Lou! Sielanka.Wyd. zbiorcze. Tom 2

Okładka książki Lou! Sielanka.Wyd. zbiorcze. Tom 2 Julien Neel
Okładka książki Lou! Sielanka.Wyd. zbiorcze. Tom 2
Julien Neel Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Lou! (tom 2) Seria: KOMIKSY SĄ SUPER! komiksy
komiksy
Lou! (tom 2)
KOMIKSY SĄ SUPER!
Egmont Polska
2019-02-27
2019-02-27
Magdalena Miśkiewicz, Elżbieta Dybcio-Wojciechowska

Okładka książki Olimpia de Gouges José-Louis Bocquet, Catel
Olimpia de Gouges José-Louis Bocquet,...
Okładka książki Magiczny rytuał Manuro, Ottami
Magiczny rytuał Manuro, Ottami
Okładka książki Archie #1 Veronica Fish, Fiona Staples, Mark Waid, Annie Wu
Archie #1 Veronica Fish, Fion...
Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfy i księga odpowiedzi Nine Culliford, Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...
Okładka książki Studio Tańca - wyd. zbiorcze tom 1 Beka, Crip
Studio Tańca -... Beka, Crip

Pamiętajmy, że jest to tom, w którym znajduje się zbiór trzech oryginalnych tomów sielanka, laserowy ninja i szałas. Te tomy są ułożone według chronologii zdarzeń, nie według chronologii wydawania tomów, dlatego recenzja będzie składać się z trzech tomów które znajdują się w środku tego jedynego. *SIELANKA- końcu mogłam uzupełnić i przeczytać zaległy tom z serii Lou. Jeden z lepszych komiksów jakikolwiek czytałam. Sielanka jest czymś nowym przygodach w głównej bohaterki. Wyjeżdża razem z przyjaciółkami na wakacje i spędza tam miłe chwile i tak zwane rozterki miłosne aż w końcu zaczyna się pomału wszystko u niej układać.
- Tom LASEROWY NINJA. Przepiękne ilustracje jak zwykle zresztą. Ten tom jest trochę inny od reszty jest bardziej smutny poważniejszy, a początek jest nawet bardzo smutny. Większość tego tomu opiera się na czytaniu pamiętnika mamy Lou. Sama Lou po czytaniu tego pamiętnika jej mamy zaczyna ją bardziej rozumieć i jej przeszłość. Również ich życie zaczyna się zmieniać po tragicznych wydarzeniach które były na samym początku domu ale nie chcę za dużo spoilerować. Jest już troszeczkę większą bohaterką nie jest już taką małą dziewczynką zaczyna coraz więcej rozumieć i być bardziej samodzielna. Pojawia się tam nowy członek rodziny a ktoś inny niestety odchodzi (nie nie umiera). Sama końcówka tego tomu jest wzruszająca i rozpoczyna nowy etap w życiu Lou i jej mamy. Ale dzięki temu że to jest zupełnie inny tom niż reszta to i tak się super to czyta i już nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne tomy bardzo wam polecam tak jak zawsze ten komiks jest po prostu świetny.
- SZAŁAS Akcja tego tomu dzieje się po raz kolejny w wakacje tak jak w poprzednich tomach jest na zmianę raz rok szkolny raz wakacje i teraz też się tak dzieje że są wakacje. Tutaj Lou zabiera ze sobą dwie przyjaciółki oczywiście mamę i braciszka małego na wieś do swojej babci. Tam dziewczyny chcą zbudować szałas A ta konkretniej to później się okazuje że domek na drzewie. Robią to ponieważ wymyśliły że tak będzie fajniej zbliżyć się do natury. Ten tom jest troszeczkę inny i niektóre wydarzenia stają się lekko niejasne takie wymyślone od czapy i robi się mały chaos. Oczywiście w tym tomie oprócz ekipy lub pojawiają się też inni bohaterowie z poprzednich domów oprócz Ryszarda który po prostu zniknął. Już sama nawet końcówka w sumie dwie ostatnie strony tego tomu są bardzo niejasne. Ale tak że jak jest to świetny kolejny komiks napisany przez autora.
Dzięki temu że wydawnictwo Egmont wydało reedycje mogłam w końcu uzupełnić braki z dzieciństwa. Pewnie ta recenzja może być za długa i trochę pogmatwana ale nie umiem za bardzo recenzować zwłaszcza jeśli jest to zbiór trzech krótkich książeczek w jedną dużą książkę.

🌿 Lou.Sielanka
▫️
Kolejna odsłona miłej i bardzo kreatywnej dziewczynki imieniem Lou.
Tym razem Lou wyjeżdża z przyjaciółkami na cudowne wakacje, spotyka tam świetne osoby i przeżywa wiele niezapomnianych przygód.
Komiks składa się z 3 części - każda z nich jest inna, a najbardziej uderzającym momentem dla samej bohaterki jest druga część w tym oto komiksie.
Dziewczynka w tym komiksie jest zupełnie inaczej przezemnie odbierana - jest mądrzejsza, wydoroślała z dziecinnych ubranek i dostrzegany w niej dużą przemianę - staje się nastolatką.
Zauroczyła się w pewnej postaci - próbuje mniej myśleć o dawnej miłości, chodź i Tristian zaczyna odczuwać do niej duży sentyment - jest o nią zazdrosny, próbuje zwrócić na siebie uwagę, chodź niezbyt to dobrze mu idzie.
Mama Lou wyjeżdża na różne festiwale wraz z swoim partnerem by ukazać książkę, którą wkońcu udało jej się wydać.
W komiksie zostały poruszone od czasu do czasu sprawy młodszego życia mamy Lou, która zaszła w ciążę w młodym wieku.
Pod koniec komiksu Lou traci coś co jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka.
Niestety więcej już nie chcę zdradzać, ale jest to kolejna genialna odsłona komiksu, w którym się zakochałam i zdecydowanie polecam ♡

🌿 Lou.Sielanka
▫️
Kolejna odsłona miłej i bardzo kreatywnej dziewczynki imieniem Lou.
Dziewczynka w...

1957

Zastanawia mnie tylko dziwna wolta w finale tej części. Ogólnoświatowy brak sieci i tajemnicze różowe kryształy? Czyżby trzecia część miała przenieść czytelnika w świat fantastyki? Cóż, zobaczymy.

Lou dorasta, pojawiają się więc doroślejsze tematy. Relacje z przyjaciółmi, zauroczenia, nastoletni bunt. Ale i problemy rodzinne: trudne relacje z babcią, ciąża, odejście mężczyzny, utrata domu. Okazuje się, że w pastelowych, dość słodkich grafikach, można o takich rzeczach opowiedzieć niebanalnie, momentami nawet zabawnie, ale przede wszystkim - prawdziwie, po ludzku....

Czytało się jeszcze lepiej niż tom 1 :D z niecierpliwością czekam na tom 3 :D

Czytało się jeszcze lepiej niż tom 1 :D z niecierpliwością czekam na tom 3 :D

O w/w tomie przygód Lou piszę na moim blogu. Serdecznie zapraszam :)

O w/w tomie przygód Lou piszę na moim blogu. Serdecznie zapraszam :)

2028

Jeśli wierzyć opisowi na okładce „Lou!” w całej Europie sprzedała się w 3 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na dwadzieścia języków. Autorem tej serii jest Julien Neel, który właśnie za to dzieło zdobył dwa razy nagrodę na Festiwalu Komiksowym w Angouleme. Neel jest także ilustratorem.

A w kolekcji „KOMIKSY SĄ SUPER” publikowane są historie pełne humoru, poruszające ważne tematy, ale w taki sposób, aby trafiło to do młodych czytelników. Jestem fanem tej serii i uważam że dawno nie było tak ciekawych komiksów u nas.

A o drugim tomie „Lou” można się dowiedzieć że:

W drugim tomie Lou wyjeżdża z koleżankami na wakacje, gdzie poznaje świetnych ludzi i przeżywa wspaniałe przygody. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Lou wraca do szkoły i szarej rzeczywistości. Okazuje się, że jej mama jest w ciąży i parę miesięcy później rodzi dziecko. Lou stara się oswoić z małym braciszkiem i faktem, że już nie jest jedynym oczkiem w głowie swojej mamy. Jakby tego było mało, niedługo potem w ich bloku wybucha pożar. Bohaterki tracą swoje mieszkanie i na jakiś czas muszą się przeprowadzić do Sopoćkowa, rodzinnej miejscowości mamy Lou. Tam zaczynają wracać wszystkie wspomnienia…

Podsumowując, chciałem zaznaczyć, że to jeden z nielicznych komiksów, który mimo że przeznaczony dla młodszych czytelników – wzruszył mnie i skłonił do przemyśleń, nad przedstawioną historią. A to doprawdy ewenement. Lou jest bardzo sympatyczna, sympatyczna jest także jej zwariowana matka, która dodatkowo pisze powieści science fiction. Naprawdę jestem zachwycony i uważam, że każdy powinien chociaż zajrzeć do tej serii. Polecam wszystkim.

A w kolekcji „KOMIKSY SĄ SUPER” publikowane są historie pełne humoru,...

Z HUMOREM I POWAGĄ

„Lou!” to zdecydowanie najsłabiej narysowana z wszystkich czterech serii wydawanych w ramach linii „Komiksy są super”. Ale ani nie znaczy to, że opowieść ta jest nieudana pod względem graficznym, ani tym bardziej, że jest to po prosu słaby komiks. Nic bardzie mylnego. Przygody dziewczynki piszącej swój pamiętnik to rozbrajająca, wciągająca lektura, którą z czystym sercem mogą polecić wszystkim miłośnikom dobrych, europejskich serii komediowych, bo i śmieszy, i potrafi skłonić do myślenia. Graficznie też nie rozczarowuje, po prostu pozostałe cztery tytuły bardziej wpadły mi w oko, choć i ten ma swój ewidentny urok.

Lou to pełna uroku i rozpierającej ją energii dziewczyna. Wychowywana samotnie przez matkę pisarkę, wykazującą niezdrowe zainteresowanie grami komputerowymi, które potrafią pożreć cały jej czas, zmaga się z problemami jakie nastręcza jej wiek. Pierwsze miłości, szkolne troski, wyśmiewanie przez rówieśników (Lou, jak na artystyczną duszę przystało, sama projektuje swoje ubrania, co bywa różnie odbierane),poznawanie nowych ludzi, wkraczanie w nastoletniość… W tym tomie zaczynają się wakacje, na Lou, czas szaleństw, przygód i… Jak zwykle kończą się zbyt szybko, ale powrót do domu bynajmniej nie przynosi wytchnienia. Wręcz przeciwnie, nie dość, że matka okazuje się być w ciąży, to jeszcze pożar pozbawia obie mieszkania i rzuca w rodzinne strony rodzicielki, gdzie czeka wiele wspomnień. Pytanie tylko dobrych, czy złych?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/03/lou-2-sielnka-julien-neel.html

Z HUMOREM I POWAGĄ

• Komiksy
  • Wyzwanie 2019
  • ▪ Komiksy
  • Akcja 52 książki (2023)

Dodaj cytat z książki Lou! Sielanka.Wyd. zbiorcze. Tom 2