Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować

Okładka książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować Daniel Jerzy Żyżniewski Patronat LC
Okładka książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski Wydawnictwo: Zwierciadło Seria: Umysł zależny od mózgu nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Umysł zależny od mózgu
Zwierciadło
2019-10-09
2019-10-09
emocje

więcej Więcej

Trochę zbyt akademicko napisane, jak dla mnie... Ale przebrnęłam! I chyba coś więcej wiem o emocjach ;)

Bardzo dobra lektura, dużo się dowiedziałam o złości, smutku, wstręcie, radości. Zgadzam się jednak z opiniami, że język książki powinien być łatwiejszy.

Bardzo dobra ksiazka

Przeczytałam te książkę w kilka dni. To była dla mnie miła powtórka ze studiów. Cieszę się, że przypomniałam i utrwaliłam tę wiedzę. Podoba mi się jak tłumaczy emocje autor. Przede wszystkim to jak opisuje je jako ani dobre ani złe. Pokazuje jednak jak mogą prowadzić do dobrego lub złego. Wszystko jest wspaniałe wyjaśnione. Polecam

Dużo ciekawych informacji przekazanych w fachowy (czasem zbyt fachowy) sposób.

Tego typu książki powinny być pisane naprawdę prostym językiem tak, żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem. Pozycja nie jest prosta. Myślę, że obeznani e temacie będą zadowoleni.

Informacje ciekawe, jednak naukowy język i zbyt złożone zdania zniechecily mnie do przeczytania całości.

Książka bardzo dobra, autor jasno tłumaczy temat emocji. Jest nad czym pomyśleć i zastanowić się, momentami przechodziłem autorefleksję, na temat swoich emocji.
Bardzo dobra pozycja, w dodatku polskiego autora.
Zero bełkotu i niepotrzebnych stron z powtórzeniami.

Od dłuższego czasu interesuję się kwestią emocji oraz ich kształtowania. Po znalezieniu na Legimi tej pozycji nie mogłam więc przejść obojętnie.
Książka, choć jest napisana w sposób naukowy, jest bardzo interesująca. Dużym plusem jest to, że napisana jest językiem przestępnym.
Dla osoby zmagającej się z problemami związanymi z emocjami, może być wręcz objawieniem,...

„Emocje nie są wrodzone, tylko nabyte. Wrodzone są prowadzące do emocji ich pierwsze składowe, zwane reakcjami bazowymi lub reakcjami przetrwania”.

DLA KOGO:
Jeśli interesują Cię emocje, to jak powstają na poziomie nieurobiologicznym, jak działają i jak się kształtują. Nie jest to podręcznik, raczej skoncentrowana, całkiem przystępnie podana wiedza, chociaż na pewno lepiej...

• Psychologia
  • Ebooki
  • Chcę w prezencie
  • Mam
  • 2020
  • 2021

Dodaj cytat z książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować