Szóstka wron

Okładka książki Szóstka wron Leigh Bardugo
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Szóstka wron
Leigh Bardugo Wydawnictwo: Mag Cykl: Szóstka wron (tom 1) fantasy, science fiction
Szóstka wron (tom 1)
Six of Crows
Mag
2016-09-28
2016-09-28
2015-10-06
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec
fantastyka humor literatura amerykańska fantasy przestępca przygoda tajna misja zaczarowana kraina
Inne

„Mission: Impossible” w nowym fantastycznym wydaniu

-> ocenka ogólna 9/10
- why not 10/10? Na początku książki nic, ale to nic nie rozumiałam. Nie miałam pojęcia o czym tak naprawdę to jest. Ciężko było mi się jakoś "włączyć" w nią. A gdy się udało - nie mogłam odstawić.

-> Kaz obiecuje każdemu po 4 miliony Krudge (nie pamiętam jak to się pisało 😭).
-> Tymczasem jeszcze w Baryłce czeka ich masa wyzwań...

-> czy uda im się wypłynąć i dotrzeć do fiederjańskiej fortecy? czy każde z nich wyjdzie z tego cało? jaka jest prawdziwa historia Kaza? jak doszło do relacji pomiędzy Niną a Mattem? czy przebaczą sobie i zaczną działać ze sobą wspólnie na korzyść ich ekipy? na te pytania (jak i masę innych) znajdziecie odpowiedzi czytając "Szóstkę wron"

-> czy się opłaca? tak. czy można to nazwać fantastyką? TAK.

-> a ogólnie dodam, że całą książkę dopingowałam Kazowi i Inej, a bywało ciężko...

-> ocenka ogólna 9/10

-> Mamy tu przede wszystkim piątkę "oszustów" (chociaż nie wszystkich bym do tego zaliczyła),którzy zgadzają się towarzyszyć w dość ryzykownej wyprawie....

Kaz i Wylan są moimi GOAT bohaterami

Kaz i Wylan są moimi GOAT bohaterami

dalabym 10 gdyby matthias nie byl w tej ksiazce, kaz i inej top tier postacie btw

Byłaby to całkiem dobra książka, gdyby nie to że jest strasznie głupia. Autorka jest całkowicie na bakier z logika. Inej pierwszy raz w życiu widzi czołg, po czym wsiada do niego i zaczyna strzelać, czemu ludzie kupca na wyspie poprostu ich nie wystrzelali, Kaz który przewiduje jak ktoś się zachowa, itd.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo długo czekałam na wypożyczenie tej książki i kiedy juz o niej zapomnialam natknęłam się na nią zupełnie przypadkiem - na moje szczęście! Na samym początku nie widziałam o co tyle szumu z tą bestsellerową książką, ale szybko zmieniłam zdanie. Szybka akcja, złożeni bohaterowie którzy najpierw wydawali się wyidealizowani oraz złożone plany kupiły moje serce a ja z niecierpliwością czekam na dorwanie kolejnego tomu.

No cóż uwielbiam Kaza i cała ekipę Szumowin. Zwroty akcji, chytre plany i wielobarwny bohaterowie to coś co idealnie opisuje tę książkę. Bawiłam się rewelacyjnie i już nie mogę się doczekać aż sięgnę po 2 tom by poznać lepiej bohaterów i och przyszłe losy oraz odkryć jako chytry plan tym razem wymyśli Kaz! 🙌🏻

Najlepszy lek na zastój czytelniczy – jak zaczniesz, to nie ma już ratunku.

Akcja toczy się z prędkością rakiety, trudno się od tej książki oderwać. Pełno tu zwrotów akcji i genialnych forteli.

Jednak największym plusem jest tytułowa szóstka głównych bohaterów. Każdy z nich jest inny, wyrazisty, każdy ma swoje grzechy i każdy jest silny na swój sposób. Na ich czele stoi Kaz Brekker, którego historia i osobowość została utkana naprawdę wybitnie. Nie chcielibyście go spotkać w prawdziwym świecie, a już na pewno nie jako swojego wroga.

Świetnym zabiegiem było poprowadzenie historii z różnych perspektyw, a jest to zrobione tak dobrze, że brak mi słów.

Serio, warto sięgnąć po tę książkę.

Najlepszy lek na zastój czytelniczy – jak zaczniesz, to nie ma już ratunku.

Bardzo wciągająca

Bardzo wciągająca

10/10
Wielbię

10/10
Wielbię

Wsiągająca pozycja z nieoczekiwanymi zwrotami akcji :)

Wsiągająca pozycja z nieoczekiwanymi zwrotami akcji :)