Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować

Okładka książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować Daniel Jerzy Żyżniewski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski Wydawnictwo: Zwierciadło Seria: Umysł zależny od mózgu nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Umysł zależny od mózgu
Zwierciadło
2019-10-09
2019-10-09
emocje

Bardzo ciekawa, polecam wszystkim osobom neuroróżnorodnym. Szkoda tylko, że zabrakło redakcji językowej.

Książka charakteryzuje emocje podstawowe, wskazując na selektywnie dobrane przez autora źródła mechanizmów funkcjonowania tychże emocji (głównie wpływ środowiska rodzinnego). Obiecanej w tytule części poradnikowej brak, tzn. jak kształtować własną emocjonalność.
W wielu opiniach na LC pojawiła się wzmianka o trudnym stylu książki. Rzeczywiście, momentami język całości odbiera radość lektury. Przyczyną tego stanu rzeczy są niskiej jakości redakcja językowa i korekta. W tekście aż roi się od błędów interpunkcyjnych (w setkach - przecinki) i gramatycznych (np. korektor/redaktor nie zauważył rzeczownika w ewidentnie złym przypadku lub w niepoprawnej liczbie). Dostosowanie naukowego stylu autora do potrzeb czytelnika powinno również należeć do redaktora książki. Ewidentnie opieki językowej w tej książce zabrakło.
Podsumowując, można przeczytać, choć nie jest to teoretycznie wszechstronne czy nacechowane szczególną użytecznością opracowanie.

Dobrze się czyta. Napisana w sposób bardzo przystępny.

Dobrze się czyta. Napisana w sposób bardzo przystępny.

Troszkę podręcznikowa, ale też dla każdego.

Troszkę podręcznikowa, ale też dla każdego.

Trochę zbyt akademicko napisane, jak dla mnie... Ale przebrnęłam! I chyba coś więcej wiem o emocjach ;)

Bardzo dobra lektura, dużo się dowiedziałam o złości, smutku, wstręcie, radości. Zgadzam się jednak z opiniami, że język książki powinien być łatwiejszy.

Bardzo dobra ksiazka

Bardzo dobra ksiazka

Przeczytałam te książkę w kilka dni. To była dla mnie miła powtórka ze studiów. Cieszę się, że przypomniałam i utrwaliłam tę wiedzę. Podoba mi się jak tłumaczy emocje autor. Przede wszystkim to jak opisuje je jako ani dobre ani złe. Pokazuje jednak jak mogą prowadzić do dobrego lub złego. Wszystko jest wspaniałe wyjaśnione. Polecam

Dużo ciekawych informacji przekazanych w fachowy (czasem zbyt fachowy) sposób.

Dużo ciekawych informacji przekazanych w fachowy (czasem zbyt fachowy) sposób.

Genialna książka objaśniająca mechanizmy kryjące się za emocjami oraz nastrojem.

Czasami trochę zbyt techniczna ale naprawdę bardzo dobrze się ją czyta.

Nie jest to lektura niewymagająca skupienia. Bardzo polecam.

Czasami trochę zbyt techniczna ale naprawdę bardzo dobrze się ją czyta.

Nie jest to lektura niewymagająca skupienia. Bardzo polecam.

• Psychologia
  • Ebooki
  • Rozwojowe
  • Mam

Dodaj cytat z książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować