Jak zwiększyć odporność swojego dziecka

Okładka książki Jak zwiększyć odporność swojego dziecka Monika Bigoś
Okładka książki Jak zwiększyć odporność swojego dziecka
Monika Bigoś Wydawnictwo: Otwarte poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Otwarte
2019-09-23
2019-09-23
rodzina odporność dzieci

Poradnik zdecydowanie dla początkujących rodziców biorących sprawy zdrowia swych dzieci we własne ręce. Autorka jak ognia unika udzielania porad zdrowotnych, nawet prostych w stylu walki z infekcjami. Zdecydowanie typowy dietetyk z niekatulaną wiedzą z zakresu żywienia (każdy posiłek u niej koniecznie zawiera produkty mączne lub kasze, jak ognie unika tłuszczów zwierzęcych).
Jeśli szukacie konkretnych rozwiązań problemów zdrowia dzieci, nie znajdziecie ich tu.

Szczerze polecam.
Bardzo sensowna książka o tym, jak niewłaściwa dieta wpływa na organizm dziecięcy (i dorosły również).
Niby o wszystkim tym już gdzieś kiedyś czytałam w takiej czy innej książce, ale autorka połączyła wszystko w jedną bardzo sympatyczną całość. To jest chyba najfajniejsza rzecz w tej książce: czyta się ją szybko i z przyjemnością (no, może poza rozdziałem o pasożytach ;) )
Autorka podzieliła problemy tematycznie, omawiając wszystkie bardzo dokładnie, wyczerpująco, ale przystępnie. Warto poczytać zarówno o tym, co nas bezpośrednio dotyczy, ale także o tym, co może się zdarzyć jako konsekwencja niewłaściwej diety.
Ogromnym, naprawdę ogromnym plusem są przepisy na zdrowe jedzenie. Szczególnie na "ciasteczka", które są dobre, a z racji składu bliższe są pełnoprawnemu posiłkowi, niż słodyczom.

Szczerze polecam.

Książka, która powinna znaleźć się w każdym domu w którym jest dziecko albo dorosły z nawracającymi infekcjami.😷 To chyba pierwszy poradnik, który przeczytałam z miłą chęcią i trudno było mi się od niego oderwać.
Autorka, która z zawodu jest dietetykiem w sposób prosty i konkretny opisała jak możemy przyczynić się do zwiększenia odporności u naszych małych pociech, ale także i u nas👍
Dużo jest podanych przepisów na zdrowe i szybkie dania oraz przekąski🍲 Te które mnie zainteresowały i mam zamiar je wypróbować pozaznaczałam (jak widać trochę ich jest😀). Mam nadzieję ze chociaż trochę poprawi się odporność u moich robaków✊

Chyba każdy z Rodziców zadaje sobie to samo pytanie: "Jak zwiększyć odporność swojego dziecka".
Monika Bigoś odpowiada na to i na wiele innych pytań.
W książce znajdują się ciekawe jadłospisy, np gdy u dziecka występuje brak apetytu i gdy boli gardło lub gdy dziecko ma biegunkę.
Są też przepisy na pyszne soki i zdrowe słodycze, tabelki, które możemy wykorzystać do zapisania istotnych informacji oraz mnóstwo wiedzy potrzebnej Rodzicom.
Pozycja ta jest rekomendowana przez Mamy i pewnie ich dzieci - przez Marysię z @oczekujac , Magdę z @ka.magg oraz Justynę z @lobuzow_mama
⠀.
Ja jako Mama jak najbardziej polecam ♡

Monika Bigoś odpowiada na to i na wiele innych pytań.

Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica (zwłaszcza małego dziecka). W jednym miejscu zbiera mnóstwo wiedzy na temat zasad funkcjonowania ludzkiego organizmu, prawidłowego odżywiania, najczęstszych chorób układu pokarmowego i immunologicznego oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Na każdym kroku zachęca do spożywania wartościowego jedzenia, aktywności fizycznej, pilnowania zasad higieny i działania dla dobra środowiska, ale nie w sposób nachalny. Widać, że autorka ma wiele doświadczenia w pracy z ludźmi.
Publikacja w dużym stopniu skupia się na chorobach (nadwaga, otyłość, choroby autoimmunizacyjne, cukrzyce itp.),ale osoby bez tech problemów (czy też rodzice zdrowych dzieci) również wyciągną z niej wiele pożytecznych informacji, jak i przestróg na przyszłość. Znajdziemy tu też garść wskazówek oraz przepisów na zdrowe dania i przekąski. Serdecznie polecam.

Wielu młodych jak i doświadczonych rodziców, zmaga się z problemem zaniżonej odporności swoich dzieci. Przez to wasze pociechy nie chodzą do szkoły i przedszkola, a wy biegacie po aptekach za lekarstwami. Wiele dzieci ma nadwagę i otyłość, a my nie zdajemy sobie sprawy, że szkodzi do zdrowiu naszego dziecka.
Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zapobiec?
Z pomocą przychodzi pani dietetyk Monika- Bigoś, która w swojej, jakże wspaniałej książce "Jak zwiększyć odporność swojego dziecka" pomaga rodzicom, jak polepszyć stan zdrowia dziecka.
Książka jest bogata w wiele rad, zaleceń przepisów i diet. Jest to naprawdę przydatna książka poradnikowa, który każdy rodzic powinien mieć w swojej biblioteczce! Ja jestem nią zachwycona! .

Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zapobiec?
Z pomocą...

Dzisiejsza premiera od @wydawnictwootwarte to skarbnica wiedzy na temat odporności (i nie tylko). Książka zawiera ogrom wiedzy na szalenie istotny temat jakim jest związek odżywiania ze stanem zdrowia. Im lepiej odżywiony organizm tym łatwiej nam zapobiegać rozwinięciu się choroby, wtedy też napotkane infekcje dziecko znosi łagodniej. Co zatem robić by wzmocnić odporność dziecka, jakie skuteczne metody stosować, co jeść, czego unikać o tym (między innymi) pisze autorka książki @dietetykwkrakowie.pl doświadczony dietetyk, która pokazuje nam też chorobowe menu z propozycjami jadłospisów i wskazaniem masy składników bardzo ważnych w budowaniu odporności i w szybkim powrocie do zdrowia w trakcie choroby. Książka ta pozwala nam zrozumieć jak duży wpływ na odporność ma to co jemy, to czym karmimy nasze dobre bakterie. Bo nie zapominajmy, że to właśnie przewód pokarmowy jest ważnym źródłem naszej odporności. Książka zawiera bardzo dużo praktycznych porad jakie mogą zastosować rodzice, by zadbać o zdrowie dziecka. Wszyscy przecież pragniemy by nasze dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Połowa sukcesu to zdecydowane NIE śmieciowemu jedzeniu.
Na plus są rady dla dziadków do których autorka zwraca się na koniec każdego rozdziału. Już na pierwszych stronach książki uświadamia im np że eliminacja słodyczy nie zabiera dziecku dzieciństwa :) To między innymi słodycze przyczyniają się do otyłości o której też sporo informacji w książce. Autorka uświadamia im też, że warto porzucić utarte przez lata schematy i zawalczyć wspólnie z rodzicami o to co naprawdę cenne - o zdrowie naszych dzieci i wnuków... Warto też wspomnieć o poruszanym w książce temacie pasożytów których obecność rzecz jasna osłabia odporność. Lepiej zapobiegać niż leczyć - powtarza za Hipokratesem Monika Bigoś. Pewnie nie raz i nie dwa słyszeliście powiedzenie "jeśli nie wiadomo, kto jest ojcem choroby, to matką jest zła dieta"... Podsumowując jest to książka dla każdego! Zawiera całą masę naprawdę przydatnych informacji na temat tytułowej odporności ale też porusza inne tematy tj. otyłość, refluks, kandydoza, hashimoto i ciąża, pasożyty i szereg innych. Polecam z całego serca, naprawdę... #wydawnictwootwarte

Genialna książka z której każdy dowie się, jak wzmocnić odporność nie tylko dziecka, ale i swoje. Wiedza podana jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób, a styl autorki jest przystępny, dzięki czemu książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. W tej pozycji został poruszony m.in. temat otyłości u dzieci, mikrobioty, pasożytów, czy wzmacniania odporności "domowymi sposobami". Krótko mówiąc- polecam ☺

Jesień to zazwyczaj czas przeziębień, gryp, katarów i innych wirusów.
Można temu zapobiec! Jak? Dowiecie się z genialnej kopalni wiedzy, czyli książki pt."Jak zwiększyć odporność swojego dziecka".
Znajdziecie w niej nie tylko opis chorób, ale także wiele porad jak działać gdy dziecko już coś dopadnie, gdzie szukać przyczyny i jak uniknąć wszelkich wirusów. Książka jest również pełna wartościowych przepisów na dania w trakcie przebiegu różnych chorób i domowych sposobów na wzmocnienie odporności.
Wszystko opisane w sposób zrozumiały i prosty. Mnóstwo ciekawostek i porad także dla dziadków.
Książka dedykowana jest nie tylko rodzicom, którzy mają już potomstwo, ale także tym, którzy dopiero sie o nie starają, bowiem o odporność dziecka przesądza już nasz styl życia i dieta.
Polecam gorąco.

Jesień to zazwyczaj czas przeziębień, gryp, katarów i innych wirusów.

Jak zwiększyć odporność swojego dziecka to jeden z moich ulubionych poradników. Jako, że od 2 lat jestem mamą postanowiłam, poczytać więcej na ten temat.
Jesień zdecydowanie sprzyja chorobom i u nas niestety się to sprawdza. Aktualnie właśnie leżymy sobie w domku i leczymy się z synkiem domowymi sposobami 😊
A ta książka nam w tym pomaga.
Znajdziecie w niej naprawdę wiele wspaniałych wskazówek. Dowiecie się gdzie być może popełniacie błąd przy wzmacnianiu odporności, co zrobić żeby stosowane metody były skuteczne. A najbardziej podobają mi się przepisy na zdrowe i odżywcze posiłki. Sama często testuje dania z książek kucharskich, ponieważ z moją kreatywnością w kuchni jest słabo. Dlatego też bardzo chetnie przygotuje niejeden posiłek z tego poradnika, zwłaszcza, że bazują one na odżywczych i zdrowych produktach. W poradniku znajdziecie rownież odpowiedzi na wiele ważnych pytań, które zadaje sobie cała masa kobiet- jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw, jak szkodliwy jest cukier, co ma wpływ na otyłość i wiele wiele innych.
Książka porusza również istotne tematy jakimi są choroby takie jak np. hashimoto, reflux, hipoglikemia.
Pomaga nam sobie radzić w trakcie poważniejszych zachorowań, jak i lekkich przeziębień. Przede wszystkim stawia na domowe sposoby: rosołek, miod, imbir, cytryna.
Wy często korzystacie z takich sprawdzonych domowych metod? 🤔
__
Polecam!
Kto nie lubi poradników a ma dzieci, powinien się przekonać 💙
Nawet dla samej siebie znajdziecie tu ciekawe wskazówki i porady. 😊

A ta książka nam w tym pomaga.
Znajdziecie w niej naprawdę wiele...

• Zdrowie
  • Pożyczyłabym od kogoś
  • 9. 2020
  • Wychowywanie dzieci

Dodaj cytat z książki Jak zwiększyć odporność swojego dziecka