Wyrok

Cykl: Joanna Chyłka (tom 10)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
9788366381933
literatura polska
Patrycja

Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, niechybnie zaważy na całej jego przyszłości zawodowej. Kordian nie ma jednak żadnego wyboru – zostaje zmuszony przez Piotra Langera, by podjąć się obrony pewnego chłopaka w Poznaniu. Co ich łączy? I dlaczego Langerowi tak zależy na jego obronie?

Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, a dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/ksiazki/wyrok/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/ksiazki/wyrok/

Adrian F | 2019-10-20
Przeczytana: 18 października 2019

Pełna nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Tak nieprawdopodobnych, że aż miejscami męczących. Czyta się bardzo fajnie jak zwykle u tego autora. Niestety mnóstwo tego co już znamy z poprzednich części, zaczyna powoli się przejadać.

zdomukowalska | 2019-10-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Już dawno przestałam się zastanawiać nad klasą literatury pana Mroza, po prostu dobrze się bawię. Uwielbiam jego bohaterów i zgrabnie skonstruowane fabuły.
Motyw Chyłki umierającej przez kilka tomów, by przeżyć dziesiąty z widokami na jedenasty to przegięcie, ale byłam przygotowana na taki numer.

MyCoffeeBooks | 2019-10-19
Przeczytana: 19 października 2019

Czytało się o wiele lepiej niż poprzedni tom. Jednak...cała ta intryga jest tak grubymi nićmi szyta, że trudno mi było we wszystko uwierzyć. Czytało się jak zwykle szybko. O wiele dynamiczniej, lecz zarazem coraz nudniej. Bo to już było, bo tamto było do przewidzenia...
Zakończenie, choć nieoczekiwane, uchyla furtkę do kolejnych tomów. Nie jestem jednak pewna, czy mam na nie ochotę. Każdy, nawet najlepszy serial kiedyś musi się skończyć. A patrząc z perspektywy czasu, im mniej przeciągany, tym lepiej dla odbiorcy i jakości treści. Dlatego też, kończ waść tę historię...

powiew_lata | 2019-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 19 października 2019

Po kolejką część raczej nie sięgnę. Nastąpiło zmęczenie materiałem.
Plusem jest to, że mecenas Oryński nabrał wigoru.

Marzena | 2019-10-19

Przeczytane. Zordon-Chyłka no no ciekawe czy ich uczucie przertwa? No i jestem ciekawa jak jej sie udało uciec?😲😉 No nic trzeba czekać na kolejny ciąg😃

aklime | 2019-10-18
Przeczytana: 17 października 2019

Całe szczęście, że Mróz pisze swoje "książki". Dzięki temu instytucja Biblioteki nigdy nie umrze. Nie wierzę, że po przeczytaniu tomu 10 szalonych przygód i przypałów Chyłki, ktoś mógłby kupić tom 11. (i kolejne), szumnie zapowiedziany w posłowiu "Wyroku". Książka tak beznadziejna, wkrótce w bibliotece zostanie odstawiona do magazynu, a wielu ludzi zaoszczędzi dwadzieściakilka złotych, na czytanie tego beznadziejnego rolllercostera.

Agnieszka Górecka | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

„Wyrok” to najnowsza, już dziesiąta część z serii, w której czytamy o poczynaniach mecenas Chyłki. Autorem jest znany i większości z was lubiany Remigiusz Mróz, który nie odpoczywa od pisania. Nie oszukujmy się, jest to już dziesiąty tom i zdaję sobie sprawę, że większość z was myśli sobie, ile można czytać o jednym... Ale mi to kompletnie nie przeszkadza! Zwłaszcza, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Głównie dlatego, że tym razem autor w dużej mierze skupił się na mecenasie Kordianie Oryńskim, świeżo upieczonym adwokacie, który prowadzi swoją pierwszą sprawę. Chałka, która zawsze odgrywała główne skrzypce, tym razem jest tylko dodatkiem. Bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. Chociaż muszę przyznać, że dla fanów ciętej riposty Chyłki, może to być małe rozczarowanie, gdyż tym razem nie znajdziemy w książce tak wielu jej ciętych ripost. Może jest to spowodowane tym, że w poprzedniej, dziewiątej części wielu czytelników stwierdziło, że jest ona przerysowana, a jej riposty są już...

Ramzes1988 | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

W świecie Joanny i Kordiana nastały nowe realia. Chyłka usunęła się w cień, Zordon zaczyna dostawać coraz poważniejsze sprawy, zaczyna działać na własny rachunek. W wyniku intrygi Langera dostaje głośną medialnie sprawę zabójstwa dwóch młodych chłopaków, sprawcą jest ich rówieśnik. Dowody świadczą przeciwko niemu, Zordon jest musi wziąć sprawę, aby ratować życie Chyłki.
Kolejna książka z serii trzyma równy poziom, chociaż szczerze mówiąc zaczynają mnie trochę nużyć rozterki sercowe głównych bohaterów, jednakże czyta się to bardzo szybko i sympatycznie, czekam na dalszy ciąg.

Beata | 2019-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2019, Mróz
Przeczytana: 18 października 2019

To się porobiło.Trudno mi uwierzyć w samobójstwo wiadomo kogo.

karjola | 2019-10-18
Przeczytana: 11 października 2019

Zacznę od tego,że jestem totalnym Chyłkoholikiem :) uzależniłam się od serii i stwierdziłam,że muszę zacząć sobie dawkować,a nie czytać tom po tomie. 10ty kupiłam już własny i stwierdziłam,że zacznę kompletować swoją własną serię,bez udziału biblioteki :) to tak słowem wstępu.

Ale matko kochana,jaka to była głupia książka! Brakowało mi tylko ufoludków (a może były,tylko w tych wszystkich zwrotach akcji, intrygach,kłamstwach kosmitów przegapiłam). Mróz stworzył denną telenowelę brazylijską połączoną z sensacją rumuńską. Z każdą stroną wkurzałam się,płakałam i zastanawiałam się jak można było tak zepsuć książkę..W 11 tomie dowiemy się, że Chyłka to tak naprawdę robot stworzony w laboratorium przez Langera ;)

Uważam,że Mróz w ramach przeprosin dla swoich fanów powinien napisać 10 tom raz jeszcze. Z normalnym kryminalnym wątkiem i relacją głównych bohaterów gdzieś w tle. niech się nawet kłócą,ale jakoś normalnie,bo to co czytałam to nawet w Bollywoodzie nie wymyślili.
Jestem...