Aneks. Niebezpieczne związki III RP

Okładka książki Aneks. Niebezpieczne związki III RP Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Okładka książki Aneks. Niebezpieczne związki III RP
Tomasz BudzyńskiWojciech Sumliński Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter reportaż
reportaż
Wojciech Sumliński Reporter
2023-09-08
2023-09-08
Aneks do raportu WSI ściśle tajne WSI tajne służby układy III RP afery przekręty Sumliński defraudacje

Okładka książki Koniec Polski? Ile zostało nam czasu? Tomasz Budzyński, Michał Krupa, Wojciech Sumliński
Koniec Polski?... Tomasz Budzyński, M...
Okładka książki Zakazana prawda. Ucieczka od wolności Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Zakazana prawd... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Strefa zgniotu... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki (Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
(Nie)nasza woj... Tomasz Budzyński, W...

Ostatnio przestałem czytać książki Sumlińskiego, ponieważ dużo rzeczy jest powielanych i większa część informacji znajduje się w sieci. Ta wydawała się interesująca ze względu na mityczny aneks III RP, który miał być upubliczniony przez PIS. Jak historia pokazuje, poprzednia władza się z tej obietnicy wycofała. Wychodzi więc na to, że jak nie tędy, to inną drogą informacje te wyciekły.

Jeśli chodzi o książkę to jest ona... nudna. Zbiór faktów, jakbym czytał encyklopedię lub analitykę i za to bym dał 4/10. Natomiast nie to jest tutaj ważne. Ważne są rzeczy, które są w niej prezentowane. A ogrom informacji, natłok nazwisk, miejsc, dat uwiarygadnia, że jest to prawdziwy dokument, który niejako tutaj przedrukowano. I za to jest mocne 8/10. Książka to bardziej dokument aniżeli inne poprzednie książki Sumlińskiego. Wciąż jednak czyta się to znośnie, o ile kogoś to nie zmęczy. Mnie zmęczyło, ale chodzi o wartość, która tutaj została przekazana. I za to duży plus.

Podobało mi się zdanie w jednej książce Sumlińskiego, które doskonale opisuje, co tu się wyprawiało i pewnie dalej wyprawia w Polsce. Mianowicie było to coś w stylu "Polskę trzeba by było zaorać i budować od początku", bo jest tak przeżarta aferami. No cóż, im więcej Sumliński pisze, tym bardziej nie sposób się z tym nie zgodzić, a Aneks to w ogóle pokazuje, że nasze państwo było wydmuszką na niby. Wstrząsające dla nowicjuszy, przykre dla świadomych.

Odechciewa się logicznie myśleć o polityce i realiach tego kraju po każdej lekturze tych Panów. Dramat tego kraju, jak wszystko zostało metodycznie rozkradzione...Przerosła mnie treść tej lektury, mimo iż mówiono tyle o schemacie działania służb. Ta książka to światectwo tego, że każda gałąź gospodarki była opanowana i rozkradziona przez układ- co niszczy tak prostego człowieka jak ja.

Miażdżąca prawdą książka o sprzedawczykach Polski - politykach i służbach na najwyższych szczeblach, rozgrabiajacych Polskę.
Każdy Polak powinien przeczytać.

Każdy Polak powinien przeczytać.

książka wydana znacznie za późno,do tego przed wyborami.
Ujawnia podobno tajemnice państwową,lecz autor nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.
30% raportu brakuje,czyli jest niekompletna.
Większość faktów znana z reportaży Tomasza Piątka.

książka wydana znacznie za późno,do tego przed wyborami.
30% raportu brakuje,czyli jest niekompletna.
Większość faktów znana z reportaży Tomasza Piątka.

Nieco z sentymentu oceniam tę książkę wysoko, choć znów towarzyszy uczucie Déjà vu. Odnoszę wrażenie, że niewiele tu nowych informacji, a większość tego, co zawarto na stronach książki, już się w twórczości Pana Sumlińskiego przejwijało.

Wiele wątków znanych z innych książek autorów, ale warto sięgnąć. Część faktów, cóż, porażająca.

• Muszę kupić
  • Chcę przeczytać 2024