Wyrok

Cykl: Joanna Chyłka (tom 10)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
9788366381933
literatura polska
Patrycja

Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, niechybnie zaważy na całej jego przyszłości zawodowej. Kordian nie ma jednak żadnego wyboru – zostaje zmuszony przez Piotra Langera, by podjąć się obrony pewnego chłopaka w Poznaniu. Co ich łączy? I dlaczego Langerowi tak zależy na jego obronie?

Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, a dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/ksiazki/wyrok/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/ksiazki/wyrok/

Nina | 2019-09-21
Przeczytana: 21 września 2019

Znowu Remigiusz Mróz, najłagodniej rzecz ujmując, nieźle mnie zaskoczył. Na przykład tym, że o miłości też potrafi pisać, i to jak! Także poznańską scenerią dużych partii powieści, do czego Joanna Chyłka dobrze się przygotowała, opanowując podstawy gwary i innych cech lokalnego kolorytu. Czy choćby jedną z nielicznych nowych wyrazistych postaci, którą jest poznańska prokurator stająca w szranki przeciw warszawskim prawnikom. Niespodzianek jest oczywiście więcej.

A zaczyna się jak inne prawnicze thrillery, nawet podejrzany mocno przypomina rozmaitych fikcyjnych i rzeczywistych bohaterów kryminalnych afer. Jest nim siedemnastoletni chłopak, ofiara hejtu z powodu swojej seksualnej orientacji, który na sprawcach miał zemścić się okrutnie. Dowody znalezione przy zmasakrowanych zwłokach ofiar jednoznacznie wskazują na jego winę. Dlatego wszyscy naokoło są zdumieni, dlaczego mecenas Kordian Oryński, znany jako Zordon, wybiera właśnie tę sprawę na inaugurację swojej samodzielnej...

Dżamba11999 | 2019-09-20
Przeczytana: 20 września 2019

Jak bardzo kocham Chyłkę, tak bardzo stwierdzam, że wypada zakończyć ten cykl. Fakt, byłam rozbawiona w wielu miejscach, w niektórych żądna wiedzy co dalej. Niestety Pana Mroza za bardzo zaczyna ponosić fantazja i chęć znecania się nad głównymi bohaterami. Czyta się przyjemnie, ale wysiądźmy już z tej karuzeli śmiechu i za często płodzonych powieści :)

Czar0wnica | 2019-09-20
Przeczytana: 20 września 2019

Chyłka troszkę zmiękczona...do czasu:) Z niej to zawsze charakterek wylezie. Kolejna część przygód wyszczekanej prawniczki - dla mnie lepsza od ostatnich. Nudno nie jest:)

Boisfarine | 2019-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2019

Najlepsza z całej serii, Poznań służy Chyłce i Zordonowi ;)

Johnson | 2019-09-19
Przeczytana: 18 września 2019

Wieść o nowej Chyłce rozbawiła mnie niemożebnie, wiedziałem już, że będę miał używanie-wyżywanie na najnowszej książce Pana Mroza, za to że mi popsuł Chyłkę, którą tak uwielbiałem. Przez pierwsze 4 tomy miłością wielką to the moon and back, przez następne 3 już zgrzytało z coraz większym spadkiem jakości tej serii, by w końcu upaść na dno przy tomie 8 i przyklepać śmierć w tomie 9, co zresztą odbiło się w moich ocenach tych książek.

Jak bardzo się zdziwiłem podczas lektury, i to zdziwiłem się nie raz, ponieważ Pan Mróz (lub ktokolwiek z ghost writerów) napisał książkę nie tylko niezłą, ale nawet i prawie dobrą! Smutek wstąpił we mnie, łzę uronić nad moim katowskim mieczem muszę, bo przy tej części naprawdę niewiele jest strzałów, które mogę z dziką satysfakcją oddać w stronę autorskiej pracy Remigiusza. Jakkolwiek mając świadomość przemysłowej literackości pisarza, książek powstających niemalże bez pisania na prasie drukarskiej lub nawet (!) tworzonych przez sztuczną...

Kasia | 2019-09-18
Przeczytana: 18 września 2019

Zakończenie książki "Umorzenie" pozostawiło chyba wszystkich wielbicieli duetu Chyłki i Zordona w ogromnej niepewności.Sam autor poddał próbie cierpliwość czytelników w oczekiwaniu na dalsze losy Chyłki.I wiecie co? Jak najbardziej było warto czekać! Bo to co wydarzyło się w najnowszej powieści "Wyrok" Remigiusza Mroza to istna przejażdżka na kolejce górskiej bez trzymanki.

Świeżo upieczony mecenas Oryński ma się podjąć obrony człowieka oskarżonego o brutalne zabójstwo dwóch osób. Wszystko byłoby proste, gdyby w tą samą sprawę nie był zamieszany nikt inny jak sam Piotr Langer, który sporo namiesza w życiu mecenasa i Joanny Chyłki.

Kiedy rozpoczynałam lekturę "Wyroku" nie miałam świadomości, że ta książka wciągnie mnie bez reszty. Fabuła została skonstruowana w taki sposób, że nie byłam w stanie odłożyć książki dopóki nie poznałam jej zakończenia. Z wypiekami na twarzy śledziłam dalsze losy moich ulubionych bohaterów. Polecam!

tea_book_coffee | 2019-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"-Jestem- odparł pod nosem Kordian.- Zastanawiam się tylko, co mnie w ogóle podkusiło, żeby się w tobie zakochać.
-Prawnik się nie zakochuje-rzuciła z uśmiechem- Prawnik popada w stan wyłączający świadome albo swobodne podjęcie dezycji i wyrażenie woli"
☕☕☕☕
"-Shmetterling stąd, już.- syknela.
-Wiesz co to oznacza, prawda? - włączył się Langer -Wypierdalaj?
-Motyl.
Chyłka przewróciła oczami.
-A brzmi jak zniewaga- odparła i się zamyśliła- w sumie jak wszystko po niemiecku. Wurst. Der Hund."
☕☕☕☕
" - Artykuł osiemset trzydziesty piąty kodeksu cywilnego?
-Depozyt? Nie. Potrzebuję większego kalibru.
-To może.. - zaczął i podrapal się po głowie.- Róże na górze, fiolki na dole.. Kocham cie tak, że ja pierdole?"
☕☕☕☕
Dzisiaj mamy środę. 18 września. Więc wspaniały dzień premiery "Wyroku", 10 części przygód Chyłki i Oryńskiego. Przyznam szczerze, że bałam się tej książki. Czytałam spoilery i obawiałam się najgorszego. Jednak, muszę wszystkich zaskoczyć, jestem miło zaskoczona tą częścią....

Cześć! Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją "Wyroku". Tak, jak czytam każdy jeden tom tej serii, tak pierwszy raz postanowiłam napisać o nim opinię. Ja wiem, że Remigiusza Mroza się kocha albo nienawidzi i znajdą się zwolennicy jego książek, ale też zagorzali przeciwnicy. Tak czy inaczej, Chyłka rozchodzi się w potężnych nakładach :)

Na początek chciałam nadmienić, że dla tego zdjęcia ryzykowałam dostanie mandatu. Nie wiem, kto postawił tego krasnala w takim miejscu, ale musiałam skakać między krzakami 😂

Wynagradza mi to jednak fakt, że udało mi się Adwokatka znaleźć, a w weekend zapoluję na Paragrafka! 😜

Jeśli chodzi o książkę, to jest to dziesiąty już tom serii. Jubileuszowy, co nie znaczy, że ostatni lub, że wyjaśnia się wszystko. Owszem, tradycyjnie Pan Mróz nam opowiada co się stało, po co, dlaczego, z jakim skutkiem, po czym dostajemy obuchem i szczęka nam opada do podłogi, odbija się od niej i wraca na swoje miejsce tylko po to, żeby za chwilę znów opaść....

Girl-from-Stars | 2019-09-17
Przeczytana: 17 września 2019

Po dość dramatycznym finale „Umorzenia”, zapewne większość czytelników (tak jak ja) obstawiała, że ma do czynienia z ostatnim tomem serii. Nic jednak bardziej mylnego. Pół roku po premierze IX tomu, Remigiusz Mróz powraca z dziesiątą częścią serii, o dość wymownym tytule – „Wyrok”.

AleksandraAlex | 2019-09-17

Mnóstwo zwrotów akcji, tempo godne Usaina Bolta, charakterystyczni bohaterowie. To u Mroza się ceni. Pytanie, czy nie ma tego po prostu za dużo.

Zapraszam na recenzję: https://www.instagram.com/p/B2BkBHfIXHf/