Lou! Struktura kryształu. Tom 3

Okładka książki Lou! Struktura kryształu. Tom 3 Julien Neel
Okładka książki Lou! Struktura kryształu. Tom 3
Julien Neel Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Lou! (tom 3) Seria: KOMIKSY SĄ SUPER! komiksy
komiksy
Lou! (tom 3)
KOMIKSY SĄ SUPER!
Egmont Polska
2019-10-02
2019-10-02
Magdalena Miśkiewicz, Elżbieta Dybcio-Wojciechowska

Okładka książki Strzeżcie się, potwory! Jorge Aguirre, Rafael Rosado
Strzeżcie się,... Jorge Aguirre, Rafa...
Okładka książki Olimpia de Gouges José-Louis Bocquet, Catel
Olimpia de Gouges José-Louis Bocquet,...
Okładka książki Mockingbird Chelsea Cain, Joëlle Jones, Ibrahim Moustafa, Katarzyna Niemczyk
Mockingbird Chelsea Cain, Joëll...

Ostatni tom zbiorczy przygód Lou, w którym znajdują się 3 oryginalne tomy: Struktura kryształu, A choj przygodo i Lou-album filmowy (jako dodatek):
- Struktura kryształu -W tym tomie nasza bohaterka jest już taką dużą nastolatką. W ogóle nie podobał mi się ten tom, wydarzenia w nim są bardzo nielogiczne i w ogóle nie wiadomo skąd się wzięły te całe kryształy, urywa się czasem jakaś część komiksu w połowie, i nie wiadomo skąd nagle znalazła się w jakimś zupełnie innym miejscu na przykład kiedy właśnie dotknęła kryształu I otworzyła oczy nagle znalazła się w jakimś dziwnym podziemiu. Nagle ten świat w tym tomie stał się jakiś dziwny, nie wyjaśniany w ogóle w żaden sposób, naprawdę brak logiki w tym tomie. Męczyłam się dosyć z nim, a już pojawienie się szwedzkiego Alter ego Ryszarda kompletnie mi tutaj nie pasował. W poprzednim tomie laserowy ninja nie wiadomo z jakiego powodu w ogóle zniknął a w tomie struktura kryształu nagle się pojawia właśnie te szwedzkie alter ego. Dlaczego szwedzkie ponieważ kiedy mama lub była z Ryszardem w ciąży skręcali meble które nie do końca były przetłumaczone na ich język a były po szwedzku i Ryszard po prostu nie wytrzymał i albo się wystraszył odpowiedzialności jako ojciec albo faktycznie coś ten szwedzki mu się po kiełbasie w głowie i po prostu uciekł od matki Lou. W ogóle nie wiadomo czy Lou chodzi w tym tomie akurat bo to jest w czasie roku szkolnego do liceum jakieś dziwne badania robi mama Lou tak samo w jakiejś tajnej agencji i się znalazła totalne jest bałagan w tym tomie nie podobał mi się kompletnie. Mam wrażenie że ten tom był napisany chyba nie wiem z przymusu albo że autor nie wiedział że co wymyślać. Chyba jeden z najsłabszych tomów z całej serii.
- A choj przygodo!-To jest już ostatni tom przygód Lou. Tutaj wyrusza na samotną wyprawę w trakcie w sumie wakacji ale dopiero dowiadujemy się pod koniec tego tomu że faktycznie to są wakacje bo tak konkretnie nie było powiedziane że to są wakacje. Jest trochę mniej chaotyczny niż poprzedni "struktura kryształu. Choć też średnio mi się podobał ale jest o wiele lepszy niż poprzedni. Tu już jest jakby prawie dorosłą osobą i niektóre sceny są trochę bardziej już dla starszej młodzieży zwłaszcza jedna tam jest tak pokazana. Lou szuka siebie i odpowiedzi na swoje wewnętrzne pytania. Czuję się zagubiona sama z sobą i dlatego wyrusza w samotną podróż zwiedzania w cudzysłowie świata. Oczywiście spotyka tam swojego przyjaciela z Sopoćkowa Pawła. Lou bawi się, spotyka nowych ludzi, nocuję u nich. Tutaj te kryształy nagle zaczynają znikać też nie wiadomo skąd w ogóle jak zniknęły w ogóle te kryształy i wtedy zaczyna świat wracać do normalności sprzed pojawienia się kryształów. Ostatni tom nie jest zły ale uważam że ten tą ahoj przygodo i struktura kryształu zostały napisane tak jakby trochę z przymusu że autor nie wiedział co wymyśleć takie odczuwam wrażenie. Ale i tak wam polecam tą całą serię bo jest i tak świetna.
- Lou Album filmowy -Ten tom to jest po prostu album filmowy z filmu pełnometrażowego Lou! Jest to taki dodatek do całego zbiorowego 3 tomu (z reedycji). Po prostu pokazuje nam mniej więcej w formie takiego jakby Ala pamiętnika co znajduje się w filmie jakie tam wydarzenia są. Widać że czasami różni się to od komiksów ale i tak duża część zgadza się z samymi komiksami. Aktorzy widać tutaj są dobrze dobrani i na pewno obejrzę ten film pełnometrażowy i może będę więcej widziała i wiedziała na temat tego filmu. A ten album to jest taki trochę lekkim spojlerem, ale i tak pięknie wydanym.

Finalny tom serii jest... ostrym zawodem. Teoretycznie powinniśmy mieć opis dalszych losów Lou, która jest już dorosła, czy też dopiero co weszła w ten stan. Tymczasem to zbiór porwanych, w zasadzie nic nie wnoszących, historyjek. Nie za bardzo czułem tutaj więź z główną bohaterką oraz jej przyjaciółmi. Każde sercowe załamanie toczyło się w wybitnie sztampowy sposób, natomiast tytułowy kryształ jest absolutnie wzięty z czapy. Serio, tego wątku w ogóle nie powinno być, gdyż wprowadza jakąś science fiction bzdurę, burzącą opowieść, która dotąd była ciekawa. A na dokładkę mamy "Album filmowy" nawiązujący do średniego, w moim odczuciu, serialu aktorskiego.

Pierwsze dwa tomy serii, zawierające w sumie sześć zeszytów, wkręciły mnie bardzo mocno. Lou była osobą ciekawą, przedstawiano jej proces dorastania, budowania relacji z innymi, w tym szczególnie matką, a teraz? Teraz mamy kalejdoskop nudy. Lou dorosła, próbuje życia, niejako naśladując młodość swej matki i... czytelnik nic z tego nie wyciąga. Ot trochę szlajania się po świecie, przygodny romans zwieńczony w łóżku, rozterki miłosne jej przyjaciółek, matka pracująca na planie ekranizacji swojej książki i tajemnicze kryształy, z którymi związana jest światowa awaria prądu. Serio, nic się tutaj z sobą nie łączy. Czyta się to bezpłciowo, jedynie oglądając ładne obrazki. I tyle.

Na końcu, aby ten album nie był za chudy, dołączono zeszyt oparty o serial aktorski "Lou". Serio, dal mnie to było mega słabe, nieciekawe i wyjątkowo nudne. Może dlatego, że jestem facetem, a może dlatego, że sam serial nie dorasta serii komiksowej do pięt. Wizualnie całość też nie poraża, a w zasadzie odstrasza, budząc fajny klimat zbudowany przez rysunek. Innymi słowy, świetną serię, która była skierowana nie tylko do dziewczynek, ale też chłopaków, potraktowano ostatecznie bardzo po macoszemu. Szkoda, bo mógł być piękny finał, a tak jest nijaka oraz mdła mieszanina wszystkiego.

💎Lou.Struktura Kryształu
▫️
Czas pożegnać się z niesamowitą dziewczynką, która wprowadziła Nas do tego świata.
Lou staje się powoli dorosłą już osobą, jednakże nadal ma problemy miłosne - nie jest do końca pewna czy Tristian to ten jej "jedyny" i czy wogóle coś do niego już czuję.
Poznaję w pewnym momencie też chłopka, który ma bardzo podobne zainteresowania co ona.
Braciszek udaje, że jest dinozaurem, a mama próbuje znów osiągnąć swój kolejny cel.
Pod koniec dostajemy też dodatek w formie albumu zbiorczego zawierający komiks fotograficzny, który stworzono na podstawie filmu długometrażowego o Lou.
Muszę Wam wyznać, że czuje poniekąd swojego rodzaju niestety pustkę.
Będę za nią tęsknić i chodź końcówka daję Nam odrobinę nadziei, że może kiedyś wyjść kolejna część to jednak po tej zdecydowanie wystarczy - Niech już nas samych poniesie wyobraźnia jak Lou dorasta i ma swoją rodzinę, a może wręcz przeciwnie?
Może zostanie znanym naukowcem lub projektantem ubrań skoro w dzieciństwie kochała tworzyć sama ubranka?
Kto wie...
Ta dziewczynka ma wiele niesamowitych pasji i za to ją kocham - cieszę się, że wraz z nią przeżywałam różne przygody.

💎Lou.Struktura Kryształu
▫️

2028

W serii „Komiksy są super!” wydawnictwo Egmont Polska publikuje pełne humoru, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci. Zazwyczaj są to bestsellery europejskiego rynku wydawniczego. Teraz te historie trafiają do polskiego czytelnika. W tym cyklu ukazał się również komiks noszący tytuł „Lou! Struktura kryształu” i jest to już trzeci tom cyklu
Twórcą jest Julien Neel, który za ten komiks, a raczej serię zdobył główne nagrody na festiwalu komiksowym w 2005 i 2010 roku. A sama seria cieszy się sporą popularnością, nie tylko wśród młodych czytelników – to trzeba zaznaczyć. A o czym opowiada ta historia?

Trzeci album zbiorczy zabawnej opowieści o dorastającej dziewczynie! Lou wciąż ma kłopoty sercowe, szczególnie że nie wie, co tak naprawdę czuje do Tristana. Poznaje też młodzieńca, który ciągle czyta książki filozoficzne, a co więcej, wchodzi w jej wyimaginowany świat. Ale to tylko mała część problemów Lou. Pewnego dnia zaczyna myśleć, że do jej rzeczywistości wkroczyły elementy rzeczywistości równoległej... A poza tym? Normalka: braciszek uważający się za dinozaura, projekt z tajemniczymi kryształami i szalona mama pisarka, która pracuje też nad supertajnym projektem rządowym. Czyli – jak dla Lou – codzienna nuda, dlatego dziewczyna postanawia zmienić swoje życie i wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód! Album zbiorczy zawiera komiks fotograficzny, który stworzono na podstawie filmu długometrażowego o Lou!

Podsumowując. Kolejny świetny komiks w cyklu, który w teorii miał być przeznaczony dla młodszych czytelników. Jednak i ja z przyjemnością sięgam po serie, wydawane w ramach tego projektu. Pełna humoru, miejscami wzruszająca opowieść o Lou, jej siostrze i zwariowanej rodzicielce, która – tak w nawiasie – jest autorką powieści science fiction. Wszystko to okraszone świetnymi rysunkami, więc czego można chcieć więcej? Polecam cały cykl.

Twórcą jest Julien Neel,...

KONIEC LOU

Pamiętam, że kiedy pierwszy album z przygodami Lou trafił w moje ręce, byłem do niego sceptycznie nastawiony. Wszystko za sprawą rysunków, które nie przypadły mi szczególnie do gustu. Teraz, kiedy seria wreszcie się kończy, żal mi, że już nie będzie mi dane czytać dalszych losów bohaterki. Owszem, swoje zdanie, że „Lou’ to najsłabiej narysowany ze wszystkich tytułów wydawanych w ramach cyklu „Komiksy są super” podtrzymuję, ale jednocześnie to jeden z najlepiej napisanych, zaludniony zapadającymi w pamięć, sympatycznymi postaciami komiks. I finał to świetne zwieńczenie całości, uzupełnione na dodatek o miły bonus w postaci albumu filmowego.

Od dziecka, do dorosłości. Lou, przebywając tę drogę przeżyła wiele, ale wciąż jeszcze wiele przed nią. A właściwie wszystko to, czego doświadczyła dotąd, to dopiero początek. A jaki będzie koniec?
Lou zmaga się z problemami sercowymi, a sytuacja zamiast się wyklarować, z każdą chwilą staje się coraz bardziej skomplikowana. Dziewczyna nie wie bowiem sama, co czuje do Tristana, a jakby tego było mało jej uwagę przykuwa pewien chłopak, zaczytujący się filozoficznymi dziełami. Kogo ma wybrać nasza bohaterka? Co tak naprawdę dzieje się w jej sercu? I co tam słychać w jej głowie? Czemu ma wrażenie, że w jej świecie pojawiło się coś z alternatywnej rzeczywistości? Co tam u jej brata, przekonanego że jest dinozaurem? Co słychać u matki-pisarki, zamieszanej w tajną operację rządową? I czym to wszystko się skończy?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/lou-3-struktura-krysztau-julien-neel.html

KONIEC LOU

Słów kilka na temat w/w tytułu + zdjęcia -> na moim blogu :)
Serdecznie zapraszam: https://magicznyswiatksiazki.pl/lou-3-struktura-krysztalu-julien-neel/

Słów kilka na temat w/w tytułu + zdjęcia -> na moim blogu :)

• Komiksy
  • Przeczytane w 2019