szczęśliwi zakochani oczarowani życiem i sobą postanawiają zacząć Nowe życie lecz nie maja pieniędzy aby je zdobyć zgadzają się przyjąć zlecenie zabicia szefa międzynarodowej gildii zabójców podejmują zlecenie gdy zaczynają obserwować swój cel pewnego dnia do ich domu przychodzi Arobynn Cealena jest w szoku widząc swojego dawnego mistrza w swoim domu jednak nie daje tego po sobie poznać Arobynn ocenia jej obecne życie bardzo zle i składa jej propozycje powrotu do rezydencji ona jednak odmawia podejmując decyzje o tym aby wypisać się z gildii zabójców Sam zgadza się na to Sam i Cealena składają rezygnacje z gildii zabójców Zaprasza ich do siebie aby dokonać podpisania kontraktu nie wiedza jednak że Arobynn zastawił na nich zasadzkę zgadzają się na warunki kontrastu w zamian za wolność Co siwa zyły na życiu Cealeny i SAMA CO wydarzy SIĘ w życiu naszych bohaterów i co się stało jak potoczyły się dalsze losy zakochanych DOWIECIE SIĘ CZYTAJĄC opowiadanie

#Wyzwanie LC lipiec 2022
Warunki wyzwania spełnia, ale tylko dlatego, że to wydanie "Zabójczyni" podzielone zostało na cztery części.
Ostatnia z przygód Celaeny w roli zabójczyni.
Ciekawa, choć po przeczytaniu całego cyklu raczej niczym mnie nie zaskoczyła. Zostały mi jeszcze dwie pierwsze części do przeczytania i będę mogła z czystym sumieniem twierdzić, że przeczytałam cały "Szklany Tron"

#Wyzwanie LC lipiec 2022
Ostatnia z przygód Celaeny w roli zabójczyni.

Po przeczytaniu pierwszej części serii, losy Sama i Celaeny nie były dla mnie zaskoczeniem. Innym polecam zacząć czytanie cyklu "Szklany tron" Sarah J. Maas od "Opowieści", ważna jest też ich kolejność, wtedy całość dostarczy więcej emocji.

Ta część jest troszkę inna niż wcześniejsze. Najpierw dowiadujemy się, że Celaena została schwytana, a dopiero później - jak do tego doszło.

Mimo wszystko polubiłam Sama i Celaenę, kibicowałam im, trudno mi pogodzić się z faktem, że ich plany i marzenia nie zrealizują się. Odzyskali wolność, pozostało im tylko wykupienie się z Gildy, ale nie dostają zleceń. Sam probuje znaleźć jakieś rozwiązanie, walczy w Kryptach, w końcu dostaje zlecenie zabicia sadystycznego Farrana i jego szefa Jayne’a (króla świata przestępczego). Dzielą się zadaniami, jednak ktoś pokrzyżuje im szyki... Ktoś z ich otoczenia zdradzi...

Od początku Aro­byn­n jest dla mnie zagadką. Celaena uważa go za nauczyciela, prawie ojca, ale jak on ją postrzega? Za własność?

We wszystkich opowieściach wspominane są wydarzenia w Terrasenie, ale w dalszym ciągu ich dokładnie nie poznajemy. Jak doszło do zniknięcia magii? Czy jej naprawdę już nie ma? Co z tym wspólnego ma Celaena? A ten jeleń? Czy to tylko symbol? Na pewno dla Celaeny dużo znaczy - przyczynił się do jej przebudzenia, dał jej siłę, aby pogodzić się z losem, przetrwać Endovier i walczyć dalej...

Polecam cały cykl osobom lubiącym fantastykę.

Dużo nie najlepszych intryg, sporo dramatyzmu i tragizmu, jakiś tam romans i rozpieszczona główna bohaterka, za którą nie szaleję. Jakby same historie, które poprzedzają wydarzenia głównej serii są naprawdę przyjemne i myślę, że dobrze że ta seria powstała, ale technicznie rzecz biorąc nie porywa, jednak pewnie dobrze jest się zapoznać ze legendarną Celaeną Sardothien zanim poniosła klęskę.

Całkiem ciekawe historie o początkach zabójczyni.

Całkiem ciekawe historie o początkach zabójczyni.

Dodaj cytat z książki Zabójczyni i imperium Adarlanu