Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci

Okładka książki Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci Szymon Hołownia, Marcin Prokop
Okładka książki Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci
Szymon HołowniaMarcin Prokop Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
2019-10-28
2019-10-28
literatura polska dzieciństwo dorosłość ojcostwo wiara cele życiowe szczere rozmowy przyjaciele przyjaźń doświadczenie życiowe

Część wywiadu dotycząca Marcina Prokopa bardziej mi się podobała, niż ta związana z Szymonem Hołownią, która bardzo mnie zmęczyła. Jak dla mnie za dużo moralizatorstwa szczególnie w ostatnim rozdziale (zbędny).

Autorzy " Bóg, kasa i rock'n'roll" , wracają po 10 latach już jako stateczni (?) ojcowie rodziny.
Jestem fanem dyskusji prowadzonych przez duet Hołownia-Prokop.

Poprzednia wspólna książka rewelacyjna i jedna z moich ulubionych, dlatego czekałam na cd.
Panowie, jak zawsze w formie. Mądra rozmowa facetów, którzy mimo, iż różnią się poglądami, potrafią dyskutować kulturalnie popierając swoje zdanie mądrymi argumentami i szanując swoje prawo do odmiennych opinii.
Obecne "elyty" polityczne mogą się tylko uczyć.

Jestem fanem dyskusji prowadzonych przez duet Hołownia-Prokop.

Trochę wymęczona.

Trochę wymęczona.

Bardzo mądra książka i na pewno do niej wrócę, bo to jedna z tych, gdzie każde kolejne czytanie pokaże inne nieodkryte wcześniej mądrości. Szalenie szczera rozmowa dwóch przyjaciół - tak różnych jako osoby czy po części światopoglądy (choćby: jeden głęboko wierzący, drugi ateista) a jednak mających wiele płaszczyzn porozumienia. To jest właśnie jedna z tych mądrych rzeczy (jeśli nie najważniejsza) w tej książce - nie musimy się z kimś zgadzać w 100%, żeby z nim rozmawiać, dyskutować czy nawet się przyjaźnić. Niezbędny jest jedynie szacunek wzajemny.
Wspólna rozmowa (bo to nie wywiad, tylko rozmowa) podzielna jest na okres dzieciństwa, usamodzielniania się, wejścia w dorosłość, pracę zawodową, rozwoju, trzydziestki i czterdziestki oraz ostatni rozdział pt. "Co dalej?", który też daje interesujące spojrzenia (co najmniej dwa) na zmiany w obecnym świecie technologii i więzi społecznych.
Ponieważ obydwaj autorzy to bardzo ciekawe osoby i mające umiejętność mówienia i pisania w sposób interesujący - mimo grubości książki, świetnie się ją czyta.

Fajnie się czytało, przyjemna lekka lektura wakacyjna. Oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów, a po prostu zwyczajna rozmowa dwóch inteligentnych facetów mających coś do powiedzenia, czasem ciekawa dygresja, czasem uszczypliwa lub dowcipna uwaga. Zwykłe historie, zwyczajnych ludzi dorastających i kształtujących swoje charaktery w ciekawych czasach. Interesujące rozważania na temat życia, wiary z różnych punktów widzenia, całkowicie odmiennych osób, mających różny pomysł na funkcjonowanie w tym świecie Jestem w wieku podobnym do panów więc opowieści skłaniające do wspomnień, ale też refleksje na temat własnego życia.

Mocno średnia.

Mocno średnia.

Ogień i woda polskiego show-biznesu w szczerych, prowokacyjnych rozmowach bez tabu. Hołownia vs Prokop rozmowy pod napięciem . Rozmowa dwojga przyjaciół o życiu , religii otaczającym świecie . Zabawna, ciekawa, czasami bardzo poważna podwójna '' biografia ''.

Szymona bardziej już znałam z jego książek ale rozmowy przeciekawe i duże zaskoczenie Prokopem. Na plus.

Plotek zapakowany w mądrą książkę. Hołownia bardzo zachowawczy, jakby nie chciał powiedzieć nic kontrowersyjnego przed wyborami. Prokop super mówca, ale nic ponadto

Spodziewałam się czegoś fajniejszego, zabawniejszego. Tymczasem strasznie ciężko mi się ją niestety czytało. Mimo sympatii do obu panów, książka średnia.

• Biografia

Szymon Hołownia Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci Zobacz więcej