Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu

Okładka książki Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński, Jacek Wrona
Okładka książki Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu
Tomasz BudzyńskiWojciech Sumliński Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter reportaż
reportaż
Wojciech Sumliński Reporter
2019-10-02
2019-10-02

Okładka książki Koniec Polski? Ile zostało nam czasu? Tomasz Budzyński, Michał Krupa, Wojciech Sumliński
Koniec Polski?... Tomasz Budzyński, M...
Okładka książki Aneks. Niebezpieczne związki III RP Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Aneks. Niebezp... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Zakazana prawda. Ucieczka od wolności Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Zakazana prawd... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Strefa zgniotu... Tomasz Budzyński, W...

Cenna książka ukazująca prawdziwą twarz tzw. układu gdańskiego. Na pewno jest weń więcej prawdy niż w filmie pt. Jak pokochałam gangstera...

Czyli "komuna" nie upadła, a III RP to PRL pod zmienionym szyldem?... Jeżeli wszystko w tej książce jest prawdą, to pozostaje nic innego, jak tylko modlić się do Pana Boga o cud, o jakieś wielkie przebudzenie narodu, który raz na zawsze odsunie TYCH ludzi od polityki i rozprawi się ze zmorami minionych - a jednak wciąż obecnych - czasów.

Czy na prawdę "kwiat naszego narodu" ostatecznie został pogrzebany w katyńskim lesie w 1940?

Czy na prawdę "kwiat naszego...

Moje kolejne spotkanie jednym z najbardziej inwigilowanych dziennikarzy w Polsce. Pamiętamy przecież o jego przejściach z wysokim urzędnikiem państwowym.

''Trzy perspektywy, trzy rzeczywistości, jedna historia".

We wstępie przedstawiono poruszającą historię młodego księdza osaczonego przez SB, którego złamał system komunistyczny. Funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa osiągnęli swój cel, przetrącając mu kręgosłup moralny: ''pracowali nad nim, aż sam nie wiedział kim jest i dokąd zmierza. Poddał się".

Rozważania zostały podzielone na dwie części, każda z nich posiada odrębne rozdziały oznaczone hasztagiem # nigdy się nie poddawaj.

Autorzy udowodnili powiązania ludzi na szczytach władzy z tzw. układem gdańskim. Wytypowali zależności mafijno-polityczne. Pojawiają się znane nazwiska.

Mankamentem pracy są zbyt rozwlekłe biogramy współautorów, niepotrzebnie wypełniają znaczną część książki.

Polecam.

''Trzy perspektywy, trzy rzeczywistości, jedna historia".

Twórczość Wojciecha Sumlińskiego obrazuje nam jak tworzyły się największa oszustwa w Wolnej Polsce.
Kraju w którym całe pokolenie mogło być tajnymi współpracownikami, a świat przestępczy przenikał ze światem polityki oraz religii.
Obraz który wyłania się z lektury jest smutny, ponieważ Ci ludzie nadal mają duży wpływ na nasz kraj, często są to najbogatsi ludzie w naszym kraju.

Bardzo dobrze udokumentowane są powiązania w tzw. układzie Gdańskim pomiędzy byłymi premierami a "elitą" która aktualnie sprawuje władzę w Gdańsku.

Polecam.

Kolejna świetna książka Sumlińskiego i spółki, w której Jarosław Pieczonka, który na szczęście szybko zrezygnował ze statusu postpolicyjnego celebryty, staje w prawdzie ze sobą, swoimi wyborami, życiem i karierą. Czyta się szybko, choć historia jest (jak zwykle u Sumlińskiego) raczej smutna i do bólu realna - tak jak prawda, którą ukazuje.

Daje dychę nie za styl i zabawę z czytania, daję dychę za przerażającą prawdę o tym w jakim syfie żyjemy i co najgorsze większość z nas Polaków ? A może nie do końca Polaków ? się godzi.

Teoretycznie nic nowego, że wszyscy wiedzą, że po 89 wszyscy się dogadali. Tylko jak się zapytać kto i gdzie? To już obraz nie jest taki oczywisty. W książka Majora i W. Sumlińskiego są pełne szczegółów oraz opisu sytemu: jak wpływał na ludzi po 89. Jak sprawy są "zamrażane", żeby trzymać kogoś w "szachu" i zawsze móc nim manipulować.
Książka pokazuje, jak różne grupy się przenikały powiązaniami, TW x politycy x WSW x duchowni. Jeżeli chcecie umieć odczytać współczesne wydarzenia w Polsce to książki pana Majora i W. Sumlińskiego ułatwią Wam interpretacje wydarzeń bieżących.

Książka pokazuje, jak różne grupy się...

Z książkami Wojciecha Sumlińskiego zawsze przechodzę ten sam schemat. Każdą z nich czytam z wielkim zainteresowaniem, by po zakończeniu jeszcze bardziej załamać się nad losem tego bagna, którym jest nasze quasi-państwo, czyli III RP.

Potwierdza to historia okładkowego bohatera. Los Jarosława Pieczonki zawiera tak wiele niezwykłych, acz tragicznych wydarzeń, że niejeden życiorys można by nim obdarzyć.

Nic specjalnego. Opowieść o uwikłaniu w rozmaite nieczyste układy. Nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Nikt kto ma pojęcie o najnowszej historii Polski po 1989 nie znajdzie w niej nic zaskakującego.

Powiedzieć o tek książce, że rewelacyjnie ukazuje siermiężny układ mafijno-polityczny- to nic nie powiedzieć. Książka mocna, męska, niezwykle konkretna. Jest tam tak wiele faktów, że można dostać zawrotów głowy. Układ przerasta i przygniata człowieka. Dla wszystkich wahających się, gorąco polecam. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą poznać prawdziwą politykę.

• Literatura faktu
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Polityka
  • Książki nabyte w 2019

Dodaj cytat z książki Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu