Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować

Seria: Umysł zależny od mózgu
Wydawnictwo: Zwierciadło
Róża_Bzowa

Czym są emocje i nastrój? Jak powstają? Jak na nie wpływać? Emocje towarzyszą nam od zawsze. Wpływają na codzienność, nastrój i decyzje. Ich zrozumienie pozwala nam lepiej poznać siebie i drugiego człowieka. Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są...

Czym są emocje i nastrój? Jak powstają? Jak na nie wpływać?
Emocje towarzyszą nam od zawsze. Wpływają na codzienność, nastrój i decyzje.
Ich zrozumienie pozwala nam lepiej poznać siebie i drugiego człowieka.

Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są przez środowisko – tak powstają np. strach, złość, wstręt, radość.

Korzystając z wyników aktualnych badań na gruncie psychologii autor w przystępny sposób wyjaśnia te mechanizmy i proponuje praktyczne rozwiązania. Opisywane zagadnienia wzbogacone zostały grafikami, tabelami i diagramami. Książka skłania do refleksji, samopoznania i lepszego zrozumienia związku między mózgiem, umysłem a środowiskiem.

źródło opisu: https://zwierciadlo.pl/sklep/psychologia/emocje-i-nastroj

źródło okładki: https://zwierciadlo.pl/sklep/psychologia/emocje-i-nastroj

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!

Patronaty tygodnia (7-13.10.2019)

Książki, nad którymi w tym tygodniu objęliśmy patronat, mają wspólną cechę. Każda z nich może służyć lepszemu poznaniu siebie i tego, jak działa nasza psychika, emocje i mózg. Znajdziemy w nich najnowsze wyniki badań z zakresu psychologii, kognitywistyki i neurobiologii, a także porady zakorzenione w filozofii buddyjskiej.